İçeriğe Yönlendir

Smartisan Os Galaxy S3 Ve Note Ii İçin !

Rifat Şeker

Recommended Posts

Rifat Şeker
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar ,

Geçen sene bu zamanlar duyurusu yapılan bu yeni android tabanlı işletim sistemini geçen gün telefonuma kurma fırsatım oldu. Gerçekten sade ve güzel bir işletim sistemi olmuş. Alfa sürüm olmasına rağmen gayet stabil şarj ise yine 1 gün civarlarında fakat alfa sürümden stabil sürüme kadar daha çok gelişecektir buna rağmen şu hali ile bile benim gayet hoşuma gitti. Meraklılar var ise forumda custom rom veya os yükleyen arkadaşlar bunu da denesinler. :)

Os'un nasıl yükleneceği ile ilgili burada anlatım yapmayacağım. İnternette araştırılarak bulunulabilir. 

OS ile ilgili bilgi

Download Linki

Video (Youtube)

tarihinde Rifat Şeker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Merhaba arkadaşlar ,

Geçen sene bu zamanlar duyurusu yapılan bu yeni android tabanlı işletim sistemini geçen gün telefonuma kurma fırsatım oldu. Gerçekten sade ve güzel bir işletim sistemi olmuş. Alfa sürüm olmasına rağmen gayet stabil şarj ise yine 1 gün civarlarında fakat alfa sürümden stabil sürüme kadar daha çok gelişecektir buna rağmen şu hali ile bile benim gayet hoşuma gitti. Meraklılar var ise forumda custom rom veya os yükleyen arkadaşlar bunu da denesinler. :)

Os'un nasıl yükleneceği ile ilgili burada anlatım yapmayacağım. İnternette araştırılarak bulunulabilir. 

OS ile ilgili bilgi

Download Linki

Video (Youtube)

Bende de S3 var. Resurrection Remix adlı Rom kurdum. Yaklaşık 7 aydır kullanıyorum kasma vs kesinlikle yok. Yağ gibi akıyor telefon. Bu işletim sistemi bana biraz hantal gibi geldi. Ana menü tuşuna basıyor kullanıcı 1 saniye bekliyor öyle tepki veriyor. Sanırım beta aşamasında olduğu için optimizasyonlar tam olarak yapılmamış.

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Evet diğer romların hemen hemen hepsini kullandım fakat bu daha sade ve daha kullanışlı geldi bana :) Fakat alfa olduğu için optimizasyon eksiği var ama düşünceme göre bu stabil sürüme geçerse gayet yeterli ve güzel bir rom olacak gibi :)

Yorum bağlantısı

Saf android akıcı aslında. Ona yüklenen arayüzler onu biraz daha kasıyor. Android arayüzünü değiştirerek yada görünümleriyle oynayarak estetik olarak ve extra özellikler yükleyerek (root ile tabi ki) custom rom yapıyorlar zaten. Bunlarda kasmasına neden oluyor. MİUİ farklı bişey. Adamlar MİUİ romlu telefon için google amcayı ikna ettiler. Gerçekten farklı bi rom...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Altun

Geçen gün miui rom kurdum telefon. Görsellik süper. Performans ise tatmin edici.

Şuradan özelliklerine bakılabilir.

İsteyene s3 için Türkçe rom yollayabilirim. Zira resmi sürümde Türkçe yok. Kendiniz derlemeniz gerekiyor. 3 satlik bir uğraşı sonucu Türkçe Miui Rom derleyebildim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Geçen gün miui rom kurdum telefon. Görsellik süper. Performans ise tatmin edici.

Şuradan özelliklerine bakılabilir.

İsteyene s3 için Türkçe rom yollayabilirim. Zira resmi sürümde Türkçe yok. Kendiniz derlemeniz gerekiyor. 3 satlik bir uğraşı sonucu Türkçe Miui Rom derleyebildim.

merhaba,

uzun zamandır şu root ve rom işlerine bulaşmak istiyorum ama garanti bozulur diye uzak duruyordum.

eşime note 3 aldık, s3 boşa çıktı.

yani artık bir ar-ge cihazım var. :)

miui romu çok beğeniyorum. yollarsanız çok memnun olurum.

bir de nasıl root yapacağımı gösteren kaynak bir link süper olur :)

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

merhaba,

uzun zamandır şu root ve rom işlerine bulaşmak istiyorum ama garanti bozulur diye uzak duruyordum.

eşime note 3 aldık, s3 boşa çıktı.

yani artık bir ar-ge cihazım var. :)

miui romu çok beğeniyorum. yollarsanız çok memnun olurum.

bir de nasıl root yapacağımı gösteren kaynak bir link süper olur :)

teşekkürler.

S3 öyle ar-ge amacıyla kullanılacak telefon değil Yılmaz Abi :) :) Daha ölmedi. Dosyalar eşimin bilgisayarında. Windowstan kurulum yapmıştım ben de Mac var. İlk fırsatta upload edeceğim dosyayı. Ama ondan önce şuradaki dosyaların indirmeniz gerekiyor ön hazırlık için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

S3 öyle ar-ge amacıyla kullanılacak telefon değil Yılmaz Abi :) :) Daha ölmedi. Dosyalar eşimin bilgisayarında. Windowstan kurulum yapmıştım ben de Mac var. İlk fırsatta upload edeceğim dosyayı. Ama ondan önce şuradaki dosyaların indirmeniz gerekiyor ön hazırlık için.

Öldüde toprak oldu, haberin yok sanırım, s5 bile can çekişirken...   :D

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Öldüde toprak oldu, haberin yok sanırım, s5 bile can çekişirken...   :D

Ben o zaman epey geriden geliyorum demekki abi :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben o zaman epey geriden geliyorum demekki abi :)

Ne yazıkki... sende çağa ayak uydur bak uçtuk biz, gidiyoruz :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

ar-ge dediysek garantisi yok, daha rahat yapacağım anlamında :)

dosyayı indirdim senden bilgi bekliyorum kardeşim...

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Unuttuk sanırım :(
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Unuttuk sanırım :(

Hocam işler epey yoğun üniversitede bu ara. Bu akşam hallediyorum eve gidince ilk iş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Hocam işler epey yoğun üniversitede bu ara. Bu akşam hallediyorum eve gidince ilk iş.

kolay gelsin, teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Yılmaz Hocam sözümü yemiş gibi oldum ama malum üniversitede dönem sonu işler epey yoğun. Bir de sınavlar felan derken baya geciktim. Kusuruma kalmayın lütfen

https://dl.dropboxusercontent.com/u/37303036/bz_miui_i9300_4.5.16_b1930e4846_4.1.zip

çok teşekkür ederim, tahmin ettim zaten :)

ben kendi imkanlarımla rootladım, güzel rom bulmada zorlanıyordum. bu dosyayı nasıl atacağım ? türkçe miui bu değil mi ?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

CD kartsız yükleme yapılabilir. Ben öyle yaptım. Kurulum aşamaları şurada yazıyor. http://en.miui.com/thread-17111-1-1.html

Sadece son aşamadaki rom dosyasını benim yüklediğim dosya olarak kullanacaksınız.

Bir şeyi yanlış veya eksik yaptım :(

epuge3yp.jpg

e2asuha3.jpg

Kies indiriyorum şimdi :(

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Endişeye gerek yok. Yaygın bir sorun. Şurada bir arkadaş çözümü anlatmış. Vakti zamanında benim de başıma gelmişti

http://inceleme-oku.blogspot.com.tr/2013/07/signature-verification-failed-cozumu.html

Ahhh, ahh. signature hatasını geçmek için aynı işlemleri tekrar yapayım dedim. FAIL mesajında takılı kaldı.

telefonu yeniden açtığımda yukardaki ikinci fotodaki hatayı alıyorum, yani artık cihaz açılmıyor.

kies üzerinden yazılım sıfırla dedim, en son aşamaya geldiğinizde sizin cihaz yükseltilemez hatası verdi.

kaldım öyle. ne yapacağımı bilmiyorum şu an :)

aslında yeni konu açmak lazım, bu konuyu dağıttık iyice.

konu sahibinden özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Siz yeni konuyu açın ben geliyorum Hocam :)

konu açtım, bekliyorum, teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ömer Yasin Saybir

Rıfat bey merhaba bende de s3 var rom indiremedim yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...