İçeriğe Yönlendir

1.6 Fiesta Powershift Lpg Taktırmak?

Ali Öztürkk

Recommended Posts

Ali Öztürkk
(düzenlendi)

Mrb arkadaşlar servis Yeni kasa 1.6 Powershift Fiestama lpg takılmasını onaylamıyor, ayrıca 5.000 kmde yeni bir focusta sübap kesti bunuda bilin dedi. Servis aracım için lpgden kaynaklı bir sıkıntıda garanti dışı kalsada şanzuman garanti kapsamında diyor. 

Ben zaten şanzımandan yana korkuyorum. Şimdi lpg taktırsam yazında şanzımanda bir sıkıntı çıksa aracı satmak isticem(Garanti kapsamında yapılsa bile insan araçtan soğur). Ama lpgde taktırmış olucam ve yakıttan amortide edemicem. 
Siz olsanız ne yapardınız arkadaşlar? Yardımınıza ihtiyacım var.. 

Yakıt hesabına gelirsek: 
Lpg ile 20.000 km yaptıgımızı varsayarsak. 

Benzin: 20.000x0.36=7.200 TL (Benzinde 7,2x5,11= 0.36 kuruş yakıyor) Şuan ki yakıt oranım bu. 
Lpg :     20.000x0.23=4.600 TL (Lpgde 8,2x2,9=0,23 kuruş yaksa) 

7.200-4.600= 2600 TL gibi bir kar var. Tabi bundan 1500 TL lik lpg taktırmayıda çıkarsak = 20.000 kmde 1100 TLlik kar söz konusu.!(İlk 20.000 km için)

tarihinde Ali Öztürkk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Mrb arkadaşlar servis Yeni kasa 1.6 Powershift Fiestama lpg takılmasını onaylamıyor, ayrıca 5.000 kmde yeni bir focusta sübap kesti bunuda bilin dedi. Servis aracım için lpgden kaynaklı bir sıkıntıda garanti dışı kalsada şanzuman garanti kapsamında diyor.

Ben zaten şanzımandan yana korkuyorum. Şimdi lpg taktırsam yazında şanzımanda bir sıkıntı çıksa aracı satmak isticem(Garanti kapsamında yapılsa bile insan araçtan soğur). Ama lpgde taktırmış olucam ve yakıttan amortide edemicem.

Siz olsanız ne yapardınız arkadaşlar? Yardımınıza ihtiyacım var..

Öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız cezasız ağız tadıyla binmeyi nasip etsin rabbim, aynı araçdan bizde aldık 2013 model lpg de takıldı bayide takıldı ve lpg den oluşucak herhangi bir sorun olmasına karşılıkda motor kaskosu yapıldı ve şuan araç 6000 km de ve çok şükür şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık ve aracı alırken de satışı yapan bayii gönül rahatlığı ile taktırabileceğimizi söyledi üstünde brc kit takılı ve sorunsuz kullanıyoruz

Yorum bağlantısı
Ali Öztürkk

Mrb arkadaşlar fiestama lpg taktırıcam ve merak ediyorum yeni fiestalarda Ti-vct motor olmasından dolayı yeni kasa focuslarda lpg taktırıpta sorun yaşayan var mı acaba? (İNŞ YOKTUR.) Kayseri ünallar servisinde 5.000 kmde sübap kesti dedi servis aracı görmedim ama servis bizim akrabanın tanıdığı yalan söylediklerinide düşünümüyorum. Siz bu konuda ne diyorsunuz?

Konum: http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254112-16-fiesta-powershift-lpg-takt%C4%B1rmak/

Yorum bağlantısı
Ali Öztürkk

dizel alırdım :unsure2:

Powershift dizelde olsa alırdım  :(

Öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız cezasız ağız tadıyla binmeyi nasip etsin rabbim, aynı araçdan bizde aldık 2013 model lpg de takıldı bayide takıldı ve lpg den oluşucak herhangi bir sorun olmasına karşılıkda motor kaskosu yapıldı ve şuan araç 6000 km de ve çok şükür şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık ve aracı alırken de satışı yapan bayii gönül rahatlığı ile taktırabileceğimizi söyledi üstünde brc kit takılı ve sorunsuz kullanıyoruz

Brc'nin hangi kiti acaba? My11 ?

Bu işler varsayımdır ve şanstır. Sizin motorunuz lpg ye uyumludur. Mesela brc ye gidin onlara lpg taktırın. Motorunuz servis tarafından garanti dışı olur ancak brc kendş garantisini verir. Sizin araçtaki sübaplar çeliktir ve erimez çok uzun periyotta. Servisteki durum hatalı montajdan kaynaklıdır. Sizdeki motor yıllardır kullanılan bir motor ve piyasada bir çok kişi uzun zamandır sıkıntısız kullanmaktadır.

İlginize çok tşk ederim. Motor uyumlu diyorsunuz fakat birde şu 4.000 devir üstü silindirlerin farklı çalışması var, Ti-vctlerde bu kafamı karıştırıyor?

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Valla dediğiniz gibi benzinde 36 krş yakıyorsanız, demekki ortalama tüketiminiz 7 litre ve bu çok iyi bi değer ben olsam LPG taktırmazdım.

Yorum bağlantısı
Ali Öztürkk
(düzenlendi)

Sizin motor kesin ti-vct mi ? Çünkü focuslardaki o motorlar 115 hp idi.

Fordun sitesinde öyle yazıyor: http://www.ford.com.tr/otomobiller/fiesta/teknik-ozellikler

Zaten 1.6 powershiftte Duratec yok.

Valla dediğiniz gibi benzinde 36 krş yakıyorsanız, demekki ortalama tüketiminiz 7 litre ve bu çok iyi bi değer ben olsam LPG taktırmazdım.

Trip 66 km'de 

Ortalama yakıt:

eW11Rq.jpg

Şuan: 7.1 bu ilk aldıgımdaki resim. 2 hafta önce :)

tarihinde Ali Öztürkk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mrb arkadaşlar fiestama lpg taktırıcam ve merak ediyorum yeni fiestalarda Ti-vct motor olmasından dolayı yeni kasa focuslarda lpg taktırıpta sorun yaşayan var mı acaba? (İNŞ YOKTUR.) Kayseri ünallar servisinde 5.000 kmde sübap kesti dedi servis aracı görmedim ama servis bizim akrabanın tanıdığı yalan söylediklerinide düşünümüyorum. Siz bu konuda ne diyorsunuz?

Konum: http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254112-16-fiesta-powershift-lpg-takt%C4%B1rmak/

Konunuzu birleştirdim. Yani aynı sorular için tek bir konu kullanalım.

Yorum bağlantısı
Ali Öztürkk

7 litre güzel değer, ortalama hızınız kaç km?

40 km.. Ben genellikle ışıklar arası bile hız sabitleyici kullanırım. Nedeni ise 2011 fiestam varken ki alışkanlık. Ev iş 5 km. Git gel 10 km toplamda 4 ışık var.

7 litre yakan arabaya aşırı yol yapılmıyorsa lpg takılmaz...

Yılda tatillerle birlikte 17.000 km civarı yol yaparım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

yeni motorlarda lpg sorun olabiliyor, fakat 17bin km de az değil. Zor durum.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
(düzenlendi)

7.2 Lt/100km  yakıyorsa taktırmayın. yakış durumunuz gayet güzel. bu arada daha yeni lpg taktırmış biri olaraktan; 

1750 kit + 206 muayene + 69,5 ruhsat yaprağı + 20 tl ek-1 + 35 sızdırmazlık raporu + 98tl yakıt masrafı(1 depo lpg) 

toplamda 2178,50-TLBizim gibi şehir içi 10-11 litre yaksaydı ertesi gün gidin brc yi taktırın derdim.

tarihinde Sedat Ünsal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

aynen bunu yazacaktım ki siz yazmışsınız.

+1

KEsinlikle lpg ile ugraşmam bu değerde :)

Yorum bağlantısı
Ali Öztürkk

Sanırım lpg taktırmıcam arkadaşlar. Bu powershift canımı sıkmaya başladı. ışıklarda durup kalkarken vites geçişini hissettirmeye mailli şu sıralarda. Yani git gel yapıyormuş gibi oluyor çok az, anlık. Daha 2 hafta oldu alalı ama böyle giderse yaza satarım. İlk aldıgımda yoktu ankaraya gittim geldim. Sıkışık trafige girdim 2 gün ondan sonra oldu. Çift kavrama günümüzün en büyük hatası onu anladım.!! Civic almadıgıma pişmanım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...