İçeriğe Yönlendir

Fiesta Tdci Blow Off Takılır mı?

Aydın Karadağ

Recommended Posts

Aydın Karadağ

Arkadaşlar chip yaptırdıgım araca bide blow off taktırmak ıstıyorum bu konuda hıc bır tecrubem yok sizce ne yapayım? Sonucta blow off ın asıl amacının turbo da kı boşalımı sağlaması olduğunu ve asıl benzinli araçlar ıcın tasarlandıgını bılıyorum. ancak dumb valve ıstemıyorum blow off dızelde sorun cıkarıyor mu taktıran arkadaşlarımız var mı?_?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bana, tavlaya pil takmak gibi geliyor, pili tavla içine yerleştiriyoruz ama o kadar.

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ
Bana, tavlaya pil takmak gibi geliyor, pili tavla içine yerleştiriyoruz ama o kadar.

abi bi de oynamasını bilsem:=) tavlayla..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Çin malı tavla ise içinde bi radyo bi LCD atari oyunu bir de pilli hırsız alarmı olabilir. Tavlanın çalınmasını engeller.

Modifiye önerisi: Koltukları deri yaptırın mesela

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezai Özcan

bende yok ama cok dizel arabada gördümde duydumda cipten memnunmusun performansı cok bellı oluyormu

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

takmak kolay değil işlemleri uzun. Turbo boru hattı kesilip ( orjinal HKS öneririm) blowoff monte edilir. Bu tarz işlemler için genellikle rekorcu ve tornacılara muhtaç kalınır bilginize. Tahmini montaj rakamı 100TL nin üzeridir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ
takmak kolay değil işlemleri uzun. Turbo boru hattı kesilip ( orjinal HKS öneririm) blowoff monte edilir. Bu tarz işlemler için genellikle rekorcu ve tornacılara muhtaç kalınır bilginize. Tahmini montaj rakamı 100TL nin üzeridir diye düşünüyorum.

hks blow off un kitini dusunuyorum.. montaj ıslemı boru kesılıp yapmak yerıne komple boruyu değiştirmek.. servise gideceğimiz zaman çıkar tak gibi.. ama hala dusunuyorum:)

bende yok ama cok dizel arabada gördümde duydumda cipten memnunmusun performansı cok bellı oluyormu

Chip ten gayet memnunum su anlık bi sıkıntı yasamadım. chıp ı yaptırdıgım kısının daha once bır cok arabaya aynı ıslemı yaptıklarını ogrendım yanı bır nevı ısının ehlı oldugunu. performans olarak benı gayet tatmın ettı en azından altımda hantal bır araba yok.

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ
. Bow walfini sökmeden takılı araç çalışır halde balata spreyi vs gibi ürünlerle temizleyenleri gördük Araçları gaz vermeden 5.000 devir cevirdi sonra çekici ile yanımıza geldi Usta biz geldik diye . . .

bunu anlamadım nasıl yani:? )

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ

Aracımın ufak bi görüntüsü..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Eyüp Duygun

Blow off her turbo araca takılabilir.Gayet işlevlide bir aletdir.

Turbo basınç halinde iken gaz pedalından ayağınızı cektiğinizde cok kısa bir sürede olsa turbo hala basınç üretmekde olup motorunuz emme zamanında olmayacakdır.Bu arada hava sıkışmasını önlemek adına faydalıdır.

Ancak ülkemizde çeşitli marka ve modelde blow off var.Can Uzunefe arkaşımızında dediği gibi biraz bakmak gerekir bu aletlere.Alırkende kalitelisi gerekir.Zamanla aşınıyor veya çok çabuk bozulabiliyor.

Daha önemlisi taktırdığınız yerin araca ve bu konuya çok hakim olması gerekir.Hava kaçağı vsvs.. hemperformans düşürür,arıza lambası yakmaya kadar gider..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Konudan anlamam ama araç çok datlu imiş :D Keşke jantlar farklı olsaydı :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Fiestaya Bow takmak performans olarak kazanç sağlamaz. Uzun dönemde kayba neden olur hatta. Zaten fındık kadar turbo hangi gerçek Bow'u öttürecek kadar lag'a düşüyor ki? Piyasada çin malı,hafif yaylı bowlardan çıkan ses de ıslığa benziyor. Yani o ses için de 700-800 lira masrafa gerek yok. Koltukları deri yapmak daha çok keyif verir bence. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...