İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Değişimi Ve Otomatik Far Arızası

Tevfik Çapar

Recommended Posts

Tevfik Çapar

Yaklaşık 10 gün önce öndeki araçtan gelen taştan dolayı camı değiştirmek zorunda kaldım. Cam değişiminden sonra geceleri otomatik yanan farlarım hep yanmaya başladı. Gündüzleri bile hep yanıyor. Cam değişince far alıcısı da değişmek zorunda??

Yorum bağlantısı
Zafer Kangallı
Yaklaşık 10 gün önce öndeki araçtan gelen taştan dolayı camı değiştirmek zorunda kaldım. Cam değişiminden sonra geceleri otomatik yanan farlarım hep yanmaya başladı. Gündüzleri bile hep yanıyor. Cam değişince far alıcısı da değişmek zorunda??

Valla hemşerim cam üzerinde yağmur sensörü var ama far sensörünü tam bilemeyeceğim. Camı değiştirirke bu sensörlerin cama adapte edilmesi gerekli diye biliyorum :lol2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Takılan cama dışarıdan bakarken, iç dikiz aynası altına denk gelen yerin içinde sensör gözüküyor mu? yoksa komple siyah mı :D , muhtemelen cam yanlış model takılmış olabilir. Su algılı otomatik silecekler çalışıyor mu kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Tevfik Çapar

Dışarıdan bakınca dikiz aynasının altında bir mercek görünüyor. Takan kişi ben bişey yapmadım diyor sadece camı taktım diyor ama nedense farlar hep yanıyor. Camın orjinal ford olduğunu söyledi ama ne kadar doğru bilemiyorum. Yağmur sensörü bir kademe yukarı alınca çalışıyordu değil mi? Onu bi deneyeyim...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Yağmur sensörü bir kademe yukarı alınca çalışıyordu değil mi? Onu bi deneyeyim...

Doğrudur.

Yorum bağlantısı
Tevfik Çapar

Bugün yağmur sensörünü denedim. Cam kuru olmasına rağmen 1. kademede 6 7 saniyede bir çalışıyor. Soket dediğiniz küçük bir kablo var sensöre giden eğer o ise usta yanımda taktı. Şu an yağmur ve far sensörü görevini yapmıyor malesef sorun devam etmekte...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Montajda veya camda yanlışlık olduğu belli. Değiştiren yer yaptırmalı.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Abidin Akpınar

Maliyeti ne kadar tuttu ? Ürün orijinal mi yoksa yan sanayi mi?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Nedim Öner

Güzel ülkemin, bol mıcırlı yollarına ben de kurban oldum. Taşın camda iz bırakmasıyla, hareket halinde bir karış çatlak oluşması 15 dakika sürdü...

Şimdi; orjinal camı değiştireceğime mi yanayım, sensörlerin sorun çıkarma ihtimaline mi? ;)

Sensörlü cama 200 lira fiyat nasıl? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hakan Atay

1 ay önce 2005 mondeo aldım

aynı problemler bende de var. hatta bendekinde camdaki yağmur sensörünü kaldırıp atmışlar.

eski bir konu ama bilgisi olan var mı? nasıl yaptırabiliriz?

Ayrıca rezistanslı ön cam fiyatları ne kadardır? :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ghia mı? rezistanslı cam fiyatını ezbere bilmem ama, rakamını öğrenenin, geri gittiğini bilirim

Yorum bağlantısı
Hakan Atay

evet ghia

"rakamını öğrenenin, geri gittiğini bilirim"

gayet açıklayıcı oldu..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Zeki Akkaya

geçenlerde bir yerden sordum, doraglass mondeo mk3 rezistanslı öncam , liste fiyatı 425 TL idi. Görevli 350 TL olur dedi (ben pazarlık yapmadım)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu gibi işlemleri yetkili servisin yapmasından tarafım.aynı olay benimde başıma geldiği için iyi bilirim,bende ön camı değiştirdim yaklaşık 1 yılı geçti hiç problem yok.ne yağmur nede far sensörlerinde.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Camın resimini çekip gönderirseniz daha çabuk çözüm olabilir.

Cam doğru bile olsa bazen değişim esnasında sensör zarar görebiliyor.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

İşte bu sebepten ben de yan sanayi cam taktırmak istemiyorum... :angry:

Yorum bağlantısı
Misafir

İşte bu sebepten ben de yan sanayi cam taktırmak istemiyorum... :angry:

Hiç düşünme bile.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...