İçeriğe Yönlendir

Makyajsız Kasaya Makyajlı Kasa Farı

Sinan Şanveren

Recommended Posts

Sinan Şanveren

Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım çok güzel bir ortamı var öncelikle teşekkürler.

2005 model makyajsız kasa bi fiestam var farımın bi tanesi soluk renkte. Temizleme işlemi yapıyorum parlarsa bile bi süre sonra yine eski halini alıyor. Tamirci arkadaşa götürdüm soluk olan farı değiştirirsem bu seferde diğer farın soluk gözükeceğini ve dolayısıyla ikisini birden değiştirmenin daha akıl karı olduğunu söyledi.

Benimde aklıma madem değiştireceğim makyajlı kasa bi fordun çıkma farlarından bulayım değiştireyim diyorum. (Linkteki farlar gibi) Bu farlar benim arabama birebir uyarmı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Direk takarsın bence, dışı aynı, soketten emin değilim ama galiba sorunsuz takılıyordu.

Yorum bağlantısı
Atilla Yılmaz

evet makyajlı far olur değiştirmek istemes isen farları once parlatın ikisinide sonra üzerine en acık olan şeffaf karartma yapın ikiside aynı kalacaktır değiştiemek istersenizde makjajlı far uyuyor araca izgarasınıda makyajlı olsun dersen ozaman tampona kadar değiştirmen gerekecek

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

bence takma çook sırıtır ha tamponu falan da değiştiririm dersen olabilir ama tek far kötü durur...

Yorum bağlantısı
Sinan Şanveren

evet makyajlı far olur değiştirmek istemes isen farları once parlatın ikisinide sonra üzerine en acık olan şeffaf karartma yapın ikiside aynı kalacaktır değiştiemek istersenizde makjajlı far uyuyor araca izgarasınıda makyajlı olsun dersen ozaman tampona kadar değiştirmen gerekecek

o kadar uzun boylu bir işe kalkışamam Ama parlatıp folyo kaplamak mantıkı geldi.

bence takma çook sırıtır ha tamponu falan da değiştiririm dersen olabilir ama tek far kötü durur...

farın bi tanesi sarı işte acaip canımı sıkıyo bi far parlatıcı aldım farları parlatıyorum ilk günkü gibi oluyor. parlattıktan sonra hangisinin sarı olduğunu ayırt etmeniz imkansız ama 1 hafta sonra eski haline geri dönüyor.

Şeffaf bi folyoyla kaplamayı bi deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

o kadar uzun boylu bir işe kalkışamam Ama parlatıp folyo kaplamak mantıkı geldi.

farın bi tanesi sarı işte acaip canımı sıkıyo bi far parlatıcı aldım farları parlatıyorum ilk günkü gibi oluyor. parlattıktan sonra hangisinin sarı olduğunu ayırt etmeniz imkansız ama 1 hafta sonra eski haline geri dönüyor.

Şeffaf bi folyoyla kaplamayı bi deneyeceğim.

takma derken makyajlı kasa farından bahsettim orjinal farını tak soluklarla uğraşma...

Yorum bağlantısı
Sinan Şanveren

takma derken makyajlı kasa farından bahsettim orjinal farını tak soluklarla uğraşma...

iki farıda değiştirmek gerecek o zaman :) oda maliyetleri çok arttıracak

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz
(düzenlendi)

iki farıda değiştirmek gerecek o zaman :) oda maliyetleri çok arttıracak

makyajlı kasa farı taksaydın ne dğişcekti ki ? bir tane mi takmayı düşünüyodun :tongue:

st hariç diğer hiç birine yakışmamışş :(

tarihinde Ümit Mavigöz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atilla Yılmaz
(düzenlendi)

bence değiştirmek yerine parlat acık folyo ile kapla olayı bitir olmadı beğenmedin ozaman masraf edersiniz

tarihinde Atilla Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Batuhan Kılıç

şimdi makyajsıza makyajlının farı tam olarak tampon değişmeden oturuyor mu oturmuyor mu ?

Yorum bağlantısı
Melih Alev

Elimde bir adet 2 el orjinal temiz sizin istediginiz far dan mevcut ancak size hangi taraf lazım bendeki sol.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

bana çifti lazım da makyajsız kasaya takmak için istiyorum ancak uyup uymadığıyla ilgili hala kesin bir bilgiye ulaşamadım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Direk takarsın bence, dışı aynı, soketten emin değilim ama galiba sorunsuz takılıyordu.

burada yazıyor?

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

parçacılar kesinlikle olmaz diye diretiyorlar ki nedense hepsi de makyajlı kasa farı çok çirkin ne işin var değiştirme diye diye vazgeçirdi beni :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

haksız sayılmazlar :D (yakışmadığı konusunda). Ancak ben de makyajsız fiesta kullandım farları aydınlatma açısından gerçekten yetersiz. Makyajlının farı daha iyi  :good1:

Xenon taktım olmadı, 100w ampul taktım olmadı en sonunda arabayı sattık :p

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Karar sizin ama bence makyajsız kasaya makyajlı farı güzel olmuyor.

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

O farların makyajlısı da makyajsızı da  aydınlatmıyor :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

O farların makyajlısı da makyajsızı da  aydınlatmıyor :)

Makyajlısı biraz daha iyi :D Çok tartışmıştık zamanında hey gidi hey :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Berk Güdük

Merhabalar ilk önce forumunuza yeni üye oldum.Aracım 2005 model arka stopları eski kasa stopu ön farlarım ise makyajlı kasa farı sis farım ve tamponum da gayet uyumlu ve güzel oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...