İçeriğe Yönlendir

Aracım Benzinden Lpgye Çok Geç Geçiyor..

Hüseyin Kuvvet

Recommended Posts

Önder Kuru

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/237441-araciniz-kac-metrede-yada-dakikada-lpgye-geciyor/page__fromsearch__1

Bu linkteki konuyu bir inceleyin, oradaki verilere göre kendi aracınızın süresini ve mesafesini kıyaslayın, eğer anormal sonuç çıkarsa öncelikle su seviyesini, LPG regülatörüne giden su bağlantılarını kontrol edin ettirin. Eğer bunlarla ilgili bir sorun bulunamazsa geçiş sıcaklığına ve aracınızın termostatına baktırın. Termostat kaçırıyor yada açık kalıyorsa motor soğutma suyu çabuk ısınmaz dolayısıyla LPG geçişi geç olur, geçiş sıcaklığı ortalama 30-35 derecedir ama ben 20 de kullanıyorum bir sorun yok, sizin ki eğer 40 derece falansa o da süreyi/mesafeyi arttırır. LPG regülatör bağlantıları da hatalı yapıldıysa yani regülatör su girişi yanlış yerden alındıysa yine regülatör geç ısınır ve geç geçiş olur...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Geç geçiyor dediğiniz kaç km de geçiyor ?

abi nereden baksan 1 2 km sonra geçiyor..

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Açtığım konuda gelen cevaplara göre 5-10 derece sıcaklıktaki hava şartlarında 400-700 mtrede geçen araçlar oldukça fazla(benim araç 400-700 mt arası değişiyor sıcaklıklar -1 ile +6 derece arası, dururken ise 1,5 ile 2,5 dakika arası geçiş yapıyor). LPG ecusunu bsayara bağlat geçiş derecesini kontrol ettir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçen sene -20 dereceleri bulduğu günlerde 2 km olmadan lpgye geçti, sıcaklık sıfırın altında olduğu günlerde 1 km civarında geçiyor.

Yorum bağlantısı
Metin Yıldız

Bunun nedeni ne olabilir?

Yazın normal veya hafif düşük sıcaklıkta yokuş aşağı inerken sıcaklık ibresi 90 ın altına düşüyor mu?

Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
İbrahim Halil Züngül
(düzenlendi)

Merhaba,

LPG'ye geç geçme sorununu C-Max 2006 Ghia aracımda bende yaşıyordum. Soruna ait görselleri ekte iletiyorum. Umarım kimseye lazım olmaz ama, paylaşmak istedim.

Önce Termostat değişti, sorun çözülmeyince hortumlar kontrol edilince sorun ortaya çıktı.

LPG Regülatörü ısınmayınca bunu değiştirmemizi söyleyenler oldu. Fakat farklı bir LPG ustasına götürünce Regülatör hiç ısınmadığından devirdaim sorunu olacağını iletmesi üzerine sonuca ulaştık.

1.jpeg

2.jpeg

Termostat.jpeg

4.jpeg

tarihinde İbrahim Halil Züngül tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...