İçeriğe Yönlendir

Mondeo'nun Çakmağı Çalışmıyor

özgür Aksungur

Recommended Posts

özgür Aksungur
(düzenlendi)

Aracımın çakmağı bozuldu muhtemelen sürekli telefon şarjı takılı olduğu için genişledi ya da başka bir şekilde bozuldu.Bunun tamirini İstanbul Anadolu yakası ya da Ankara'da yaptırabileceğim yer tavsiyesi olan var mı acaba ?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla kurallarına uyunuz.
Yorum bağlantısı
özgür Aksungur

veya bi soru daha eklicek olursak navıgasyon alsam aux gırısınden şarj olurmu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Navigasyon aux'tan şarj olmaz..

Çakmağı, taktığınız çin malı kalitesiz ürünler bozar..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bozuldu derken,ne şekil bozuldu?çakmağı basıyorsunuz,çakmak içerde duruyor ama ısınmıyor-atmıyorsa çakmağın sigortası atmış olabilir.yuva genişlediyse (aslında yuva genişlemez,içerideki tırnaklar kullanıma bağlı olarak içe doğru itili kalır) yuva içindeki tırnakları METAL OLMAYAN bir nesne ile (kalem gibi) çakmağın girdiği boşluğa doğru az miktar kanırtmak yetrli olur.

siz sorunu tam açıklayın,ona göre çözüm bulalım

Yorum bağlantısı
özgür Aksungur
(düzenlendi)

Önder bey basıyorum çakmağa elimi çekmemle beraber geri geliyor yukarı içinde falan kalmıyor yani

Yorum bağlantısı
özgür Aksungur
(düzenlendi)

O zaman focusun çakmağını alıp taksam çalışır mı?denemek için böyle bir deneme yapabilirim öyle mi ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

önder bey basıyorum cakmaga elımı cekmemle beraber geri geliyor yukarı.icinde felan kalmıyor yani

değişmeden önce,hem çakmağın üzerinde,hem çakmağın girdiği boşlukta (belki sadece birinde) metal tırnaklar var.çakmağın girdiği yerdeki tırnakları kesinlikle metal olmayan bir çubuk ile(yoksa kesin sigortasını attırırsınız),çakmaktaki tırnağı da herhangi bir cisimle bir miktar dışa kanırtın.yani çakmağı boşluğa itince o tırnaklar tutunsun,çakmak ısınmadan dışaraı atmasın.çok kanırtırsanız bu sefer ısınsa da atmaz.deneyerek ayarlayın.atmazsa elinizle çekip tersi işlemi uygulayın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

o zaman focusun cakmagını alıp taksam calısırmı.denemek icin boyle bir deneme yapabılırım oyle mi ?

Yerine uymayabilr, yapısı uymayabilir.. Çıkmasını da kolay bulursunuz diye tahmin ediyorum...

Yorum bağlantısı
özgür Aksungur
(düzenlendi)

değişmeden önce,hem çakmağın üzerinde,hem çakmağın girdiği boşlukta (belki sadece birinde) metal tırnaklar var.çakmağın girdiği yerdeki tırnakları kesinlikle metal olmayan bir çubuk ile(yoksa kesin sigortasını attırırsınız),çakmaktaki tırnağı da herhangi bir cisimle bir miktar dışa kanırtın.yani çakmağı boşluğa itince o tırnaklar tutunsun,çakmak ısınmadan dışaraı atmasın.çok kanırtırsanız bu sefer ısınsa da atmaz.deneyerek ayarlayın.atmazsa elinizle çekip tersi işlemi uygulayın.

Alttaki 4 tırnağın dik konumda olmasını yatay ezilmiş olmaması gerektiğini anlıyorum doğru mu?

Yerine uymayabilr, yapısı uymayabilir.. Çıkmasını da kolay bulursunuz diye tahmin ediyorum...

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

doğru,ancak dik değil de-eğik olmayan şekilde duracak.mesela 1 milimetre yükseklik farkı olacak gövde ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

7 dakika sonra bunu söylediğiniz için inşallah başına bi iş gelmemiştir :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

çakmak yuvası pahalı bir şey değil eğer yuva bozulduysa yuvayı değişin. genelde yuvayı bozuyor takılan şeyler.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

7 dakika sonra bunu söylediğiniz için inşallah başına bi iş gelmemiştir :fiuw:

yukardaki önce yazdığım 2 mesajda üzerine basa basa metal kullanma diye yazmıştım zaten :) üçüncüye gerek yoktu ama ben gene de yazdım

Yorum bağlantısı
özgür Aksungur
(düzenlendi)

hala hayattayım ve metal kullanmadım cok sagolun yardımlarınız ıcın sorunu cozemedım sanırım yenısını alcam :)

Düzenleme:Hala hayattayım ve metal kullanmadım çok sağolun yardımlarınız için sorunu çözemedim sanırım yenisini alacağım :D

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Çakmağı elinizle basılı tutup bir süre beklettiğinizde çakmak sigara yakabilecek kadar ısınıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Özgür bey yenisini almak ve taktırmak en garantili sonuç,belki uğraşsanız kendiniz de yaparsınız.İlk önce yapılacak olan çakmağa elektrik gelip gelmediğini tespit etmek gerisi zaten basit.

Not:Bütün mesajlarınızı tekrar düzeltmek zorunda kaldım "Lütfen imla kurallarına uyunuz" aksi taktirde mesajlarınız yada üyeliğiniz silinir kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
özgür Aksungur

Özgür bey yenisini almak ve taktırmak en garantili sonuç,belki uğraşsanız kendiniz de yaparsınız.İlk önce yapılacak olan çakmağa elektrik gelip gelmediğini tespit etmek gerisi zaten basit.

Not:Bütün mesajlarınızı tekrar düzeltmek zorunda kaldım "Lütfen imla kurallarına uyunuz" aksi taktirde mesajlarınız yada üyeliğiniz silinir kolay gelsin.

Kusura bakmayın.Bundan sonra daha dikkatli olurum.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Benim çakmağında tırnağı yok tutmuyor. Çakmaklık fırlatıp atıyor çakmağı. Bende tepeesine bastırıp ısınana kadar tutuyorum öyle işimi görüyorum :)

Yorum bağlantısı
özgür Aksungur

Benim çakmağında tırnağı yok tutmuyor. Çakmaklık fırlatıp atıyor çakmağı. Bende tepeesine bastırıp ısınana kadar tutuyorum öyle işimi görüyorum :)

Benimki öyle değil elimle tutsam bile ısınmıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...