İçeriğe Yönlendir

Ekranda &#246lü Piksel

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 buçuk ay önce aldığım htc wildfire s telefonun ekranında ölü piksel oluştu,acaba önemli bir durum mu? yani daha sonra fazlalaşırmı? bunun için garantiye göndersem nasıl bir işlem uygulanır daha önce bu sebepten dolayı telefonunu garantiye gönderen varsa bi fikir verirseniz sevinirim..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 buçuk ay önce aldığım htc wildfire s telefonun ekranında ölü piksel oluştu,acaba önemli bir durum mu? yani daha sonra fazlalaşırmı? bunun için garantiye göndersem nasıl bir işlem uygulanır daha önce bu sebepten dolayı telefonunu garantiye gönderen varsa bi fikir verirseniz sevinirim..

Ölü pikselin çözümü yoktur,bunun için geçmiş olsun demek gerekir.

Garanti şartları ile ilgili firma garantiye girmesi için 2 ölü pikselin yan yana olması gerekir yada en az 3 farklı yerde ölü piksel olması gerekir gibi ibarelerle kullanıcıyı çıldırtabilir.. şartları sorulmalı..

Şayet değiştirirlerse değişimde komple ekran panelin değişecek ve 2.5 aylık içi açılmış bir telefonun olacak.. bu şekilde kullanmak sorun teşkil emiyorsa böyle kullan ama gözüne batıyorsa garanti şartlarını araştırarak o şekilde onarm yada değişim iste derim.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

1 ölü piksel için değiştirmezler diye düşünüyorum. Ama Fatih'in söylediği 2 ve 3 ayrı piksel kuralı lcd moniörlerde ve televizyonlarda geçerli. Kaldı ki cep telefonu ile bu cihazların piksel sayısı aynı değil. Telefonda daha az piksel var ve ölü 1 piksel bile göze çok batar. Bence zaman geçmeden servisle görüşün. 2.5 aylık telefonun içinin açılması sorun olmaz. Sonuçta yetkili servis açıyor. Ayrıca öyle ekran değişimi de ahım şahım bir iş değildir.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
1 ölü piksel için değiştirmezler diye düşünüyorum. Ama Fatih'in söylediği 2 ve 3 ayrı piksel kuralı lcd moniörlerde ve televizyonlarda geçerli. Kaldı ki cep telefonu ile bu cihazların piksel sayısı aynı değil. Telefonda daha az piksel var ve ölü 1 piksel bile göze çok batar. Bence zaman geçmeden servisle görüşün. 2.5 aylık telefonun içinin açılması sorun olmaz. Sonuçta yetkili servis açıyor. Ayrıca öyle ekran değişimi de ahım şahım bir iş değildir.

Armağan içi açıldığında toz problemi oluyor yoksa satarken artık kim aa bu telefonun içi açılmış diyor ki :vroom:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Direk servise verin bencede, toz vs. girerse yine verirsiniz, altı üstü telefon, düşünmeye bile değmez.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

teşekkürler cevaplar için arkadaşlar,umarım brightstarın denizlide şubesi vardır yoksa kargoyla garantiye göndermek sıkıntı olcak

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Benim bilgisayar ekranında vardı ilk açtığımız gün fark ettik, yüklendim götürdüm biraz mırın kırın ettiler ama yenisi ile değiştirdiler. (Samsung) Ölü piksel bildiğim kadarıyla zamanla artıyor. ;)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ekranda kaçtane pixel var toplam o önemli. 100.000de 1 e kadar tölarans dahilindedir(İlk alırken anlaşma yapılmamışsa yada extra memnuniyet düşkünü firma değilse)

Mesela 640x480 pixel ekranda toplamda 307200 tane pixel vardır ve 3 tane ölü pixel normal kabul edilir.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Ekranda kaçtane pixel var toplam o önemli. 100.000de 1 e kadar tölarans dahilindedir(İlk alırken anlaşma yapılmamışsa yada extra memnuniyet düşkünü firma değilse)

Mesela 640x480 pixel ekranda toplamda 307200 tane pixel vardır ve 3 tane ölü pixel normal kabul edilir.

Onur ben laptop ı ilk aldığımda 1920 * 1200 çözünürlük yani 2.304.000 de 3 tane vardı 2 si aynı biri farklı yerdeydi. Yeni laptop vermişlerdi. Bence bir noktadan sonra tamamen firmanın elinde olan bir durum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Onur ben laptop ı ilk aldığımda 1920 * 1200 çözünürlük yani 2.304.000 de 3 tane vardı 2 si aynı biri farklı yerdeydi. Yeni laptop vermişlerdi. Bence bir noktadan sonra tamamen firmanın elinde olan bir durum.

sattığımız ekranların bir tanesinde 1 tane ölü piksel olsun o firmayı kapatır gider pazarda limon satarız ;) vesile ile endüstriyel ekran ap ayrı bir şeydir kaliteli telefonlara neden uygulamazlar acaba ?

upscaling metodu olabilrsenin ekranda Anıl gerçek çöznürlüğünü panelin datasheetinden anca öğrenebiliriz.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Yazımda da dedim ya, Firmanın elinde olan. Samsung Arca dan toplamda 4 tane LCD TV aldık(arkadaşlarıma ve kendime olmak üzere) full HD, Her alışımızda ölü pixel garantisi istedim, Hayatta olmaz ama çıkarsa değişiriz dediler ve hepsinde de çıktı :) E tabi değiştirdik. Piyasada evlerde olan tv lerin çoğunda ölü pixel vardır ama kimse farkında değil. 5tane yan yana yada 7 tane alt alta olursa değişiriz derler yada dediğim mantıkta şukadar tolerans vardır derler.

sattığımız ekranların bir tanesinde 1 tane ölü piksel olsun o firmayı kapatır gider pazarda limon satarız :D vesile ile endüstriyel ekran ap ayrı bir şeydir kaliteli telefonlara neden uygulamazlar acaba ?

Heyt be :) Kime yapıyonus LCD leri ondan alalım bidahakine ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...