İçeriğe Yönlendir

Mondeo I Arka Tavan Lambası

Göktuğ Serbent

Recommended Posts

Göktuğ Serbent
(düzenlendi)

başlık yalnış olmuş mondeo II olacaktı sanırım :rolleyes: emmi abi bi düzeltirse sevinirim :)

arkadaşlar merhaba, 97 mondeo glx aracım var geçenlerde hurdacılarda bi parça ararken ghia bir mondeodaki tavan lambası çok hoşuma gitti aldım taktım. ancak originali elde kaldı. acaba onuda arkaya taksam olurmu. arkasını gerçekten aydınlatmıyo öndeki lamba.

bu işlem için teknik yardıma ihtiyacım var. öncelikle nereye sabitleyeceğim konusunda kararsızım arka tavan içerisine taksam nasıl olacak öndeki lambanın çerçevesinin aynısından gereklimi çünkü o çerçeve tavana vidalı tavanı delemiyeceğime göre çerçeve olmadanda takabilirmiyim. veya tavan döşemesi haricinde başka önerebileceğiniz bir konum ve sabitleme yöntemi var mı?

aklıma gelmeyen teknik yönlerdeki tavsiyelerinizide bekliyorum.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent

çağlar bey öncelikle teşekkür ediyorum. bir kaç detay öğrenebilirmiyim örneğin tavan lambasının sabitlenmesi olayını merak ettim.

bendeki lamba daha önce ilanınıda vermiştim. >> http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?showtopic=180611 yani original lambası. ancak sabitleyecek plastik çerçevesi yok geri hurdacıya gidip o öndeki plastik aksamıda söktürüp alsam dahamı iyi olur mu. (tabi araçtan bişey kaldıysa valla 2 güne kemiriyolar şahit olmuştum:) ) yada bir fiberciye ufak bir çerçeve yaptırsam mı, hoş onlarda ölçü olmadan yapamıyolar galiba, çerçevesiz direk şekilde sabitlemek için ne yapılır. kabloyu burda bir elektrikçi abimiz var ona çektiririm. ancak tavan döşemesinin kesilip lambanın yerleştirilmesi olayının tüm detaylarını öğrenmeliyimki kestirirken vs bir yanlış yapılmasını önleyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tavan lambasının o kısmında, yanlarda çıkıntıları olması lazım, tavan döşemesini, sıfır tolerans ile keserek , açılan yuvaya lambayı yerleştiriseniz tutacaktır. Tam ölçüde kesmek işin püf noktası.

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent
Tavan lambasının o kısmında, yanlarda çıkıntıları olması lazım, tavan döşemesini, sıfır tolerans ile keserek , açılan yuvaya lambayı yerleştiriseniz tutacaktır. Tam ölçüde kesmek işin püf noktası.

çıkıntı olarak sadece bir tarafında var. dedim acaba kırıkmı filan diye ama kırılmış bir iz yok. resminide çektim. eğer sıfır toleransla kesilirse tavan döşemesi lambayı bu şekliyle tutar mı? sarkma vs olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sıfır tolerans ile kesilince, tavan döşemesi bunu tutabiliyor, daha önce denemiştik. Döşemenin et kalınlığı bir hayli yeterlidir.

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent
Sıfır tolerans ile kesilince, tavan döşemesi bunu tutabiliyor, daha önce denemiştik. Döşemenin et kalınlığı bir hayli yeterlidir.

teşekkür ederim bu bilgileri yapan kişilere aktarıcam sonucuda resimli şekilde paylaşıcağım inşallah, yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...