İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam!

Guest Aydan Tambay

Recommended Posts

Guest Aydan Tambay
(düzenlendi)
Pırıl pırıl maşallah. Allah kaza bela vermesin, hayırlı olsun.

Ayrıca Kayserispor'a da başarılar.

Teşekkür ederim Ahmet Bey! Allah size de daha iyisini nasip etsin.

İyi transferler yaptık, bu sen değil de, seneye daha iddalı olacaz inşallah.

tarihinde Aydan Tambay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak

Hayırlı olsun kardeş,honda eski göz ağrımdır.Yol sesini çok almasından başka sıkıntı yaşatmadı bana.

Geçen sen Bursa'lıydık(büyüklerden sıkıldık artık) bu sene de gayseriliyim(aslen Tomarza),en büyük gayseri....

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
(düzenlendi)
Hayırlı olsun kardeş,honda eski göz ağrımdır.Yol sesini çok almasından başka sıkıntı yaşatmadı bana.

Geçen sen Bursa'lıydık(büyüklerden sıkıldık artık) bu sene de gayseriliyim(aslen Tomarza),en büyük gayseri....

Evet aynen öle. Bu Kayserispor fanatikliğimden dolayı çok sempati topluyorum, gurbet ellerde.

"Gerçek taraftar, o da nüfus kağıdında yazar" mantığı.

Evet yol sesi alıyor, focus kadar değil ama. :)

Siz de yeni almışsınız. Kazasız beasın güzel günlerde kullanın. :)

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
Helal olsun Kayseri'ye, yaptığı transferler akıl karı değil. Ziani'yle Ambrabat'ı duyunca aklım durmuştu. :)

Emeği geçenlere helal olsun, sayelerinde futbol izliyoruz. :p

+1966

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
Aynı aracın 120k da tamamne servis bakımlı tek nokta boyası olmayanının 2 ay evvel müdürüm sattı27.500'e çok pişman oldum almadığıma :) güzel araba güle güle kullanın.

İyi fiyatmış, kazası darbesi yoksa.

Şimdi lpg işini araştırıyorum.

Prins düşünüyorum olmazsa

olgunlarda landi renzo taktıracam.

bakalım hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Focus'tan sonra aracın size farklı gelmesi gayet normal. Ancak kıyaslanacak araçlar değiller. Eğer ilandaki fiyatı baz alırsak, aynı fiyata sıfır Focus alınabilir. Siz üst sınıf ve Focus'a göre %50 büyük motor hacimli bir araca sahip olmuşsunuz. Tabi ki rampa çıkışında güçten düşmemesi çok normal. 200km üstü hızlarda bile hızlanma isteği yaratacak olması da normal. 1600 motorlu gariban (sizin araca göre) Focus'un zaten vaadettiği makul performanstan öteye gitmez.

Benim bildiğim kadarı ile Honda motorunda sübapların yağlanması gerektiren bir prensip var. Klasik araçlara göre farklı bir teknoloji ile güç üreten motor yapısı var. Bu nedenle normal prins kit takıldığında sorunlar yaşayan bir kullanıcıyı biryerlerde okumuştum. Daha sonra çözümü bir hazneye yağ veya benzin (tam hatırlamıyorum) koyarak, bu problem çözülmüştü. Belki yeni kitlerle bu sorunlar çözülmüştür ancak siz yine de bu konuyu araştırın.

SOn kasası ile bir önceki makyajlı kasa bana da çok cazip geliyor ama fiyatları gerçekten çok yüksek. Talepleri olan araçlar olduğu için 2004 model bile prim yapıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
(düzenlendi)
Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Focus'tan sonra aracın size farklı gelmesi gayet normal. Ancak kıyaslanacak araçlar değiller. Eğer ilandaki fiyatı baz alırsak, aynı fiyata sıfır Focus alınabilir. Siz üst sınıf ve Focus'a göre %50 büyük motor hacimli bir araca sahip olmuşsunuz. Tabi ki rampa çıkışında güçten düşmemesi çok normal. 200km üstü hızlarda bile hızlanma isteği yaratacak olması da normal. 1600 motorlu gariban (sizin araca göre) Focus'un zaten vaadettiği makul performanstan öteye gitmez.

Benim bildiğim kadarı ile Honda motorunda sübapların yağlanması gerektiren bir prensip var. Klasik araçlara göre farklı bir teknoloji ile güç üreten motor yapısı var. Bu nedenle normal prins kit takıldığında sorunlar yaşayan bir kullanıcıyı biryerlerde okumuştum. Daha sonra çözümü bir hazneye yağ veya benzin (tam hatırlamıyorum) koyarak, bu problem çözülmüştü. Belki yeni kitlerle bu sorunlar çözülmüştür ancak siz yine de bu konuyu araştırın.

SOn kasası ile bir önceki makyajlı kasa bana da çok cazip geliyor ama fiyatları gerçekten çok yüksek. Talepleri olan araçlar olduğu için 2004 model bile prim yapıyor.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim Evren Bey! Daha iyisi sizin olsun inşallah!

Konuyu epeydir araştırıyorum. Fakat uzman olmadığımız için, anca kafam karışıyor. Subap yağlayıcıların dan bırakılan yağın,

lpg de yanma odasında 600-800 derece sıcaklık oluştuğunu, bu nedenle bu yağın yağlama etkisinin olmayıp,

kuruma sebep olacağı konusunda tartışmalar var. Servis kesinlikle taktırmayın diyor.

Sonuç olarak, ilerde meydana gelebilecek arızaları sineye çekip,

en iyi kiti taktırayım diyorum. Aklımda Prins var. Olmazsa

Landi renzo taktıracağım.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

güle güle kullanın çok güzeldir accord.. Allah nazardan saklasın..

yalnız bence araç içi açık renk maun kaplamaları hemen karbon folyo yapılmalı.. çok daha şık duracaktır..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
güle güle kullanın çok güzeldir accord.. Allah nazardan saklasın..

yalnız bence araç içi açık renk maun kaplamaları hemen karbon folyo yapılmalı.. çok daha şık duracaktır..

Teşekkür ederim Fatih Bey! Daha iyisi size olsun inşallah.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
2004 model Honda Accord 2,4.

152 bin de, kaza darbe yok. servis kayıtlı.

Focus la takas ettik.

Lpg yok, hiç takılmamış.

Hava birkaç gündür yağışlı, resim çekemedim.

Yakında fotolarını ekleyecem.

Bu arada, uzun yol yakıt testi yaptım.

0,385 krş/km yaktı. Ortalama hız 140-160 km arası.

Yani 100 km de 9,5 lt ye denk geliyor.

Ortalama 160 km ile nasıl gidiyorsunuz?, nasıl bir yoldur o yol. :unsure:

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
Ortalama 160 km ile nasıl gidiyorsunuz?, nasıl bir yoldur o yol. :D

Adana - Niğde otoyolu. Tabiri caizse, kaymak gibi yol.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Hondanın en çok sevilesi aracı. güzel günlerde kullanın. hayırlı olsun. :D

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
Aynen bunun gibi, ayrı bir yağ kutusu var. Bir kutu 10.000 km kadar gidiyor. Yani normal bakıma gittiğinizde bunu da değiştiriyorsunuz. LPG'li araçlar için genelde arada bir benzinde kullanmayı tavsiye ederler. Nedenini de LPG'nin kuru olması nedeniyle arada bir benzinde çalıştırarak oluşan kurumların temizlenmesi gerektiği olarak söylenir. Bu sistem bu temizleme işini sürekli olarak yapıyor. Bence sizin araca gereken sistem budur.

Bugün öğleden sonra (eğer yataktan kalkabilirsem tabi) gidip değiştirmeyi düşünüyorum. O zaman daha fazla bilgi alır anlatırım. :)

Aynen bende öle düşünüyorum. Ancak, prins direkt püskürtmeli bi sistem getirecekmiş. Mayıs ayı gibi montajına başlamayı düşünüyorlar.

linki burda; http://www.ntvmsnbc.com/id/25147201/

biraz bekleyim diyorum.

Hondanın en çok sevilesi aracı. güzel günlerde kullanın. hayırlı olsun. :good1:

Teşekkür ederim Osman Bey!

Daha iyisi size olsun inşallah.

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
Eğer öyleyse harika bir sistem. Beklemeye değer ama fiyatı ne olur acaba.

Çok yüksek olursa, kimse yanaşmaz. Sanırım lpg enjektörü olmayacak,

aracın kendi enjektörlerinden lpg püskürtecek. Bilemiyorum, inşallah uygun olur da takdırırız.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Guest Aydan Tambay

Geçenlerde bi ölçüm yaptım,

onu yazmak istiyorum;

yaptığım km 342,7

Aldığım benzin 27,020 lt

Tutarı ise 107 tl.

342,7 km nin son 100 km si hariç sakin sakin (120 km/h otoyolda tabii)

gelirken, Q7 solladı.

Ulan kaçla gidiyormuş derken Adana ya vardım. hız 180-190 km/h vardı.

Q7 ye yetişemedim. :D:D

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz

Aydan Bey gülegüle kullanın maşallah nazar değmesin...3 yıl kadar 2.0 Vtec kullandım 2.4 ünü almadığıma pişman olmuştum... Eğer gerçekten Honda'dan ve Vtec'ten keyif almak istiyorsanız lpg taktırmayın... Ayrıca Adana-Niğde yolu gerçekten mükemmel bir yol Aksaray-Ulukışla reziliiğinden sonra ilaç gibi geliyor...

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
Aydan Bey gülegüle kullanın maşallah nazar değmesin...3 yıl kadar 2.0 Vtec kullandım 2.4 ünü almadığıma pişman olmuştum... Eğer gerçekten Honda'dan ve Vtec'ten keyif almak istiyorsanız lpg taktırmayın... Ayrıca Adana-Niğde yolu gerçekten mükemmel bir yol Aksaray-Ulukışla reziliiğinden sonra ilaç gibi geliyor...

Teşekkür ederim Özgür Bey!

Haklısınız. Çok araştırdım, lpg de mutlaka sorun yaşanıyor.

Onun için takdırmaktan vazgeçtim.

Allah herkese nasip etsin diyorum.

Doğru bir karar vermişim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alphan Hazır

Kazasız belasız güle güle iyi günlerde kullanın çok güzel bir araba iyi bir tercih 2.4 accord ' V6 mı acaba?

Prins ve Teleflex gibi markaların iyi bir işçilikle montajı yapıldıktan sonra uyum sağlamaması gibi birşeyin olacağını sanmıyorum.

Önce iyi işçilik ve sonra da kesinlikle Teleflex veya Prins. Böyle bir arabaya başka markalar düşünmeyin. :good1:

Çok şükür Rabbime böyle bir arabaya binmeyi nasip etti. Onu demiyorum ben, Aydan Bey'in aracının ilandaki fiyatına bak bir de benim Mondeo'nun fiyatına bak. Sen demiyor musun senin arabaya gariban Ferrarisi diye (hiç alakası da yok ya neyse :fiuw: ) bizimkisi de gariban Mercedesi işte n'apalım. :blush:

Evet 3xx ile gidiyorlardı fren yaptılar 2xx'e düştüler. Tabi 120 bg'lik konserve tenekesine binerken bunları anlamak zor geliyordur sana, ama bizim sınıfta bu işler böyle. ;) Gerçek arabalar böyle gidiyorlar, :B) Aydan Bey de ileride anlatır deneyimlerini. :good1:

+ 1000

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
Hayırlı olsun 10 numara motor ve şanzıman. Performans baş döndürür uzun yolda.

Zaten bu araçla aşık atabilecek denk model Mondeo nerdeyse yok TR'de. Vergisi hariç mükemmel bir seçim.

Bence var ... 2.5 V6 Mondeo bu araçla kıyaslanır ...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Unutamadığım tek aracım Accord dur , yüksek hızlarda focus a göre çok az yakması beni şaşırtmıştı . Milletimiz hep derya 2.0 motora binilirmi çok yakar diye :B) Doğru kullanırsan az yakar . Bence lpg taktırmayın arabanıza :blush:

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Hayırlı olsun. Bu araçların keyfi başka olmalı. Bir de benzin zamları olmasa.....

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay
(düzenlendi)
Kazasız belasız güle güle iyi günlerde kullanın çok güzel bir araba iyi bir tercih 2.4 accord ' V6 mı acaba?

+ 1000

Yok V6 değil. Sıralı 4 silindir.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Daha iyisi sizlere olsun inşallah.

Benzinli otomatik focusları şehir içi 45 ykrş/km yaktığını duydum.

Rahatladım. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...