İçeriğe Yönlendir

5 ten 4 e zor çekiliyor

Nurullah Demir

Recommended Posts

Nurullah Demir

selamlar benim araçta da mesela normal 100-120 gidiyosun vites küçültmen yada boşa atman gerekti. 5. vitesten çıkarana kadar baya bi zorlanıyorum.Tam aksine 5 e çok rahat giriyor. Bide geri vitese geçerken cartlıyor..arabayı sarsıyor :D daha önce tecrübesi olan arkadaslar yada anlayan varsa deneyimlerini paylasabilirmi?? hepimize kazasız belasız sürüşler... :p

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Galiba Fordların çoğunluğu geri vitese geçerken zorlanıyor, frenle birlikte geri vitese takmayı deneyin. Bir diğeri de debriyaj balatanız artık zayıflamaya başlamış olabilir.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Yeldan

Geri vitese 1sn bekleyerek giriyorum ses mes çıkmıyor.Ama beklemeden cart diye çektiğimde cart sesi içime işliyorr

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir

ainen mert kardesim benimde içime işliyor ama her zaman yapmıyor Allah tan günde en az bir kez yapar boş geçmez :p

Yorum bağlantısı
Uğur Yumak

Baskı balata ilk sırada yer alıyor, ama bunu sadece 5 ten 4 e çekerken yaşamanız, 5. vites senkromecini akıla getiriyor.

Çok büyük paralar değil, ama ciddi sorunlar çıkartabilir. Şanzumanın kilitlenmesi veya dişli kırmanız gibi.

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir
Baskı balata ilk sırada yer alıyor, ama bunu sadece 5 ten 4 e çekerken yaşamanız, 5. vites senkromecini akıla getiriyor.

Çok büyük paralar değil, ama ciddi sorunlar çıkartabilir. Şanzumanın kilitlenmesi veya dişli kırmanız gibi.

ufff gercektenmi? yani şanzıman inmesi gerekebilir ve senkromenç değişebilir diyorsunuz.aslında indirmişken baskı-balata setide değiştirsem fena olmaz yani. bu arada şanzıman yağınada baktırırz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Uğur Yumak

Yapılacak en profesyönelce bakım bu olur. Maliyetten kaçmak için yapılacak geçici bakımlar başınızı daha çok ağrıtabilir.

Umarım en kısa sürede çözülür sorununuz.

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir

çok haklısın Uğur tesekkür ederim kardesim saol verdiğin bilgiler için

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
ufff gercektenmi? yani şanzıman inmesi gerekebilir ve senkromenç değişebilir diyorsunuz.aslında indirmişken baskı-balata setide değiştirsem fena olmaz yani. bu arada şanzıman yağınada baktırırz :lol2:

Anlattıgın sorun bence şanzımanla ilgili debriyaj balata olsa her viteste aynını yapar ehil bir ustanın bakması lazım çünkü 5 ten 4 de zor atıyırum yazmıssın kolay gelsin sonucu yaz takip edelim. :blush:

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir

mehmet bey mesela araba 5.viteste normal gidiyor boşa atmak isteyince veya vites küçültmen gerekince 5.vitesten zor çıkartıyorum dediğin gibi diğer viteslerde sorun yok evet sanzımanda olabilir problem baktırıcam sonuctan haberdar ederim ilgine teskkürler :blush:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lifte alarak, vites kol millerine bakmalı, zamanla eğrilme, çamur tutması yapabiliyor. Geri vitese atmadan önce 2 ye atmak, cartlama sesini kesebilir.

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir

sanırım en önce kontrol edilmesi gereken yöntem Çağlar abinin dediği gibi. işe oradan başlamakta fayda görüyorum eğer oradan değilse tek çare şanzımana el atmak olacaktır :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
Lifte alarak, vites kol millerine bakmalı, zamanla eğrilme, çamur tutması yapabiliyor. Geri vitese atmadan önce 2 ye atmak, cartlama sesini kesebilir.

Veya geri vitese takmadan önce çift debriyaj (debriyaja 2 kere basarak) dene faydası olacaktır. :lol2:

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir

tamam abi deneyeceğim inşallah sorun ortadan kalkar cevaplarınız için tesekkür ederim :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...