İçeriğe Yönlendir

2012 Fiesta Titanium X-Plus Paket Lpg Uyumu?

Burhan Çelik

Recommended Posts

Burhan Çelik
(düzenlendi)

Selamun Aleyküm..

9000 Km'ye yakın 2012 Fiesta Titanium X-Plus Paket olan (Power düğmesiyle çalışan) benzinli otomatik vites 1.4 motor bulunan 10. ayda 1 yıllık olacak ve 3 yıl garantisi olan aracıma 15.000 Km. bakımından sonra LPG taktırdığımda aracın garanti dışı olacağının farkındayım fakat LPG sorun çıkarır mı merak ediyorum..Araç biraz donanımlı olduğundan birşey olursa garanti dışı olacağından pahalıya patlar diye korkuyorum..

Tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak istedim..

Teşekkürler..

tarihinde Burhan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Donanımla lpg nin bağlantısı nedir? Garantiden çıkarsa motor kısmı çıkacak sadece garantiden ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burhan Çelik

Eski aracım 2008 Fiesta Collection otomatik 1.6 benzliydiydi, 1 bucuk sene Brc marka Lpg ile kullandım 1 ay önce sattım hic bir sorun olmadı çok şükür 1 hafta öncede 2012'yi aldım bundakı donanımı görünce ne bilim aklıma önce donanım geldi motoru unuttum Ersen bey :) Motor'la alakalı bir sorun olsa bildiğim kadarıyla bir sorun olursa Kocaelideki Esoto araç lpg'li diye içeri almıyor, 2008 modelimle almamışlardı ondan fikir alayım dedim..

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ

normal şartlarda motor garanti dışı kalacaktır... ancak servis örneğin; Elektroniksel bir hatayı bile motor garantisi içine sokup garanti dışı bırakabilir..

Örneğin başıma geldiği için belirtiyorum: Fabrika stok çıkışından beri silecekleri çalıştırdığımda devri yükselen.. ara da bir nadir de olsa sinyal veyahut selektör yaptığımda otomatik klima açan aracımı zenondan dolayı garanti dışı bırakmak istemişlerdi. ancak bırakamadılar:) hoş arızayı da bulamadılar ama yinede iki alternatör değişimi bir triger takımını değiştirmişlerdi:)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Servisler içeri almıyorlar evet ; ama bazı illerde lpg li araçlara bakan servisler mevcut.. Arıza işi şans işi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ

Servisler içeri almıyorlar evet ; ama bazı illerde lpg li araçlara bakan servisler mevcut.. Arıza işi şans işi..

2008 senesinde 5-40 mecburen LPG li aracımızda hasar olmuştu istinye borusan otomotiv aracın hasar işlemlerini tamamladıktan sonra LPG olduğunu farketmişlerdi.. yoksa aracı servise almıyorlar.. doğru.. nedeni de patlama riski vs vs vs...

Yorum bağlantısı
Burhan Çelik

Peki Öneriniz nedir bu zamana kadar Fiesta'da Lpg takıp Motor'dan sorun yaşayan var mıdır?

Yada LPG takmalımıyım malum benzin dayanmıyor bir yere kadar..

Malum 50 TL'ye 150 Km yapmak var bide 50 TL'ye 250Km..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Taktırın gitsin ; 10.000 km olmuş bozulacak bir yanı olsaydı çıkardı ortaya bence.. Referans bir firmada taktırırsanız sorun yaşamazsınız.. ;)

Yorum bağlantısı
Burhan Çelik

İzmit/Derince'de bulunan Brc servisine taktırmıştım eski arabayı işcilik cok iyiydi.. 15.000 Km bakımından çıkar çıkmaz yine oraya taktırmayı düşünüyorum umarım inşallah bir sorun çıkmaz..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

İzmit/Derince'de bulunan Brc servisine taktırmıştım eski arabayı işcilik cok iyiydi.. 15.000 Km bakımından çıkar çıkmaz yine oraya taktırmayı düşünüyorum umarım inşallah bir sorun çıkmaz..

İnşallah... :nazar:

Yorum bağlantısı
Burhan Çelik

Düz vites kullanmayı pek sevmiyorum o yüzden otomatik her zaman ilk tercihim olmuştur rahatlık konusunda.. Tabii bu kişiye göre değişen bir kavram.. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Turanlıoğlu

lpg,ye karşı benimde kuşkularım var 2011 model my fiesta otomatik aracıma bende lpg taktırmayı düşünüyorum motor performansını olumsuz yönde etkisi olacağından dolayı endişelerim bulunmakta bu model aracı olan ve lpg kullanan dostların fikirlerine ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Burak Turanlıoğlu

bende 2011 model my fiesta otomatik var lpg taktırmayı düşünüyorum fakat aracın performansını olumsuz yönde etkilemesinden dolayı endişelerim bulunmakta.Bu model aracı olan ve lpg,li olarak kullanan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Turanlıoğlu

istanbulda garanti veren ve montaj yapan bir ford servisi varmı?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Onur Çankaya

Otomatik vites Fiestama Çorum'da BRC kit taktırdım..7500 km benzinle kullandım..Taktırdığımda 7500 km deydi..3 ayda 9000 km yol yaptım..Neredeyse kurtardı parasını..Hiçbir teknik problem yaşamadım..Performans sadece klima açık ve yüklüyken yokuşta düştü..O kadar da olsun artık..Esoto dan almıştım aracımı..15000 bakımı sırasında izmirdeydim..İzmir çetaş lpg li de olsa servise alıyo..Alan yerler var yani..

Taktırın ve rahat edin derim..Yalnız iyi ve güvenilir bir usta olsun..mümkünse bölge bayii si olsun..Çorum Özençler öyleydi..

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ali serkan tozluklu

2014 fiesta trendx aracım 7000 kmde. Ben de açıkcası aracım garantisinden çekiniyorum. açıkcası bu benzin fiyatların bakarsak dayanmıyor. Lpg gayet uyguna geliyor. Sizce ne yapmam lazım. Aracın 3 yıl olan garantisine kadar beklenilmeli mi yoksa hemem montaj yaptırılmalı mı? Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...