İçeriğe Yönlendir

İlginç Bir Lpg Arızası

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Uzun yıllar LPG'li Spring kullandım, benim başıma gelmedi ama bir iş arkadaşımın Focus'unda olanlar gerçekten ilginç şeyler.

Yaklaşık 6 aydır kısa sürelerle yükselip alçalan hararet göstergesinden dertliyiz. Bir kaç ustaya gösterdi tamamı soğutma sistemindeki havayı tespit ettiler :bravo: havayı aldılar. Ancak sorun bir türlü düzelmedi. Bütün ustaların birleştiği ortak nokta, kendisinden önceki ustanın havayı yeteri kadar alamamış olduğuydu. :D Malûm mevsim kış, hararet o kadar yükselmiyor ama havalar ısınmaya başlayınca, bazı ustalar havayla birlikte devirdaimin de bu işte kusurlu olduğuna karar verdiler.

En son ise; burnu keskin bir usta, bu araç beyinden sisteme gaz kaçırıyor :unsure2: buna bakalım dedi ve :good1: bingo.

Bu sayede LPG'li araçlarda kontrol edilmesi gereken bir hususu daha öğrenmiş olduk.

Saygılar

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

beyinden sisteme gaz kaçırıyor.... İlk kez duydum böyle birşey

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Hocam gaz kaçırma olayını ben de anlamadım? Beyinden sisteme gaz kaçırıyor?

Yorum bağlantısı

Evet arkadaşlar kastettiğim şey, LPG'nin buharlaşması için otomobilin kalorifer hortumundan sıcak su apardıkları regülatör (beyin). Bu parça içinden geçen soğutma sıvısına gaz sızdırıyor. Eminim araç stop edip gaz geçişi sona erdiğinde, soğutma sistemindeki basınç nedeniyle LPG'ye de soğutma sıvısını karıştırıyordur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...