İçeriğe Yönlendir

Sunroof Perdesi Nasıl S&#246külür

Özgün Yıldırım

Recommended Posts

Özgün Yıldırım

Perdesini deri kaplamak istiyorum kumaşının yapışkanı bırakmış içindeki süngerde toz haline gelmiş açıp kapatıldığı zaman toz dökülüyo bilen varmı

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

sunroof perdesi derken nesini kasıt ediyorsunuz ?.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tavan döşemesi sökülecek ( elcikler sökülünce aşağı dpğru çekilir kolaydır ama döşemede pot yapabilir ve giderilemez!) Sonra perdenin sökülmesi kolaydır diye tahmin ediyorum ama, en büyük risk tavan döşemesinde potluk olursa, onun da tekrar kaplanması gerekecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nasıl söküldüğünü bilmiyorum ama... Deri zamanla çirkin bir hal alacaktır bencfe yine kumaş kaplatın...

Yorum bağlantısı
Misafir

Çağlar abi en mantıklı olanı söylemiş, perdeyi sökebilmek için tavan döşemesi sökülecek fakat tekrar takıldığında pot yaparsa yeniden kaplatılması gerekbilir. Mehmet abi de doğru söylemiş, deri çok kötü bir görüntü ve hal alacaktır, kumaş kaplatmak en iyi seçenek.

Yorum bağlantısı
Özgün Yıldırım
Çağlar abi en mantıklı olanı söylemiş, perdeyi sökebilmek için tavan döşemesi sökülecek fakat tekrar takıldığında pot yaparsa yeniden kaplatılması gerekbilir. Mehmet abi de doğru söylemiş, deri çok kötü bir görüntü ve hal alacaktır, kumaş kaplatmak en iyi seçenek.
Bunun kolay bi yolu yokmu tavanı sökersem elimde kalır :D direk yapıştırıyım kumaşı kirli falan silerim
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Efe

Araç HB ise sorun yok. Tutamakları güneşlikleri ve çıtalardaki giydirmeler sökülecek. Sonra tavan döşemesi aşağı alınıp arka kapaktan dışarı alınacak. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken tavanı kırmamak. Çünkü tavan kraft kağıt fiber köpük süngerin tost olarak birleştirilmesinden oluşur. Çok dikkatli ve nazik olun. en az iki kişi birlikte çıkarın.

Araç sedan ise ön camı sökeceksiniz malesef. O da zor.

Daha sonra sunroof perdedesini sökün ve kumaşı sıyırıp alın. altta kalan tozlaşmış kalıntıları kazıyın. Güzelce tamizleyin. Koçtaşta satılan sprey yapıştırıcılardan alın. uygun renk döşeme kumaşı bulun. Perde üzerine katman olarak uygulayıp gergin olarak potlaştırmadan yapıştırın. Sonuç mükemmel olur. Eski opelin tavanı kaplamıştım kompe bu şekilde döşemeci bile iptal oldu.

sonra tavanı arkadaş yardımıyla monte edin. Bu işlem esnasında delikleri karşılayıp çift taraflı bant kullanarak ön tutturma yaparsanız hata yapmazsınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...