İçeriğe Yönlendir

Sakarya Akgün 70.000 Bakım Için Servisteyim.

Ali Tatlısu

Recommended Posts

Ali Tatlısu

arkadaşlar günaydın.

2011 model otomatik vites focusumu periyodik bakım için servise getirdim. (servisten yazıyorum )

yağ ve filtreler değişecek dedim. bujilerim lpg uyumlu bosch buji onları değiştirmeyin dedim. indirimlerle 280 tl fiyat aldım. hazır motor yağı değişirken otosanın Alamanya dan getirtiği motor iç temizliğini yapan ( carbon clean değil dendi ) MYST sistemiyle özel katkılarla 45 dakika motor içindeki partiküllerin temizleneceğini söylediler. ilk günkü gibi olacakmış. tamam dedim fiyat 366 tl oldu. aracı bakıma aldılar ön balatalar bitmiş değiştirelim mi dediler. değiştirin dedim fiyat 590 tl oldu.

genel olarak yağ ve filtreleri kendim alır sanayide 15-20 tl işçilikle değiştirirdim. bu sefer hem aracımın servis kaydı olsun. hemde otomatik vites şanzıman yağı hakkında yetkili ağızdan bilgi almaktı.

sordum. bu şanzıman yağı değişmeyecek mi dedim. değişmesine gerek yok. ÖMÜRLÜK dendi. araç kitapçığında ağır şartlarda ( çok soğuk çok sıcak tozlu ortamlarda çalışan araçlar olarak özetlemiş )45 binde değişmesi gerekiyor diye yazıyor. yine 45 bin için buraya gelmiştim o zaman da değişmemişti. adını bile anmamışlardı.

çok şükür şanzımanımda sorun yok. sorun çıkar ise servise ekşiyebilirim sanırım. hadi hayırlısı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Benim aracımda aynı kasa otomatik focus ben servise sordum 90.000 dedi. Kimiside değişmiyor diyor. Tam netlik yok bu işte. ????? var kafamda.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

ben aracımı 0 aldım. daha  250 km. de lpg taktırdığım için motor garantiden çıktı. o yüzden 45 bine kadar servise girmedim. 45 bin bakımını da 2 yıl dolduğu için. motor harici bir sorun var ise garantiden değişirim diye gelmiştim.

şanzıman yağ değişimi çok kafa mı kurcalamıştı. değiştiririz diyen de var. değişmez diyen de var. hatta forumda bazı arkadaşlar kendi değişiyor. kafam karıştı.  sanayide değişmeye de cesaret edemedim.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

hayırlı olsun..

sağol aydın arkadaşım....

585 tl verdim rahatladım.....

utku arkadaşıma selamlar... :tongue:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Zafer Ayvacı

arkadaşlar günaydın.

2011 model otomatik vites focusumu periyodik bakım için servise getirdim. (servisten yazıyorum )

yağ ve filtreler değişecek dedim. bujilerim lpg uyumlu bosch buji onları değiştirmeyin dedim. indirimlerle 280 tl fiyat aldım. hazır motor yağı değişirken otosanın Alamanya dan getirtiği motor iç temizliğini yapan ( carbon clean değil dendi ) MYST sistemiyle özel katkılarla 45 dakika motor içindeki partiküllerin temizleneceğini söylediler. ilk günkü gibi olacakmış. tamam dedim fiyat 366 tl oldu. aracı bakıma aldılar ön balatalar bitmiş değiştirelim mi dediler. değiştirin dedim fiyat 590 tl oldu.

genel olarak yağ ve filtreleri kendim alır sanayide 15-20 tl işçilikle değiştirirdim. bu sefer hem aracımın servis kaydı olsun. hemde otomatik vites şanzıman yağı hakkında yetkili ağızdan bilgi almaktı.

sordum. bu şanzıman yağı değişmeyecek mi dedim. değişmesine gerek yok. ÖMÜRLÜK dendi. araç kitapçığında ağır şartlarda ( çok soğuk çok sıcak tozlu ortamlarda çalışan araçlar olarak özetlemiş )45 binde değişmesi gerekiyor diye yazıyor. yine 45 bin için buraya gelmiştim o zaman da değişmemişti. adını bile anmamışlardı.

çok şükür şanzımanımda sorun yok. sorun çıkar ise servise ekşiyebilirim sanırım. hadi hayırlısı...

Akgün'den servis olarak memnun kaldın mı abi? 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Tatlısu

Akgün'den servis olarak memnun kaldın mı abi? 

zafer, akgünden memnunum. ilgililer. bekletmiyorlar. sürpriz yok. randevulu gitmekte fayda var. 

fiyat olarakta iskontaları iyi. bilecikte ford servis yok. bakım zamanında bursa, eskişehir izmit ve yalova dahil en iyi fiyatı bunlardan aldığım için burayı tercih ettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...