İçeriğe Yönlendir

Model Üstünlüğü

Ömer Faruk Balcı
Çözüme git Mehmet Said Özçelik tarafından,

Recommended Posts

Ömer Faruk Balcı

Çok memnun olurum, ben de sizin sayenizde nasıl test edileceğini ve tam olarak ne işe yaradığını anlamış olurum.

Bu arada Facebook'ta bahsettiğim sayfayı buldum. Sayfanın kurucusu da siteye üye yanlış hatırlamıyorsam, umarım izin almadan paylaştığım için kızmaz.

0kyn.jpg

bu facebook sayfasının linki nedir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Türkiye de hiç görmedim satılanlarda meraklandım daha da

yalnız abs olmadan tcs olmaz, o zmaan abs de var sizdeki fun da?

Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

bu facebook sayfasının linki nedir?

http://www.facebook.com/pages/Fiesta-Fun-Club-Mk4-Mk5/242479995794887?fref=ts

Kurucusu olan arkadaş bu siteye de üye diye hatırlıyorum.

Türkiye de hiç görmedim satılanlarda meraklandım daha da

yalnız abs olmadan tcs olmaz, o zmaan abs de var sizdeki fun da?

Çağlar Bey önümüzdeki Cuma günü yani 30 Ağustos'ta oto sanayiye uğrayacağım. Eğer tamirhanede olacak iseniz size uygun bir saatte yanınıza uğrayabilirm ve testi yapabiliriz. Ben de çok merak ediyorum sonucu.

Yorum bağlantısı

http://www.facebook.com/pages/Fiesta-Fun-Club-Mk4-Mk5/242479995794887?fref=ts

Kurucusu olan arkadaş bu siteye de üye diye hatırlıyorum.

Çağlar Bey önümüzdeki Cuma günü yani 30 Ağustos'ta oto sanayiye uğrayacağım. Eğer tamirhanede olacak iseniz size uygun bir saatte yanınıza uğrayabilirm ve testi yapabiliriz. Ben de çok merak ediyorum sonucu.

Facebook sayfasının kurucusu benim :) Sayfamıza paylaşımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. :good1:  Her araçta farklı donanımlar isteğe bağlı olarak karşımıza çıkabiliyor.. O yüzden araçlar arasında istisnalar olabilir. Mesela benim aracımda ABS yok. Ama bir FUN da karşımıza çıkabilir. Piyasada genel olarak Ghia olanlar en donanımlı olduğu görülüyor. Fakat Fun olanlardan 10 taneden 1 yada 2 tanesi Ghia dan daha donanımlı olarak karşımıza çıkabiliyor. Buda sıfır alan kişinin maddi ve istekleri doğrultusunda oluyor. Günümüzde de aynı durum söz konusu örneğin bir Highline, comfortline vw de sunroof olmadığı gibi bir trendline vw de sunroof ve daha fazla hava yastığı karşımıza çıkabiliyor. En doğrusu araç alırken veya kullandığımız aracın donanımını karşılaştırırken araçta neler var tek tek gözden geçirmek. 

1. ABS

2. 4 Hava Yastığı 

3. Elektrikli ayna ve camlar

4. Klima

5. Kadife döşeme + Metalik kapı açma koları

6. Cd çalar teyp (  6000CD )

7. Kumandadan bagaj açma.

8. Sis farları

9. Ön ve arka hoparlörler  varsa aracınızın en iyi fiestadır.

Yanlışım varsa düzeltiniz..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Murat mı :D

Çağlar abi doğru tahmin. :good1:  Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Umarım beğeniyorsunuzdur  :) Bu arada gazete küpürlerin de Murat YILMAZ'ın da emeği var hakkını yememek gerekir :) 

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

30 ağustosta Konak ta olacağım :keyifli:

Başka bir zaman diyelim öyleyse... :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik
(düzenlendi)

Ghia -> 4 airbag, klima, cd çalar standart, ABS + TC opsiyonel

Sport -> 4 airbag, klima, cd çalar standart, ABS + TC opsiyonel

Fun -> Tek airbag, cd çalar standart, ABS + TC + 4 airbag opsiyonel, klima + polen filtresi opsiyonel.

Flair -> Tek airbag standart, ABS + TC + 4 airbag opsiyonel, klima + polen filtresi opsiyonel.

Makyajsız üzgün suratlarda aynısı geçerli, 4 airbag yerine 2 airbag var.

Bunu internete ilk yükleyen benim :)

ABS olan tüm Fun kasa Fiesta'larda TC de vardır, ama çok yok ABS olanı. Saf sürüş makinası olsun demişler.

TCS ışığı tekerleğin altından bir şey fışkıran bir ışık şeklinde.

2000 kasa fiestalarda (ABS ve TCS ile alınmış olanları kastediyorum) göstergede tcs ışığı var mı? Siz gördü iseniz göstergenin neresindedir bu ışık acaba? Benim aracımda Abs ışığı var ve kontağı açınca yanıp sonra sönüyor. Ancak bahsettiğiniz şekilde (tekerleğin altından fışkıran ışık) göstergemde hiç farketmedim. Cevabınız için teşekkürler ayrıca.

tarihinde Mehmet Said Özçelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Balcı

2000 kasa fiestalarda (ABS ve TCS ile alınmış olanları kastediyorum) göstergede tcs ışığı var mı? Siz gördü iseniz göstergenin neresindedir bu ışık acaba? Benim aracımda Abs ışığı var ve kontağı açınca yanıp sonra sönüyor. Ancak bahsettiğiniz şekilde (tekerleğin altından fışkıran ışık) göstergemde hiç farketmedim. Cevabınız için teşekkürler ayrıca.

ben de TCS var (patenajı andıran sarı ışık dediğiniz) ve ilk çalıştırmada yanlış hatırlamıyorsam göstergenin sol tarafında sarı yanıyor. ABS yok. 1999 fun zetec-s'de. üzgün surat kasada.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Yasin Aygün

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum fakat konu kirliliği yapmak istemedim. Araba almayı düşünüyorum ve mk4/5 fiestalara 1.25 zetecs bakıyorum. Mk4 (ağlayan kasa) ile mk5 (gülen kasa) arasında anladığım kadarıyla direksiyon arması mk4'te baskılı mk5'te renkli, mk4'te motor kapağı var ve hava filtre kutusu sürücü tarafında, mk5'te külbütör kapağı koruyucusu yok ve filtre kutusu motorun üzerinde. Bulunduğum şehirde temiz 2000 model bir mk5 var fakat tamponlar ve ön görünüm mk5, direksiyon ve kaput altı mk4. Sadece sürücü airbag var. 2. sahibi ve tamamen orijinal bir araba fiyatı da yüksek tabii. Fakat dediğim bu mk4-5 farklarını doğru mu biliyorum arabadan şüphelendim açıkçası. Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi ? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bizde üzgün yüz vardı. Direksiyondaki ford logosu siyahtı, motor kaputunda izolasyon vardı. Plastik motor kapağı da vardı. Gülen yüzlerde arakaya başlıklar geldi, direksiyonki logo değişti diye biliyorum ben de. Flair modellerde arkada başlık yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Kesme/kaynak tarzı bir işlem yapılmadıysa iki kasa arasındaki bariz fark kaput ve çamurluk şekli. O yüzden orijinal bir araçta dışı başka içi başka meselesi varsa o yıl üretim bandından çıkan bir grup araçta böyle bir fark olsa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aygün

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Baya bir araştırma yaptım fakat kesin bir bilgiye ulaşamadım. Eğer geçiş aşamasında banttan bu şekilde çıkan arabalar varsa sorun yok, sonradan yapılan bir işse ve bunu aldıktan sonra öğrenirsem kötü olacaktır. Ekspertiz firmaları da ne derece anlar bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ekspertizler anlamaz, kafanızı bulandıracaksa almayın bence.

Gülen yüz 1.4 fun tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aygün

Teşekkür ederim. Her an takipteyim, 1.25 1.4 lpgsiz olanlara bakıyorum. Bahsi geçen konu hakkında net bir bilgiye ulaşırsam bana yakın olan arabayı alacağım (tabi satılmazsa).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Yasin Aygün
Yasin Aygün yazdı:

Teşekkür ederim. Her an takipteyim, 1.25 1.4 lpgsiz olanlara bakıyorum. Bahsi geçen konu hakkında net bir bilgiye ulaşırsam bana yakın olan arabayı alacağım (tabi satılmazsa).

Bu konuya bir güncelleme gelsin o zaman.

Bu mesajın üstünden çok geçmeden 2000 model 1.25 flair satın aldım (sorumda bahsi geçen araba). Ağlayan kasadan gülen yüze geçişte böyle bir farklılık olduğunu Ford’a danışarak öğrendim. Zaten aldığım şahıs ilk sahibiydi. Şu ana kadar kendisine keyifli bir şekilde biniyorum. Sürüş keyfi, dinamikleri ve rijitliği gerçekten hoş bir araba. Hayat telaşı sebebiyle bazı şeyleri unutuyo veya erteliyoruz. Bu kadar geç kalmış bir bilgilendirme olsa da umarım aynı yoldan geçecek olanlara bir yön belirtme niteliği taşıyabilir. Herkese tekrar teşekkür ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Yasin Aygün yazdı:

Bu konuya bir güncelleme gelsin o zaman.

Bu mesajın üstünden çok geçmeden 2000 model 1.25 flair satın aldım (sorumda bahsi geçen araba). Ağlayan kasadan gülen yüze geçişte böyle bir farklılık olduğunu Ford’a danışarak öğrendim. Zaten aldığım şahıs ilk sahibiydi. Şu ana kadar kendisine keyifli bir şekilde biniyorum. Sürüş keyfi, dinamikleri ve rijitliği gerçekten hoş bir araba. Hayat telaşı sebebiyle bazı şeyleri unutuyo veya erteliyoruz. Bu kadar geç kalmış bir bilgilendirme olsa da umarım aynı yoldan geçecek olanlara bir yön belirtme niteliği taşıyabilir. Herkese tekrar teşekkür ederim

Hayırlı olsun, tanıtım bekleriz fotoğraflafla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aygün
Mustafa Yanar yazdı:

Hayırlı olsun, tanıtım bekleriz fotoğraflafla. 

En yakın ve müsait zamanımda bunu yapacağım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...