İçeriğe Yönlendir

Klimayı Açınca Lpg Kokusu

Ufuk Çerkez

Recommended Posts

Ufuk Çerkez

2001 Focus HB aracımda klimayı açınca LPG kokusu oluyor. Sadece havalandırmayı açarsam koku olmuyor.

Daha önce  motordan lpg kokusu geliyor diye kontrol ettirdim. Eksoz manifoltundan çok hafif kaçırdığını söylemişlerdi fakat o zaman arabanın içinde koku olmuyordu.

Forumlarda araştırdım:

1. Klima gaz kaçağından olabileceğini söylemişler fakat klima çok iyi soğutuyor. Gaz kaçağı olsa soğutur muydu?

2. LPG regülatöründen olabileceğini söylemişler. Regülatörden olsa gaz kaçağı testi yapılırken çıkmaz mıydı?

3. Eksoz manifoltundan olsa sürekli gelmez miydi koku?

Arkadaşlar sizce neden oluyor olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

2001 Focus HB aracımda klimayı açınca LPG kokusu oluyor. Sadece havalandırmayı açarsam koku olmuyor.

Daha önce  motordan lpg kokusu geliyor diye kontrol ettirdim. Eksoz manifoltundan çok hafif kaçırdığını söylemişlerdi fakat o zaman arabanın içinde koku olmuyordu.

Forumlarda araştırdım:

1. Klima gaz kaçağından olabileceğini söylemişler fakat klima çok iyi soğutuyor. Gaz kaçağı olsa soğutur muydu?

2. LPG regülatöründen olabileceğini söylemişler. Regülatörden olsa gaz kaçağı testi yapılırken çıkmaz mıydı?

Arkadaşlar sizce neden oluyor olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Koku nasıl hocam?egsozdan çıkan lpg kokusu gibi mi yoksa ham lpg kokusu mu?

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Forumlarda araştırdım:

Bir yerlerde kaçak var. Nerede olduğunu bilmek zor. Hortumların uçlarına dikkat edilerek kontrol edilecek.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

kokunun LPG olduğuna emin misiniz ? Sadece klimayı açınca geliyor ise gazda bozulma olmuş olmasın, aklıma gazı vakumlayıp kaçak testi yapıp yeni gaz koydurmanız geliyor çözüm olarak

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Araç hareket halindeyken de geliyor mu koku ? Yoksa sadece çalışırken beklemedeyken mi var koku ? Manifoltta kaçak varsa hareket ederken koku pek gelmez çünkü rüzgarın etkisi ile dağılır..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...