İçeriğe Yönlendir

Bornova Civarı Aracımı Yıkayabileceğim Yer Arıyorum.

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Yahu 23 Ocakta atandık geldim buraya ama kaç tane benzin istasyonuna baktıysam arabamı kendim yıkayacağım bir yer bulamadım. Suları yok ya da yakıt alınca kendi personelleri köpük basınçlı su ile yıkıyor. Onu da ben istemiyorum. Kendi şampuanımla cilamla yıkayıp temizleyebileceğim özellikle Bornova Manavkuyu yakını yer neresi var acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

en güzeli evin müsait musluğundan bir hortum uzat kapı önünde yıka :) en güzeli :p

:) aslında evet ama şu anki evin konumundan dolayı pek mümkün değil. . 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benzinliklere git, yıkama bölümünde hortum varsa evden bir kova alıp git ve şampuanla kendin yıka, sonrada su tutarsın, ben öyle yapıyorum.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

bornova manisa yolunda rampayı çıkmadan  askeriyenin karşısında sağda opet var orada istediğin gibi yıkayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

bornova manisa yolunda rampayı çıkmadan askeriyenin karşısında sağda opet var orada istediğin gibi yıkayabilirsin.

Yakiti ordan aliyorum ama göremedim musluk mu basınçlı su mu var. ?
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Başlığı arabayı YAKABİLECEĞİM yer olarak okudum  :hahahoho:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Yakiti ordan aliyorum ama göremedim musluk mu basınçlı su mu var. ?

büyük siyah hortum var kendin açıp kullanabiliyorsun. istasyona girerken hemen sağda. 

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Başlığı arabayı YAKABİLECEĞİM yer olarak okudum :hahahoho:

hahaa :D

büyük siyah hortum var kendin açıp kullanabiliyorsun. istasyona girerken hemen sağda.

Aa süper cok teşekkür ederim;)
Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit
(düzenlendi)

Ankara Caddesine cıkmadan BSU Car Service var 15tl'ye iç dış yıkıyorlar :) Hijyen seti yedekte dursun :p

tarihinde Ahmetcan Yiğit tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ayan

Ali kardeşim Manisaya buyur gel,zaten aramız bornovayla 20 dakika,istediğin bir yer var daima kendim yıkarım aracımı.beyzin istasyonu kendin yıka kendin kurula süpürge var meydan geniş ve soğuk içecek ve çay sınırsız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Ali kardeşim Manisaya buyur gel,zaten aramız bornovayla 20 dakika,istediğin bir yer var daima kendim yıkarım aracımı.beyzin istasyonu kendin yıka kendin kurula süpürge var meydan geniş ve soğuk içecek ve çay sınırsız.

Davetiniz için teşekkür ederim çok sağolun. . 

Yorum bağlantısı
Misafir

Bizim burada artık sokakta araba yıkayana ters ters bakıyorlar.. Laf söylesen dövecekler. Sebebi suyu boşuna harcıyormuşuz  :unsure2: 10 lt=1 kova.. 1 kova ıslatma için, 1 kova köpüklü yıkama için, 1,5-2 kova durulama için. Toplamda 35- 40 lt su gibi harcama oluyor. Acaba şu benzinliklerdeki aletler kaç lt su sarfiyatı yapıyor?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Bizim burada artık sokakta araba yıkayana ters ters bakıyorlar.. Laf söylesen dövecekler. Sebebi suyu boşuna harcıyormuşuz  :unsure2: 10 lt=1 kova.. 1 kova ıslatma için, 1 kova köpüklü yıkama için, 1,5-2 kova durulama için. Toplamda 35- 40 lt su gibi harcama oluyor. Acaba şu benzinliklerdeki aletler kaç lt su sarfiyatı yapıyor?

Evet bir de o mahalle baskısı var ama aslına bakarsanız pek de haksız sayılmazlar :) Basınçlı su makinalarının çok az su tüketimi varmış galiba. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Karademir

arabayı kendin yıkamak kadar güzeli varmı ya mahalle baskısıda biyere kadar sanki dışarda harcanan su değil eninde sonunda o araba yıkanıyo 

Yorum bağlantısı
Misafir

kerem abi vallahi şöyle diyeyim 100 barlık basınçlı oto yıkama aleti ile ankarada 1 fiesta 1 brava 1 vito yıkadık 1m3 su harcamışız :) her 3 aracada 1 temizleme+1köpüklü tazik+1 son tazzik su tuttuk öyle diyeyim artı çoğu benzinlik kuyu suyundan çekiyor tazzik sularını

İşte bu sebeple bende aracımı buralarda yıkamaya biraz karşıyım. (mecburen yıkıyoruz ama) Yıkadıktan sonra hemen kurulamazsan araç leke leke kalıyor. Kuyu suyundaki bişey (sanırım kireç) araca leke yapıyor. Ve bu lekelere anında müdahale etmezsen uzun vadede kalıcı oluyorlar, boyayı matlaştırıyorlar.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...