İçeriğe Yönlendir

Monit&#246re G&#246rüntü Gelmiyor :(

Arda Akbay

Recommended Posts

Arda Akbay

Geçen sabah bilgisayarımı açtım gayet normal bir şekilde açıldı. Aynı gün içerisinde bilgisayarı tekrar açtığımda monitöre görüntü gelmedi. Ben de monitörün kablosunu çıkardım bu sefer laptop bağladım monitöre görüntü geldi ama masa üstü bilgisayarına takınca gelmiyor 2 gündür de bu şekilde, bir an önce halletmem gerek bu sorunu acaba neden kaynaklanıyor olabilir. masaüstü bilgisayarının ekran kartı bozulmuş olabilir mi ?Ya da monitör kablosunun takıldığı yuva kendi kendine bozulmuştur ?

Yorum bağlantısı

Büyük ihtimal ile ekran kartınız arızalı, kasayı açıp kartı yerinden çıkartın bir süre bekleyin soğusun sonra tekrar takın sonuç aynı ise, yeni bir ekran kartı almanız gerek.

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

biraz sistemden bahseder misiniz? özellikleri nelerdir?

Yorum bağlantısı
Arda Akbay
biraz sistemden bahseder misiniz? özellikleri nelerdir?

64 mb ati radeon fx 5200 ekran kartı, 17" philips monitör, intel p4 2.6 ghz işlemci, asus ana kart (modeli hatırlamıyorum)

Yorum bağlantısı

Yüksek ihtimal anakartta AGP slot mevcut, daha 3 gün önce kendi ekran kartım yandığı için Hepsiburada'dan 60liraya Galaxy 256MB/128bit nvidia chipsetli bir kart aldım. Gayet memnunum tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

olayı Türk usulü çözdüm arkadaşlar. Biraz ekran kartına bastırdım iyice yerine otursun diye. Kasanın kafasına da 2 tane patlattım görüntü geldi :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
olayı Türk usulü çözdüm arkadaşlar. Biraz ekran kartına bastırdım iyice yerine otursun diye. Kasanın kafasına da 2 tane patlattım görüntü geldi :)

:D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Klasik statik elektrik yüklenmesine benziyor diyecektimki siz Türk usulü ile çözmüşsünüz, aklınızda bulunsun bu tür arızalarda önce ekran kartını çıkarıp elektrik prizlerinin topraklama bölümüne bir süre tema ettirin, bu esnada elinizide değidirinki vücüunuzdak statik elkt. te boşalsın, genelde kasayı açıp parça değişirken bu tür arızalar meydana gelir, hatta kalıcı hasar bile oluyor, özelliklede işlemci bu konuda çok hassastır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu tip ekrana görüntü gelmemesi olayları daha çok AGP yuvasındaki kartın yerinden oynamış olmasındandır.Söküp yerine tam oturtmak çözümdür.Sorunun kaynağı da bu kartı tutan vidanın yalama olmasıdır.Vida mutlaka kontrol edilmeli yoksa sorun tekrar edebilir..

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
64 mb ati radeon fx 5200 ekran kartı, 17" philips monitör, intel p4 2.6 ghz işlemci, asus ana kart (modeli hatırlamıyorum)

Ati radeon hemde fx 5200 enteresan geldi bana. Hem ati hemde nvidia çipsetli kart. :flowers::fiuw::)

Yorum bağlantısı
Arda Akbay
Ati radeon hemde fx 5200 enteresan geldi bana. Hem ati hemde nvidia çipsetli kart. :blink::fiuw::D

Radeon değilki zaten kim yazmış onu oraya :p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Radeon değilki zaten kim yazmış onu oraya :p

cpu sogutucusu kirli ve fan aralarıda kirli ise yüksek sıcaktan kiltlenmiştir. bir müddet sonra çalışır.işlemci silikonu muhakkak tazelenmeli oynamıştır sogutucu aralık kalır bu defa sürekli yüksek ısı olur.

anakartın kuzey köprüsüde sorunlu olabilir.bu gigabyte aopen gibi modellerde sıkca raslanan arızadır.vurdugunuzda çatlak temas etmiştir bişi yokmuş gibi çalışır.ertesi gün powera basarsın yine aynı sorun olur.bunu power supply da yapar.

fx5200 fx5500 serisinin hangi marka olursa olsun üzerinde ki fatlerden 2 tanesi buda 3055 serisidir onlar bozulur.ve kondansatör şişmeside yapar.buda power yapısını kilitler.anakart üzerindeki kondansatörleride kontrol edin.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...