İçeriğe Yönlendir

2011 Model 110 Luk Connect çekiş Sorunu

Yıldıray Erman

Recommended Posts

Yıldıray Erman

Merhaba geçen hafta 110 bg 2011 model sıfır connect aldım aracım daha 500 km de ancak beklediğim performansı bulamadım araç boşken bayır yukarı 1.vites te kakışta zorlanıyor 1 den 2 ye geçişlerde hiç serilik yok zar zor toparlıyor yakıtı hiç söylemeyim 500 km depoyu bitirdi(yakıt tüketiminin düşeceğini tahmin ediyorum) servise gittim ,serviste ki arkadaş daha çok yeni biraz km yap düzelir dedi sizce problem bendemi arabadamı yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Merhaba geçen hafta 110 bg 2011 model sıfır connect aldım aracım daha 500 km de ancak beklediğim performansı bulamadım araç boşken bayır yukarı 1.vites te kakışta zorlanıyor 1 den 2 ye geçişlerde hiç serilik yok zar zor toparlıyor yakıtı hiç söylemeyim 500 km depoyu bitirdi(yakıt tüketiminin düşeceğini tahmin ediyorum) servise gittim ,serviste ki arkadaş daha çok yeni biraz km yap düzelir dedi sizce problem bendemi arabadamı yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

Büyük ihtimalle problem sizde; yani daha araca alışamadınız..

Ama içinizde kuşku olucaksa muadil bi aracı kullanmayı deneyin.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlı olsun, 1-2 de serilik yok derken, bagajda 1000kg a yakın yük var iken yokuşlarda kalkabilsin diye dizayn edilmiştir, serilik beklemeyin, ama yükte de zorlanmazsınız.

Servisteki "düzelir" kellimesi pek teknik değil, siz vasıtaya alışınca, tüketimi azalır denmesi daha doğru olabilir, bu arada 110 Ps lik bir kmayonet çok az yakmaz, tasarımına aykırı, tam yük ile yolda bırakmaz tasarımına sahiptir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özay

Arkadaşlar söyleyeceklerime kızmayın (her söylediğimde EGR iptali çevre için sakıncalı diye cevap dönüyorlar) aynı arabayı kullanıyorum ve bende aynı sıkıntıyı yaşıyordum.EGR valfini iptal ettirdiğimde sıkıntı kalmadı.Her seferinde söylüyorum servisler yok yazılım attık yok düzelecek zamanla demesine inanmayın.EGR valfini iptal ettirdiğinizde göreceksiniz araç nasıl seri kalkıyor.Ben önceden çok gaz verip kalkış yapardım ama şimdi direk debriyajdan ayağımı kaldırıp kalkışı rahatça yapabiliyorum...Kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
Arkadaşlar söyleyeceklerime kızmayın (her söylediğimde EGR iptali çevre için sakıncalı diye cevap dönüyorlar) aynı arabayı kullanıyorum ve bende aynı sıkıntıyı yaşıyordum.EGR valfini iptal ettirdiğimde sıkıntı kalmadı.Her seferinde söylüyorum servisler yok yazılım attık yok düzelecek zamanla demesine inanmayın.EGR valfini iptal ettirdiğinizde göreceksiniz araç nasıl seri kalkıyor.Ben önceden çok gaz verip kalkış yapardım ama şimdi direk debriyajdan ayağımı kaldırıp kalkışı rahatça yapabiliyorum...Kazasız günler...

Bu dediğiniz çekiş azlığı benim aracımda yok.. Geçen gün asfalt üzeri hafif kumlu yolda 2.viteste rölanti hızından biraz daha fazla bir hızda giderken gazı kökledim ve 3.vitese geçene kadar patinaj çekti araba :rolleyes: o kadarını beklemiyordum bana göre çok iyi bir çekişi var arabanın.. çekişine kötü derken neye dayanarak kötü diyorsunuz ? Geçenlerde 50km kadar kısa bir yolda 2010 model 105 beygir kangoo kullandım ve connecte bindiğimde ilk kez kullanıyo gibi zevk aldım.Aynı durum her connectte geçerli değil sanırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bu dediğiniz çekiş azlığı benim aracımda yok.. Geçen gün asfalt üzeri hafif kumlu yolda 2.viteste rölanti hızından biraz daha fazla bir hızda giderken gazı kökledim ve 3.vitese geçene kadar patinaj çekti araba :rolleyes: o kadarını beklemiyordum bana göre çok iyi bir çekişi var arabanın.. çekişine kötü derken neye dayanarak kötü diyorsunuz ? Geçenlerde 50km kadar kısa bir yolda 2010 model 105 beygir kangoo kullandım ve connecte bindiğimde ilk kez kullanıyo gibi zevk aldım.Aynı durum her connectte geçerli değil sanırım.

Patinaj çeken aracın çekişi iyi demek yanlış. Zaten patinaja düşme olasşılığı çok yüksek bri zemindeymiş. Ve bu durumda asr devreye neden girmedi diye ben kendime sorarım. 110 luklarda standart değil mi?

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
bu durumda asr devreye neden girmedi diye ben kendime sorarım. 110 luklarda standart değil mi?

bunu babamda soruyor oğlum bu araba nasıl patinaj çekiyor diye. Ama çekiyor. Çokta rahat panitaja düşürebiliyorum aracı. Asfalt , kum , çakıl , toprak zeminde falan patinaj çektirtebiliyorum araca. 2010 connectlerin patinaj çekmemesi mi gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Motor kadar debriyaj balatasının da alışma süresi vardır..

Senin fiestanınki çok iyi alışmış bırakmıyor değil mi abi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz

evet esp var bilgisayardan istediğim zaman açıp kapatabiliyorum. Ama şimdiye kadar hiç kapatmadım. Birde sanırım servisteyken babama anti patinaj sistemide var demişler yada babam esp'yi asr anladı. Babamda bana nasıl oluyor deyip duruyor =) Gaza biraz yüklenince patinaj çekiyor yani benim aracım. Birde patinaj çekme örneğini bilerek verdim. Araç patinaja düştüğü yerde patinaj çekmeyip tutunsa güzel bir şekilde fırlar gider onu demek istemiştim :rolleyes:

Ticari olarak şimdiye kadar 1.3 doblo - 1.9 doblo - motorunu bilmiyorum partner ve 1.5dci eski ve yeni kasa kangoo'ya bindim. Hiç birisinde connect'in tadı yok. caddy'e binme yada sürme imkanım olmadı. onun motoru nasıldır bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
evet esp var bilgisayardan istediğim zaman açıp kapatabiliyorum. Ama şimdiye kadar hiç kapatmadım. Birde sanırım servisteyken babama anti patinaj sistemide var demişler yada babam esp'yi asr anladı. Babamda bana nasıl oluyor deyip duruyor =) Gaza biraz yüklenince patinaj çekiyor yani benim aracım. Birde patinaj çekme örneğini bilerek verdim. Araç patinaja düştüğü yerde patinaj çekmeyip tutunsa güzel bir şekilde fırlar gider onu demek istemiştim ;)

Ticari olarak şimdiye kadar 1.3 doblo - 1.9 doblo - motorunu bilmiyorum partner ve 1.5dci eski ve yeni kasa kangoo'ya bindim. Hiç birisinde connect'in tadı yok. caddy'e binme yada sürme imkanım olmadı. onun motoru nasıldır bilmiyorum.

Fordlarda genelde esp varsa tcs de vardır( asr nin fordcası :) yani çekiş kontrol sistemi) connecte eskiden asr vardı yeinlerde esp opsiyon olmuş menüden kapatmış olmayasınız. Bence kontrol edin. araç patinaja düştüğünde kesik kesik döner lastikler.

Şşşştt, duyan olur...:D

Kimbilir o araba kendini otomatik felan sanıyor ondan balatadan bi haber :p Dikkat ette abi şanzıman yağı niye değişmedi diye olmayan tribünü bozmasın :D

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
Fordlarda genelde esp varsa tcs de vardır( asr nin fordcası :blush: yani çekiş kontrol sistemi) connecte eskiden asr vardı yeinlerde esp opsiyon olmuş menüden kapatmış olmayasınız. Bence kontrol edin. araç patinaja düştüğünde kesik kesik döner lastikler.

Bu sabah özellikle esp'yi kontrol edip tekrar tekrar denedim. Kesik kesik olmuyo yerde baya düzgün iz oluyor . :unsure: 1.viteste kesiksiz 1.5 metreye yakın bir iz kaldı. Servise danışmalımıyım bu durumu ? Sonuçta garantili bir araba ve tcs varsa ben bozmuş olamam.Birde esp aktifken tcs'de aktifleşiyormu farklı birşeyler mi yapmak gerekiyor ? bilgisayarda ayrı bir tcs yeri yok.

Yorum bağlantısı
Yıldıray Erman

yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim şikayetlerim biraz azaldı serkan beyin yorumu doğru sanırım debriyaj balatası alışınca daha seri olacak gibi ,bunu hissetmeye başladım Ahmet bey bu egr valfi nedir ne işe yarar biraz daha açıklayıcı bilgi verebilirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Evren Kocabıyık

egr sistemi atmosferi kirletmeyi önleyen bir sistemdir . yeni conncetlerde bu sistemin iptal edilemiyeceğini söylediler.

patinaj sistemi connectlerde var hatta şuna tanık oldum çamurlu bir yolda gaza bastığım zaman gazı kendisi kesiyor ben ne kadar gaza yüklensemde :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ahmet Özay

Yıldıray bey EGR sistemini kısacası anlatmak gerekirse motorda yanmış havanın bi kısmını tekrar emme manifoltundan motora emilmesini sağlar.Böylelikle daha az oksijen tüketilmesini ve doğaya daha az zehirli gaz bırakılmasını sağlayan bi parça.Her araçta EGR valfi iptal edilebilir.Arkadaşlar bu valf ülkemizdeki yakıt kalitesinden dolayı kurum tutuyor ve motorda bu tür sorunların oluşmasına neden oluyor.Yıldıray bey bende yaşadığınız sıkıntılarla karşı karşıyaydım, bu valfi iptal ettirdim gayet rahatım şimdi.Motorada bişiy olmadı.Kalkışlarda çok zorlanıyordu araç ama biraz yürüdükten sonra motor gerçek gücünü gösteriyor zaten kalkış yapana kadar bu haliyle yarım debriyajda bırakmaktan her seferinde balatanın ömründen ömür alıyordum.Şimdi sorunum yok zevkle kullanıyorum aracımı...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Yıldıray bey EGR sistemini kısacası anlatmak gerekirse motorda yanmış havanın bi kısmını tekrar emme manifoltundan motora emilmesini sağlar.Böylelikle daha az oksijen tüketilmesini ve doğaya daha az zehirli gaz bırakılmasını sağlayan bi parça.Her araçta EGR valfi iptal edilebilir.Arkadaşlar bu valf ülkemizdeki yakıt kalitesinden dolayı kurum tutuyor ve motorda bu tür sorunların oluşmasına neden oluyor.Yıldıray bey bende yaşadığınız sıkıntılarla karşı karşıyaydım, bu valfi iptal ettirdim gayet rahatım şimdi.Motorada bişiy olmadı.Kalkışlarda çok zorlanıyordu araç ama biraz yürüdükten sonra motor gerçek gücünü gösteriyor zaten kalkış yapana kadar bu haliyle yarım debriyajda bırakmaktan her seferinde balatanın ömründen ömür alıyordum.Şimdi sorunum yok zevkle kullanıyorum aracımı...

Araba daha 500 km. de, 10 numara yağ yaksa bahsettiğiniz kurum oluşmaz bu km. de.. :good1:

Yorum bağlantısı
Ahmet Özay

Serkan bey aracımı sıfır aldım ben.İlk günden beri bu sorunla karşı karşıyaydım.Araç garantide olduğu için gitmediğim yetkili servis kalmadı çözemediler durumu.Ama en sonunda sinirlenip yerim garantisini dedim İkitelli sanayideki ustama aracı götürdüm ve beraber araçla tecrübe yaptık durumu izah ettim.Zaten bu sorun sanayilerde bilindik problemmiş ve EGR valfini lör conta ile iptal ettik.İnanın o andan itibaren aracın çekişi çok değişti.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

katılıyorum bizdeki 2009 110 luk aracıda ben kendim iptal ettim düzeldi duman atmada yok alt devirde toparlaması gayet güzel

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Şaban Özgür

Merhaba ;

Öncelikle aracınız hayırlı olsun bende 0 Km Connect aldım geçen sene evet dediğiniz gibi ilk başlarda araç çekmiyor gibi Fakat biraz Km yaptığınızda ( 6.000km~7.000 km'den sonra ) ve araca iyice alıştığınızda Trafikteki diğer araçlarla arasındaki çekiş farkını göreceksiniz :D

Saygılarımla...

ŞabanÖZGÜR

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mesut Baydar
Bu sabah özellikle esp'yi kontrol edip tekrar tekrar denedim. Kesik kesik olmuyo yerde baya düzgün iz oluyor . :tap2: 1.viteste kesiksiz 1.5 metreye yakın bir iz kaldı. Servise danışmalımıyım bu durumu ? Sonuçta garantili bir araba ve tcs varsa ben bozmuş olamam.Birde esp aktifken tcs'de aktifleşiyormu farklı birşeyler mi yapmak gerekiyor ? bilgisayarda ayrı bir tcs yeri yok.

arkadaşım esp elektro stabil program demek ne alakası var patinajla

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Esp var ise tcs vardır. Connectlerde tcs vardı, iptal de edilemiyordu esp ilave edildi mi bilmiyorum?

Yorum bağlantısı
Semih Candan

bende var aynı araç kalkarken rampa kalkış sistemi engelliyor ondan devirsiz kalkıyor ama gaza iyi bastınmı direksiyonu sağa sola yalpa yaptıyor moturu bence çok güçlü ben çok memnum rampalarda olsun düz yolda olsun çok seri

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...