İçeriğe Yönlendir

2011 C-max Yazılım Sorunu

A.Kadir Özmen

Recommended Posts

A.Kadir Özmen

Arkadaşlar merhaba internette bu aracı incelerken bazı kullanıcıların araçta yazılım hatası oldunu söylemişler.

Bu aracı kullanan kişilerin bu konuda şikayeti varmı araç hakkında tavisiyelerinizi yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Bu araçla seyahat amaçlı olarak 2500 km yol katettim arasıra da kullanıyorum çünkü araç kayıbiraderin, ayrıca daha 3-4 aylık araç sadece 1 defa ekranda "araç arızalı servise götürün" yazdı ve 2 kez stop edip çalıştırdık üçüncüde yapmadı ve daha sonrada bunu görmedik neydi bizde anlamadık. Bu yazılım hatası olabilir mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca

benimki henüz 900 km.de herhangi bir anormal durumla karşılaşmadım. ama henüz daha çok erken. sadeceşunu söyleyebilirim. araç çok keyifli. henüz teslim almadığınız araç için kafanızı yormayın bence

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

aracı almanıza daha iki ay var bisorun varsada yazılımsal olsun.beş dakikada yeni yazılıla hallolur ama araç çok güzel.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bazen servis personeli, bilnçli/bilinçsiz olarak mesnetsiz söylemlerde bulunurlar ve bu yayılır, bence durum bu. Windows işletim sistemi girmedikçe, yazılımsal vs. hikaye. Emisyon şartları için sonradan güncel yazılım çıkartırlar, bu ayrı konu ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Karaca
Bazen servis personeli, bilnçli/bilinçsiz olarak mesnetsiz söylemlerde bulunurlar ve bu yayılır, bence durum bu. Windows işletim sistemi girmedikçe, yazılımsal vs. hikaye. Emisyon şartları için sonradan güncel yazılım çıkartırlar, bu ayrı konu :nazar:

+1500

Yorum bağlantısı
A.Kadir Özmen

Teşekkür ederim arkadaşlar beni rahatlattınız.

Yorum bağlantısı
Ferhat Dülek

yazılım sorunu çözüldü - derecede verdiği bir hata vardı ancak gerçek bir hata değildi aşıldı

ancak yurtdışında kilitli kalanlar falan oluyor nedense türkiyede hiç görülmemiş

bir de bilinen bir arızası çocuk kilidi ile ilgili arıza veriyor arada bir açıp kapatınca düzeliyor araya bir rezistör kapasitör vs bağlıyorlar serviste bazı yazılımda oluyor bazısında olmuyor diyor servis önemli birşey yok araç sağlam yapılı bir araç boyasından alt takımı motoruna kadar yine de zaman gösterir

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kadir Çakır

Bende eski kasa var ve araçtan çok memnunum fakat araçta devir düşme problemi başladı 30 günden fazla serviste. Daha önce benzer durum Fiestalarda da yaşanmış ve yazılımla düzelmiş. Şu an yurt dışından bir cevap yok sanırım avukatla görüşüp iade işlemi başlatacağım ama araçtan genel olarak memnunum.

Yorum bağlantısı
Guest Erc
(düzenlendi)

Aracı kısa vadede kullanalar için başıma gelen bir olayı anlatayım dizel cmaxlerde parteül fitresi var ben 1 kez motor arızası uyarısı aldım servıse gıttıgımde fıltrenın doldugunu temızlenmesı gerektıgı soylendı oto yolda yaklasık 30 dakıka sabıt hızda kullandık ve arıza sıfıırlandı bırdahada gelmedı ama her 1000 kmde bır bunu yapmak gerekıyormus eger kısa vade kullanılıyorsa

tarihinde Erc tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Sel
(düzenlendi)

Herkese iyi günler. Aracım 1.6 dizel titanium x paket. 6800 km yol yaptım. Aldığım günden bu güne kadar 2 defa "motor arızalı servise götürün" ikazı verdi. Servise götürdüm yazılım güncellediler. Bir daha yapmadı. Arızayı soğuk havalarda yapmıştı -15 derece gibi. Şunu söylemeliyim ki 6 aydır kullanıyorum ve önceki arabamda ford focus'du (10 yıl kullandım). Araba müthiş. Keşfettikçe zevk alıyorsunuz. Bir örnek arka paspasların altında bölmeler var, iç aydınlatmalar harika. Sürüş keyfine diyecek yok. süspansiyon mükemmel. Dizel olmasına rağmen içeri ses almıyor (rölanti biraz var). Tubo motor sayesinde 2 ve 3'üncü viteste resmen tutamıyorsunuz ( 1'de biraz silkeliyor). Yakıt durumuna gelince, şehir içi 7,6 8,1 arası değişiyor. Kısa yol dur kalklarla. Şehirler arası ise şu ana kadar 5,2 gördüm en az. Otomatik bagaj ise bir harika bu arada. Tavsiye ederim.

tarihinde Sel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hoşgeldiniz.

Hayırlı olsun aracınız, arabam bölümünde resimlerinide görmek isteriz.

Yorum bağlantısı
Guest Erc

Ben süspansiyon için aynı şeyi söyleyemiyorum bozuk yollarda süspansiyondan sesler geliyor biraz sert

Yorum bağlantısı
Guest Sel

işallah havalar düzelsin bir resim çekip koyarım. Bu arada biliniyor mu bilmiyorum ama söylemek istedim. Sola otomatik park için park asistanını seçip sola sinyal veriniz. Solda arayıp park ediyor. Saygılarımla

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Kadir Çakır

Merhaba arkadaşlar, daha önce bahsettiğim sorun çözülmediği için kavga dövüş, noter tebligatı, avukat ve üst düzey yöneticilere rahatdız edici mailler sonucunda aracı iade alıp yeni C-Max verdiler. Yazılım sorunu bu araçta yok ve sorunsuz 6 aydan beri kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar, daha önce bahsettiğim sorun çözülmediği için kavga dövüş, noter tebligatı, avukat ve üst düzey yöneticilere rahatdız edici mailler sonucunda aracı iade alıp yeni C-Max verdiler. Yazılım sorunu bu araçta yok ve sorunsuz 6 aydan beri kullanıyorum.

Otokoç o kadarda insafsız değilmiş. Hakkını arayan alıyor sonunda, öyle yada böyle....Güle güle kullanın.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kadir Çakır

teşekkür ederim. Otokoç yıldırma politikası güdüyor ama bir şekilde haklı ve kurallara göre net davranıyorsanız istediğinizi alıyorsunuz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...