İçeriğe Yönlendir

C-Max Titriyordu Bakın Nedenmiş.

Misafir

Recommended Posts

2005 C-Max ım bir süredir titriyordu (tam olarak tekleme gibi değildi). Çekiştende hafif bir düşme söz konusuydu. Buji kablosu, bobin vs vs denedik düzelmedi. Servisten bir usta oksijen sensörü yapabilir dedi. Ondan olmadığını da öğrendik. Samsun da bir arkadaşım var iyi ustadır.Aracımı Samsun a gittiğimde ona verdim. İyi bir incelemeden sonra 3 subap yanık dedi( Birşeyler kaçırıyormuş işte tam anlayamadım). Çok şaşırdı. Bu araç nasıl olurda 3 ünü birden yakar diye biraz kurcalamış. Sebep ne olsun dersiniz? LPG sistemini bağlayan aklı evvel arkadaşımız yanlış bağlantı yapmış. Meğer aracım LPG ile birlikte az birazda benzin yakıyormuş. Bende araç heybetli ilk çalıştırmada bu kadar yakması normaldir diye benzinin azalmasını normal görüyordum. LPG beyninide yanlış kodlamış. Bana masraf normalde 2400-2500 TL civarı oluyordu.Eş dost ayağına 1700 TL ye bağladık. Tahminen 50.000 Km dir LPG kullanıyorum. Tamam tasarruf ettik iyide, ettiğimiz tasarruf buhar oldu gitti şimdi. Usta çok önemli arkadaşlar. Cihaz taktırırken aman dikkat. Bilmediğiniz görmediğiniz kişilere cihaz takdırmayın sakın. Ben bir arkadaş tavsiyesiyle gittim ki böyle bir durumla karşılaştım(Halbuki kendimce araştırmıştım). Sıkıntı cihazdan değil ustadan yana çıktı. Siz siz olun iyice araştırın. Hatta yakınsanız gidin büyük şehirlerde halledin işlerinizi. Ne kadar araç o kadar tecrübe demektir. Küçük şehirlerde usta gibi usta bulmak zor.

Birde LPG subapları bozuyormuş (Subapları sıkıyor diyorlar. Oktanı yüksek olduğundan yapıyormuş) arkadaşlar.Yılda en az bir kere subap ayarı yaptırınız.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Paylaşım için teşekkürler. Subap ayarı aklımıza gelmez oysa.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...