İçeriğe Yönlendir

Amortis&#246r

Guest Uğur Demir

Recommended Posts

Guest U?ur Demir

kusura bakmayın biraz cahilce bi soru olacak fakat kafam karıştığı için bu soruyu soruyorum

arka amortisörlerimin patlak olduğunu nasıl anlayabilirim?

kasislere girdiğimde arkadan bir ses geliyor tak diye çok belirgin bir ses değil ustam amortisör değişmesi lazım diyor. başka bir usta ise amortisörlerde bir sorun yok diyor havalı amortisör üstten baskı uygulayınca sert, tıss diye ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeonun arkadan gelen ses muhabbeti zor bence..

Önceki Cumartesi günü Yaşar Usta'nın yanındaydım..

Amortisör takozu hariç değişmedik şüpheli parça bırakmadık ama hala o lık lık sesi devam ediyor...

Amortisör takozunu da değişecektik ama bulamadık...

Amortisörü söküp incelemek lazım...

Ses tak şeklinde bir ses ise amortisör olma ihtimali düşük...

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Mondeo da tam bagimsizlar varmi? Varsa arka viraj demirinden gelebilir. Benimkinden geliyorda :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mondeo da tam bagimsizlar varmi? Varsa arka viraj demirinden gelebilir. Benimkinden geliyorda :lol2:

Aşağılama.. var tabiki.. Hatta focus kadar belki de daha iyi yol tutuyor diyebilirim.. :shok:

Viraj demiri yerinden oynadıysa şasiye vurabilir, lastiği aşınmış yırtılmış olabilir..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Benim sağ arka amortisör patlamış durumda imiş aytnı tak tak seslerinden ötürü şikayetim vardı Osman Usta baktı ve amortisör patlamış dedi. Bununla beraber viraj demir lastikleride takım olarak değiştirdim onlarda aşınmıştı ama ses kesilmedi. Peki dedim hiç fark etmedik dedim yol tutuşunda herhangi bir sorun yok diye bahsettim kendisine, işte buda mondeo nun kalitesi farkı dedi :hiaa:

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

benim 96 ghia arkalar bagımsız .bende de o ses var ama dediginiz sesin aynısı ve amortisor patlak

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

patlak amortiseör yaylana yaylana mı gider peki arkadaşın a4le dün dolandık ta araba çok zıplıyo hopbidi hopbidi bizmki o kadar zıplamıyor :)

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

zaten çok hor kullanıyordu kasis masis hiç acımıyorud aracı yeni aldılarda (2.el( 4 kişi arabada her virajda zıp zıp zıplıyor gibi geldi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Araca yük yükleyince amortisördeki tak tak sesleri azalıyormu yada yok oluyormu.

Benim aklımda olan bir soru bu. Yani araca 5 kişi binince amortisöre yardımcımı oluyoruz yoksa işinimi zorlaştırıyoruz ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

daha çok zorlanıyor esnediğinde ama düz yolda yere yapışıyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Amortisör kovanda oynamaya başlamış ise ses yapar, z-rotlar ses yapsa da yerinde kopmadığı sürece işlevini görür yani ses yapan z-rotu değişince yol tutuş iyileşmez (aslında milimetre bazında iyileşir ama fark edilmez), eneski mondeomda arka z-rotları sabit yaptırmıştım, takoz gibi konforsuz-sesliydi ama bir o kadarda güzel viraj kabiliyeti artmıştı. Sesi örtmek için zaten muhtelif sayıda ve 50 kg lık ses sistemim vardı, ses sistemleri o zaman kg hesabıydı :rolleyes:

5 kişi binince yani yükü artırınca, amortisörün de işleme kursunun son noktasına gelinir, yani araç sertleşir ve esneme kabiliyeti kısılır, konfor gider.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...