İçeriğe Yönlendir

Uyarı Işığı

Ufuk Çetinkaya 2

Recommended Posts

Korhan Şenörer
korhan bey bir gelişme var mı? uzun süredir foruma giremiyorum. Yapılan işlemin resmini ekleyeceğim bugün. Bendekinin çok basit bir şekilde hallettiler. işlem gören yeri göstereceğim resimde.

Benim araçta kapılardan dolayı herhangi bir sorun yok şimdilik, ama sabah ilk çalıştırmada bazı sabhlar motor yağ basıncı düşük uyarısı belirip kayboluyor ekranda. 3 gün aracı kullanmadım, 3. günün sabahı yine aynı uyarı belirip kayboldu ekranda. Şimdilik çok önemsemiyorum, Bakıma gittiğimde tekrar belirteceğim.

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

Benim araçta kapılardan dolayı herhangi bir sorun yok şimdilik, ama sabah ilk çalıştırmada bazı sabhlar motor yağ basıncı düşük uyarısı belirip kayboluyor ekranda. 3 gün aracı kullanmadım, 3. günün sabahı yine aynı uyarı belirip kayboldu ekranda. Şimdilik çok önemsemiyorum, Bakıma gittiğimde tekrar belirteceğim.

korhan bey kapıdaki bir demiri hafif bükerek sorunu hallettiler benim. Yinede sizin tercihiniz tabi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yazılımsal sorun değil ise yağ pompası görevini tam olarak görevini yerine getiremiyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yazılımsal sorun değil ise yağ pompası görevini tam olarak görevini yerine getiremiyor olabilir..

Geçen servise gittiğimde birşey bulamadılar 10 bin bakımına kadar sıkıntı çıkarmazsa 10 bin bakımında tekrar belirticem sorunu, Benimde akıma yağ pompası geliyor ama yağlamayı düzgün yapmasa yağ uyarısı ve lambası sürekli yanar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

Bende kapı açık uyarısı veriyordu. Sorunu aşağıda göreceğiniz resimdeki demiri hafif bükerek çözdüler. Bu tarz uyarı veren arkadaşlar serviste bundan bahsedebilirler.

mf5tb.jpg

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Eyüp Akagündüz

Geçen servise gittiğimde birşey bulamadılar 10 bin bakımına kadar sıkıntı çıkarmazsa 10 bin bakımında tekrar belirticem sorunu, Benimde akıma yağ pompası geliyor ama yağlamayı düzgün yapmasa yağ uyarısı ve lambası sürekli yanar diye düşünüyorum.

Korhan bey aynı sorun bende var. siz sorunu çözebildinizmi acaba

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Korhan bey aynı sorun bende var. siz sorunu çözebildinizmi acaba

Hayır,  aynı şekilde genelde sabahları devam ediyor, her sabah yapmıyor. 15 bin bakımına gittiğimde belirticem.

Yorum bağlantısı
Niyazi Ramazanoğlu

+1

Ali abiye yüzde yüz katılıyorum. Mesela Cmax bölümünde arkadaşlar bir debriyaj problemi tartışıyor, yurtdışında sorunla alakalı bülten yayımlanmış burda da insanlar kendi sorunlarına kendileri çözüm arıyor, firmada tık yok. Markayı tırt etmek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar.

Konu birde sadece switch mevzusu değil 120-130 km hızla giderken aniden kapı açık uyarısı geldi bakarken Allah korusun adamın başına bir hal geldi hesabını kim verecek

arka kapıların içten kilitlenmemesi ayrı bir problem zaten.tehlikelide.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Hikmet Kaptanoğlu

Aracı aldığımızdan beri arada bir de olsa aynı sorunu yaşıyorduk. Bir kasise girildiğinde -kapı açık- simgesi "anlık" bir şekilde sesli uyarı olarak göstergede belirip bir anda kayboluveriyordu.
Birkaç kere olduktan sonra eşime gözünü göstergeden ayırmamasını söyledim ve en sonunda şöför tarafındaki kapı uyarısı olduğunu yakaladık.

Otokoç Bornova'ya götürüp servisten sonra da şikayetimin devam ettiğini belirttim. Merkezi kilitlerin (B sütununa bağlı olarak) ortaklaşa çalıştıklarını ve "kapıların kilitlenmemesi ve daha da önemlisi kapıların açılmaması" riskini göze almayacaklarını söyleyerek -kapı kilidinin değiştirilmesi- için servis kaydı oluşturdular. Bilgisayara bağlayıp RVC kodu diye adlandırdıkları numarayı merkeze bildirdiler.
15 gün sonra komple ön kapı kilit ve sistemi orjinal parçaları geldi, haber verdiler, servise gittim ve 1,5 saat montaj sonrasında aracı teslim aldım. Tüm işlemler garanti kapsamında ücretsiz olarak gerçekleşti.
Şimdi hiçbir şikayetim yok.

Otokoç çalışanlarına teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hikmet Kaptanoğlu

Sorun tekrar ortaya çıktı. Hem de uzun yolda 200 km gittikten sonra asfalttaki birkaç yükseklik üzerinden geçince ötmeye başladı. Yaklaşık 15 dakika boyunca ara ara sürekli uyarı verip sinirleri bozdu. 

En sonunda şoför tarafındaki kapıya kolumu dayadığımda olduğunu fark ettim. Kapıyı biraz kendime çektiğimde sustu, kapıya içeriden bastırdığımda uyarı veriyor. Sanırım Ufuk Bey'in dediği gibi kapı demirini biraz bükerek manuel bir şekilde halletmek gerekiyor. 

Anladığım kadarıyla kronik bir durum bu. Servise gideceğim tekrar, gelişmeleri aktarırım. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Korhan Şenörer

Düşük yağ basıncı uyarısı ile ilgili şikayetimi 30 bin km bakımında servise bildirdim. Yazılım güncellemesi geldiğini ve güncellenerek sorunun giderildiğini söylediler. 3. Sabah oldu henüz bir sorun çıkmadı. Bu sorun yazılımla düzeltilmiş oldu.

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

Düşük yağ basıncı uyarısı ile ilgili şikayetimi 30 bin km bakımında servise bildirdim. Yazılım güncellemesi geldiğini ve güncellenerek sorunun giderildiğini söylediler. 3. Sabah oldu henüz bir sorun çıkmadı. Bu sorun yazılımla düzeltilmiş oldu.

evet bende de vardı bu uyarı. yakın zamanda serviste yazılım attırdım. şuan bir sorun yok. Bu arada aracımı satıcam. Bagajın küçük olması bu sene tatilde bizi mahfetti.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

evet bende de vardı bu uyarı. yakın zamanda serviste yazılım attırdım. şuan bir sorun yok. Bu arada aracımı satıcam. Bagajın küçük olması bu sene tatilde bizi mahfetti.

Haklısınız Ufuk Bey, bagaj küçük. Çocuk varsa kesinlikle daha büyük bir bagaj şart. 

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

Haklısınız Ufuk Bey, bagaj küçük. Çocuk varsa kesinlikle daha büyük bir bagaj şart.

araci satisa koydum ama vazgectim satmaktan. Araclara bakiyorum ikinci el resmen copluk. Iyi olanlar da sifirina yakin fiyat cekiyorlar. Bu yuzden vazgectim. Bu arada tavan bagajlari hakkinda bilginiz varmi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

araci satisa koydum ama vazgectim satmaktan. Araclara bakiyorum ikinci el resmen copluk. Iyi olanlar da sifirina yakin fiyat cekiyorlar. Bu yuzden vazgectim. Bu arada tavan bagajlari hakkinda bilginiz varmi

Tavan bagajı hakkımda bilgim yok ama tuning işiyle uğraşanlar güzel işler çıkarabiliyolar. 2. El vahim durumda arabalarımızın kıymetini bilelim. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...