İçeriğe Yönlendir

Fiesta (Afacan) 1.6 Tdci Ghia Polen Filtresi Degişimi Yapıldı.

Alper Aksakal

Recommended Posts

Alper Aksakal

Bugün Ankara'da Başer Ford yetkili servisinde klimadan gelen kötü koku yüzünden polen filtresi değişimi yaptırdım. Kötü kokudan kurtuldum.

Fiyat çok uygun parça ve işçilikten % 25 indirim gibi bir imkan tanınıyor Tavsiye ederim .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İşçilik yok+araç yaşı*4 katı indirimde var= polen filtresi 15 kaat :)

Kendim değişmedim bile  :D

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

İşçilik yok+araç yaşı*4 katı indirimde var= polen filtresi 15 kaat :)

Kendim değişmedim bile :D

Ali abi sanayide sordum 25 tl para istediler :) servis daha mantıklı en azından arabam kayıt altında :)

O bu değil de abi sen şu engin bilginden beni de faydalandırsan diyorum. Klima düğmelerini nasıl değiştircem püf nokta demiştin ?

Yağ değişecek ne marka önerirsin Würth katkısından ve cc den bahsetmişsin bunları yağ değişiminden önce yaptirayim mı ? Aracın km ( 112 bin )

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi sanayide sordum 25 tl para istediler :) servis daha mantıklı en azından arabam kayıt altında :)

O bu değil de abi sen şu engin bilginden beni de faydalandırsan diyorum. Klima düğmelerini nasıl değiştircem püf nokta demiştin ?

Yağ değişecek ne marka önerirsin Würth katkısından ve cc den bahsetmişsin bunları yağ değişiminden önce yaptirayim mı ? Aracın km ( 112 bin )

Bende servisten sözediyorum zaten :)

Klima düğmelerini söküp tepelerini traşlayacaksın, ışık geçiren kısımlarını açığa çıkaracaksın, yeni düğmelerin içini traşlayıp şeffaf epoksi ile yapıştıracaksın :)

Würth kullan, yağla ilgisi yoktur, kullanabilirsin, CC dede gerekmez ama bence yağ değişimine yakın CC yaptır ve 100 km. kullan sonra yağı değiştir.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Bende servisten sözediyorum zaten :)

Klima düğmelerini söküp tepelerini traşlayacaksın, ışık geçiren kısımlarını açığa çıkaracaksın, yeni düğmelerin içini traşlayıp şeffaf epoksi ile yapıştıracaksın :)

Würth kullan, yağla ilgisi yoktur, kullanabilirsin, CC dede gerekmez ama bence yağ değişimine yakın CC yaptır ve 100 km. kullan sonra yağı değiştir.

Abi bizim klima düğmelerini nasıl çıkartcam ? Direk çekince çıkıyor mu ? Ali abi son olarak Yağ değişimin de ne marka ve kaç numara yağ kullanmalıyım sen hangisini önerirsin ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Klima panelini komple sökmen lazim, sonra onuda dagiticaksin zira düğmeler tırnaklı, çekerek çıkmıyor...

Yağa gelince mobil super 3000 5\30 tam sentetik yeterlidir, daha iyi olsun dersen mobil esp 5/30 da alabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Klima panelini komple sökmen lazim, sonra onuda dagiticaksin zira düğmeler tırnaklı, çekerek çıkmıyor...Yağa gelince mobil super 3000 5\30 tam sentetik yeterlidir, daha iyi olsun dersen mobil esp 5/30 da alabilirsiniz :)

abi mobilin sitesinde aracın marka ve modelini girdiğinde 0-30 koymayı öneriyor. Ben ise 5-40 koyuluyor diye biliyordum. Bu yağ işine kafam basmıyor. :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

0/30 yurt dışında yeni tavsiye edilmeye başladı, bizde 5/30, sonra galiba 0/30 denmeye başlamış, 5/30 iyi gidiyor ama, burda önemli olan bulunduğun bölgedeki mevsimsel ısı farkları, en düşük en yüksek kaç derece oluyorsa yağı ona göre seç, birde motor gücü durumu var, neyse sen 5/30 kullanmaya devam et, mobil süper 3000 ideal dir.

Bakınız :)

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

mobil 3000 5/30 yanlış ise şu sonuç çıkıyor, 2005-2008 arası modelde 0/30 kullan demiş, 2008 ve üstü 1.6 tdci ler için (demekki tırtmış) 5/30 kullan demiş  :D

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

0/30 yurt dışında yeni tavsiye edilmeye başladı, bizde 5/30 sonra galiba 0/30 denmeye başlamış, 5/30 iyi gidiyor ama, burda önemli olan bulunduğun bölgedeki mevsimsl ısı farkları, en düşük en yüksek kaç derece oluyorsa yağı ona göre seç, birde motor gücü durumu var, neyse sen 5/30 kullanmaya devam et,mobil süper3000 idealdir.

Abi sana zahmet verdim çok teşekkür ederim. 5/30 mobilde karar kılınmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...