İçeriğe Yönlendir

Düldül Temizlendi Ve Cilalandı

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Cumartesi yıkatıp kendim ıslak cila yaptım. Sonax hızlı cila ve üstüpü kulandım. Bugün de iç temizliğini her zamanki gibi kendim yaptım. Çok yordu beni bu cila işi. Üstüne de yağmur yağmaya başladı ve biriken damlaları görünce bu iş oldu dedim.

Resimlere devam..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ELinize sağlık, hızlı cila, ıslak araba kurulamaya benzer, üstübüyü hangi aşamada kullandınız?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ah ah hayatımda hiç kendim arabamı yıkayıp temizleyemedim :( Hep içimde uhde kalmıştır :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

elinizesağlık güzel olmuş,güle güle kirletin :)

paspas üstüne koyulan gazeteleri nereden aldınız? bide maliyeti ne oldu :(

Yorum bağlantısı
Misafir
ELinize sağlık, hızlı cila, ıslak araba kurulamaya benzer, üstübüyü hangi aşamada kullandınız?

Cilanın arkasında yazan yöntemi uyguladım. Arabayı yıkattıktan sonra ıslak halde iken cilayı bir parçaya sıktım ve süngerle yaydım. 1-2 dk. bekleyince mumsu bir katman oluşuyor. Sonra koluma kuvvet üstüpü ile dairesel hareketlerle sildim. Sonra her parçayı bu şekilde cilaladım. Çok iyi silmek gerekiyor yoksa dalgalı bir görüntü oluşuyor. Islak arabayı kurulamak kadar basit olmadı yani.

elinizesağlık güzel olmuş,güle güle kirletin :)

paspas üstüne koyulan gazeteleri nereden aldınız? bide maliyeti ne oldu :unknw:

Sağolun, birinin bu soruyu soracağı aklıma gelmişti:) Malum hava yağışlı olunca hemen kirlenmesinin önüne ancak gazete ile geçebiliyorum. En azından 1-2 gün temizliği sürsün ama değil mi? Gazete beleş, üstelik kırmızı ışıkta da okuyorum:P

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Elinize sağlık güzel olmuş. Ben de bu aralar çbs polish teflon sipariş vereceğim.

Yorum bağlantısı
Misafir
Elinize sağlık güzel olmuş. Ben de bu aralar çbs polish teflon sipariş vereceğim.

Teflon cilaları nette bende gördüm ama bir fikrim yok, teflon cila hakkında bilgi verir misin hocam?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eline sağlık ama hızlı cila uygulaman komple yanlış, arabayı yıkadın hala ıslakken, birkaç parçaya sıkacaksın, sonrasında ıslatılıp güzelce sıkılmış bir bezle hızlıca bezi sıkmadan arabanın heryerine bu cilayı yayacaksın, yine hiç beklemeden bezi sıkıp direk kuruluyacaksın. (mikrofiber bez en idealidir)

Beklersen cila kurur, olmaz, kuruduğu yerler silerken yol yol gözükür, kısaca: araba ıslakken, sık-yay-kurula, beklemek yok. Süngerlede yayma birdaha, hatta süngeri unut.

Not: teflon cilayıda sakın kullanma, ömrü kısadır, koruması UV koruması falanda yoktur, bir kez kullanırsan oluşan gıcık teflon tabakası sonra kullanacağın kaliteli cilaların tutunmasını boyaya işlemesini engeller, temizlenmesi çok zordur.

Fazla para harcamadan hızlı ve etkili en iyi cila olarak sana tavsiyem, TurtleWax Platinum serisi wax veya aynı markanın Nano Wax' ı dır.

Wax ta olması şart olan özelliklerden biri UV korumadır, buna dikkat et, iç kısımda kullanacağın en güzel koruyucu süt ise yine optimum performanslı TurtleWax F21 Süper protectant, bunları ve Sonax hızlı cilayı arabandan eksik etme yeter, yıkama içinde güzel bir mikrofiber püsküllü yıkama eldiveni kullan, harika oluyor.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

karışıklık yok değil mi pasta sipariş edeceksiniz? cila değil? bu pastaların da boyanın durumuna göre seçilmesinde fayda var biraz araştırma yapıp çok kötü değilse sert bir şekilde girişmenin manası yok ...

Eline sağlık ama hızlı cila uygulaman komple yanlış, arabayı yıkadın hala ıslakken, birkaç parçaya sıkacaksın, sonrasında ıslatılıp güzelce sıkılmış bir bezle hızlıca bezi sıkmadan arabanın heryerine bu cilayı yayacaksın, yine hiç beklemeden bezi sıkıp direk kuruluyacaksın. (mikrofiber bez en idealidir)

Beklersen cila kurur, olmaz, kuruduğu yerler silerken yol yol gözükür, kısaca: araba ıslakken, sık-yay-kurula, beklemek yok. Süngerlede yayma birdaha, hatta süngeri unut.

Not: teflon cilayıda sakın kullanma, ömrü kısadır, koruması UV koruması falanda yoktur, bir kez kullanırsan oluşan gıcık teflon tabakası sonra kullanacağın kaliteli cilaların tutunmasını boyaya işlemesini engeller, temizlenmesi çok zordur.

Fazla para harcamadan hızlı ve etkili en iyi cila olarak sana tavsiyem, TurtleWax Platinum serisi wax veya aynı markanın Nano Wax' ı dır.

Wax ta olması şart olan özelliklerden biri UV korumadır, buna dikkat et, iç kısımda kullanacağın en güzel koruyucu süt ise yine optimum performanslı TurtleWax F21 Süper protectant, bunları ve Sonax hızlı cilayı arabandan eksik etme yeter, yıkama içinde güzel bir mikrofiber püsküllü yıkama eldiveni kullan, harika oluyor.

birde kille önceden yapılan temizliği eklemek lazım... kil dediğimiz şey 20 lira zaten iki kere komple çıkartabiliyorsunuz boyanın kirliliğine göre ama verdiği zevk pahabiçilemez ...

yaz başı bu işleri bende yapacagım önce kille baştan aşağı temizlik ardından pasta ardından yeni bir cila deneyeceğim fk1000p diye olduça iyi olduğu söyleniyor skodacılar tarafından ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...