İçeriğe Yönlendir

Sonunda Kader Benide Lpg Li Yaptı

Murat Akaloğlu

Recommended Posts

Murat Akaloğlu

en nihayetinde benim focide tüplendi...brc my 11 takıldı...

bilindiği üzere tek korku olan motor suyunun hava yapmasıydıki....hava yok galiba...arabayı çalıştırdım şelale sesine benziyen su sesi gelmedi.tüm su hortumları sıcak ve genleşme kabına her iki hortumdanda su akışı olmakta bu iyiye işaretmi ??...beyinin elektrik düzenini direk aküden almışlar....regülatörü motorun arkasına koymuşlar ve su hortumlarının mesafesi yaklaşık bir karış civarinda....simit tank takmışlar....tampon delinmemiş tıpayı şaseye montelemişler....aracın kalibrasyonu yaplırken yanındaydım....bilgisayar 3 defa deviri 5000 devire getir dedi...ondan sonra eleman tamamdır abi bitti dedi bu biraz tuhafıma kaçtı....yol testi falan yok yapılmadı, aldım arabayı geldim...montaj toplam 4 saat sürmedi....

yalnız tüketim biraz yüksek gibi...

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Abi hayırlı olsun :rolleyes: haftaya pazartesi aynı cihaz benim 2001 focus 1.6'ma da takılacak. Bu nedenle görüşleriniz ve tecrubeleriniz benim için çok önemli. Tüketimi nasıl ölçtünüz ve değerler ne çıktı? sizde manifoltmu delindi pipomu yapıldı? performansda çok düşüş varmı?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hayırlı olsun. Yeni ayar gayar şeyleri öyle şimdi. Yok şu devire getir yok bu devire getir diye mesaj çıkıyor sonra hadi hayırlı olsun diyip yolluyorlar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
Abi hayırlı olsun :ohooh: haftaya pazartesi aynı cihaz benim 2001 focus 1.6'ma da takılacak. Bu nedenle görüşleriniz ve tecrubeleriniz benim için çok önemli. Tüketimi nasıl ölçtünüz ve değerler ne çıktı? sizde manifoltmu delindi pipomu yapıldı? performansda çok düşüş varmı?

semih, pipolu takıldı...40 liralık gazla 135 km şehir dışı 15 km şehir içi yaptım..gaz bitti....dün fulledim 31 litre aldı...şehir içi 17 km yaptım gösterge hemen 1 kademe düştü...depodaki göstergeden baktım ibre yarımla dolu arasında doluya biraz daha yakın....bana göre gazı içiyo :D bunuda sitemin yeni olduğuna ve gaz haritasının tam oluşmadığına bağlıyorum...en az 3 depodan sonra tüketimin düşeceğini söyleniyo...

ustalar işlerine pek burunlarını sokturmzlar ama regülatörü su hortumlarına çok yakın yere monte ettir...benimki motorun hemen arkasında ve su hortumlarına çok yakın yerde...su hortumundan regülatöre giden hortumların boyu nerdeyse bir karış....yani hortum dolanmaçlı değil mesafe uzun değil...belkide bu yüzden hava yapmadı...

şimdilik tek şikayetim fazla tüketim...belkide benzinden gelen alışkanlık benim kendi hüsnü kuruntum olabilir....3 depo sonra görecez...

E hadi hayırlı olsun...

sağol abi,

girdik bakam bir maceraya hadi hayırlısı :D

Hayırlı olsun. Yeni ayar gayar şeyleri öyle şimdi. Yok şu devire getir yok bu devire getir diye mesaj çıkıyor sonra hadi hayırlı olsun diyip yolluyorlar :)

sağol hakan....

benimde tuhafıma giden bu oldu ya...

kimisi lambaları açar,klimayı açar, bunda hiç bir şey yok...3 dk sürdü hayırlı olsun dendi... hiç bir şey anlamadım...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

hayırlı olsun güle güle kullanın.Ayar işleri artık öyle oluyor lpg ecu su aracın orjınal acu sundan bılgılerı aldığı için çok fazla ayar yapmaya gerek yok deniliyor.gerçi benim aracımda yol ayarları da yapıldı fazla tüketim yaptığını düşündüğüm için geçenlerdede yazmıştım 50 tl lik gazla 200 km yapıyorum diye sıkıştırmadan yine 50 tl lik gazla 2.350 den bu sefer biraz sıkıştırarak kullandım 170 km de nakavt oldu :ohooh:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hayırlı olsun.zamanla tüketim biraz daha düşecektir.1000 km sonra falan tekrar bir kalibrasyona gidin...

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

bir iki hafta içerisinde ben de taktıracağım brc.. geçen bir ustayla görüştüm şöyle dedi: "Brc'nin bir türkiye versiyonu bir de italyadan getirilen brc kitleri var dedi." böyle birşey var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

hayırlı olsun lpg niz.

bu devirde benzinle gezilmez. istasyonun yanından geçerken bile benzin fiyatı moralimi bozmaya yetiyor..

pompaya yanaşıp benzin alana Allah sabırlar versin..

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
bir iki hafta içerisinde ben de taktıracağım brc.. geçen bir ustayla görüştüm şöyle dedi: "Brc'nin bir türkiye versiyonu bir de italyadan getirilen brc kitleri var dedi." böyle birşey var mı?

evet var...

2a nın kendi ürünü yerli...sadece bir kaç parçası brc....

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
lpgciler kervanına hoşgeldin:)))

hoşbulduk,sağolasın :rolleyes:

Hayırlı olsun.zamanla tüketim biraz daha düşecektir.1000 km sonra falan tekrar bir kalibrasyona gidin...

sağol ayhan....

hayırlı olsun lpg niz.

bu devirde benzinle gezilmez. istasyonun yanından geçerken bile benzin fiyatı moralimi bozmaya yetiyor..

pompaya yanaşıp benzin alana Allah sabırlar versin..

sağolasın :)

Hayırlı olsun,sorunsuz bir şekilde kullanırsınız inşallah...Kısa bir zaman sonra bende lpg'liler kervanına katılıyorum,zamlar bu şekilde devam ederse,forumda benzinli araç kullanan kalmayacak heralde :good1:

sağolasın....

aslında benim kendi hüsnü kuruntumdu....3 senedir sallıyodum....

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de haftaya arabayı bakıma götüreceğim, gitmişken lpg işini ciddi ciddi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
hayırlı olsun.ben taktırmadan önce 3 ay araştırdım,hiç motor suyunun hava yapma olasılığını görmedim.ilk defa sizden duydum,bi kulak kesileyim bakayım şırıltı falan var mı diye...

vedat bey forumda çoğu arkadaş motor suyu havasından müzdarip :)

hararet şans işi biraz....fazla takmaya gelmez ...

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de haftaya arabayı bakıma götüreceğim, gitmişken lpg işini ciddi ciddi düşünüyorum.

valla bedri ben hararetten vukuatlı focus motoruna bağlatabiliyosam....sen hiç düşünme hundai motoruna hemen bağlat...hararet derdin hiç olmayacak çünkü sende ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...