İçeriğe Yönlendir

Doğru Girdiğim Halde Yanlış Parola Uyarısı

Yasin Şimşek

Recommended Posts

Yasin Şimşek

İyi akşamlar. Windows 8.1 yüklü bir bilgisayar her zaman girdiğim parolayı kabul etmiyor.Pin ve parola olarak iki şekilde de girebiliyorken şuanda her iki şekilde de kabul etmiyor. Windows 8de kaybedilsede microsoft hesabı ile açılabiliyordu fakat 8.1de öyle bir seçenek yok. Ne yapmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

İyi akşamlar. Windows 8.1 yüklü bir bilgisayar her zaman girdiğim parolayı kabul etmiyor.Pin ve parola olarak iki şekilde de girebiliyorken şuanda her iki şekilde de kabul etmiyor. Windows 8de kaybedilsede microsoft hesabı ile açılabiliyordu fakat 8.1de öyle bir seçenek yok. Ne yapmalıyım ?

İçindeki önemli belgelerini al sonra da formatla gitsin  :)

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

klavye türü değişmiş olabilir F Q gibi yada dil değişmiş olablir siz İ basmak istiyorsunuzdur o I basıyordur vs vs 

Yorum bağlantısı
Semih Saner

kasalı bilgisayarsa içindek pili çıkartıp, tekrar takınız şifre sıfırlanır...

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Klavye türü değişmiş olabilir ya da numlock tuşu kapalıdır. O yüzden şifrede numara varsa basmıyor olabilir. Pil çıkartmakla windows oturum açma şifresi sıfırlanmaz. F8 tuşuyla güvenli modda bilgisayarı açın. Eğer admin kullanıcı hesabı, sizin şifresini unuttuğunuz kullanıcı hesabı değilse oradan girip şifrenizi değiştirebilirsiniz. O da olmuyorsa oturum açma şifresini kıran programlar var internetten bulabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gök

+1

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Cevaplar için teşekkür ederim. Laptop olduğundan bios pilini çıkartamadım ki zaten bios şifresini sifirlamam değil parolayı sıfırlamam gerekiyodu. Internete wifi üzerinden bağlıydı kabloyla baglamak aklima gelmedi. Sonuç olarak windows 8 cd sini buldum sistem geri yükleme yapicam veya onarma yine şifreyi soruyor doğru yazmama rağmen kabul etmiyordu. Ayrica klavye tipini değiştiripte denedim olmadi. Windows 8 de şifreyi yazdiktan sonra göz sembolune tiklayinca yazdığın sifreyi gösterir ve sifrem doğru daha önce bir yere not etmiştim. Şifreyi denerken bazen bir hata verip bellek bulunamadi diyordu sanırım sistemde hata oldu. Sonuç olarak suanda format atıyorum zaten onemli bilgi yoktu sadece bir tane oyun vardı. Telefondan yazıyorum noktalama işaretleri yanlis olabilir kusura bakmayın. Selçuk abi şifre kıran programlar bir ise yaramadi yada ben tam beceremedim bilmiyorum. :) Bu arada windows 8 ve 8.1 kullanıcıları icin soyluyorum sifre kullanıyorsanız sifreyi flas belleğe kaydedip bu gibi sorunlarda kolayca çözüme ulasabiliyormusuz :) Hayırlı akşamlar :)

Yorum bağlantısı
Semih Saner

pil çıkartılınca ; bios şifresi değil ! parola sıfırlanır !!! :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İşletim sisteminin parolasından bahsediliyor. Bu şekilde hiç bir şey olmaz. :) Sizin dediğiniz bios şifresi için geçerlidir.

Cevaplar için teşekkür ederim. Laptop olduğundan bios pilini çıkartamadım ki zaten bios şifresini sifirlamam değil parolayı sıfırlamam gerekiyodu. Internete wifi üzerinden bağlıydı kabloyla baglamak aklima gelmedi. Sonuç olarak windows 8 cd sini buldum sistem geri yükleme yapicam veya onarma yine şifreyi soruyor doğru yazmama rağmen kabul etmiyordu. Ayrica klavye tipini değiştiripte denedim olmadi. Windows 8 de şifreyi yazdiktan sonra göz sembolune tiklayinca yazdığın sifreyi gösterir ve sifrem doğru daha önce bir yere not etmiştim. Şifreyi denerken bazen bir hata verip bellek bulunamadi diyordu sanırım sistemde hata oldu. Sonuç olarak suanda format atıyorum zaten onemli bilgi yoktu sadece bir tane oyun vardı. Telefondan yazıyorum noktalama işaretleri yanlis olabilir kusura bakmayın. Selçuk abi şifre kıran programlar bir ise yaramadi yada ben tam beceremedim bilmiyorum. :) Bu arada windows 8 ve 8.1 kullanıcıları icin soyluyorum sifre kullanıyorsanız sifreyi flas belleğe kaydedip bu gibi sorunlarda kolayca çözüme ulasabiliyormusuz :) Hayırlı akşamlar :)

Boot esnasında cd den çalıştırılacak programlar ile bu tip sıkıntılar giderilebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Merak ettim, bu pil nasıl bir pildir.?

Pil çıkınca Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler ve anakart çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramlar, anakart ve ekran kartı çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler, anakart, ekran kartı ve optik sürücü çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler, anakart, ekran kartı, optik sürücü ve power supply çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler, anakart, ekran kartı, optik sürücü, power supply ve kasa çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler, anakart, ekran kartı, optik sürücü, power supply, kasa ve sabit disk çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Hasılı bu Pc'nin mendabur Windows şifresi hangi parçayı sökersen sök, maalesef hiçbir şekilde sıfırlanmaz. Keşke parçaların elinden birşey gelebilseydi... Kadeeeerrr.... Ama... Ama herşey o hain pil ile başladı, ben biliyorum. Derhal sökün o pili.! :nea:

Webcam'e bakarak ağız dolusu sövsek abi? Yine mi silinmez? Utanma sıkılma gurur haysiyet yok bu zımbırtılarda o zaman? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Elif şahin

Selçuk bey merhaba, teşekkürler çok yardımı oldu. Çok basitmiş sadece klavye dili değişecekmiş :))))) elli tane şey denedim bir sürü de alakasız bilgi edindim ama olsun yanıma kar :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Uğur Özdemir

Merak ettim, bu pil nasıl bir pildir.?

Pil çıkınca Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler ve anakart çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramlar, anakart ve ekran kartı çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler, anakart, ekran kartı ve optik sürücü çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler, anakart, ekran kartı, optik sürücü ve power supply çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler, anakart, ekran kartı, optik sürücü, power supply ve kasa çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Pil ile beraber ramler, anakart, ekran kartı, optik sürücü, power supply, kasa ve sabit disk çıkınca da Pc'nin Windows şifresi sıfırlanmaz.

Hasılı bu Pc'nin mendabur Windows şifresi hangi parçayı sökersen sök, maalesef hiçbir şekilde sıfırlanmaz. Keşke parçaların elinden birşey gelebilseydi... Kadeeeerrr.... Ama... Ama herşey o hain pil ile başladı, ben biliyorum. Derhal sökün o pili.! :nea:

Bios pili sadece bios ayarlarınızı sıfırlar ve saati ve tarihi tutmaya yarar yani bilgisayarinizi fişten çeksenizde tarihi ve saati kalır :)  Şifre ekranında ekran klavyesini kullanmayı deneyin yada başka bir klavye takın bazen bazı vürüsler bilgisayarınızın klavye ayarlarını  bozabilir şifreyi görme ekranı vardı galiba ona tıklayın bakalım orda doğrumu yazmıssınız ve ayrıca şifreyi siz haricinde başkasının değiştirmesi mümkünmü?

Yorum bağlantısı
Ahmet Uğur Özdemir

Yok cevap olarak yazdım genelde bende parola koyma ihtiyacı duymam abi :biggrin:  Pille dalga geçtiğini yeni farkettim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...