İçeriğe Yönlendir

Standart Bakım

Sertaç Kip

Recommended Posts

Sertaç Kip

merhaba arkadaşlar.2009 tdcı focusumun tüm filtre ve yağını değiştirmek istiyorum.ama çok farklı fiyat veriyorlar izkar 540 dedi.ustaeller 370 elbirlik bosh car servis 270 prestij 270 dedi.açıkçası ustaellere gitmek istiyorum ama fiyat ve uzaklık aklıma takılıyor.bosh car servis nasıldır?bide cam yarım açıkken tıkırdıyor ona bakılması gerekiyor.aracımın 100000 bakımını altınlarda yaptırdım ama çok memnun kalmadım.Trigeri değiştirdiler mazot filtresi değişti yağ vb.ama özellikle söylememe rağmen polen filtresi ve ufak bi rutus vardı onu yapmamışlar. bakımdan 15 gün sonra araba ikinci viteste gaz verince sarsılıp stop ediyodu altınların yol yardımını aradım geldiler sağolsun sahibi kendi ilgilendi eşim ve kardeşimi ustası eve kadar bıraktı.aracın alt sacını çıkartıp sağ altta biyeri anahtarla sıktı ve sorun çözüldü.ama araba bakımdan sonra ağırlaştı sanki.içime sinmedi kısacası.Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
METİN İŞÇEMEN

Ustaeller e gidin bence de... Şikayetlerinizi bildirin. Gerisini Ustaeller e bırakın. Sabri Usta , Salih Usta gerekeni ve fazlasını yapacaktır. Ayrıca sizin göremediğiniz problemleri de arayıp bildireceklerdir. Daha önce niye gelmedim diyeceksiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
(düzenlendi)

100,000 Km bakımında mazot filtresi değişti ise bu bakımda değişmenize gerek yok çünkü servis te değişen filtreler artık 45,000 Km'lik bilginiz olsun. Benim geçenlerde yaptırdığım 105,000 bakımında Mersin Ford yetkili servisi Ergin otomotivde söylediler ve değişmediler bilginiz olsun.....

Not : Tabiki aldığınız mazot kaliteli ise.....

tarihinde Serhan Gürbüzol tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Sertaç kardeşim,İzmir'in neresindensin bilmem ama ne olursa olsun Sabri Ustama gidiyosunuz ve siz oturup çayınızı kahvenizi içiyosunuz :fiuw: ,gerisini merak etmiyorsunuz.Olay bu kadar basit.Biz Manisa lardan kalkıp gidiyoruz ustama,siz İzmir den hadi bakalım kolay gelsin.. :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

İzkar'dan memnun olan arkadaşlar elbet vardır fakat bir keresinde arkadaşımın fiestası orada yapıldı. (Kaskodan ötürü), bir keresinde benim çamurluğum Arkas'ta yapıldı (sigortadan ötürü). Yüzlerine de söylemiş olduğum için bu kadar rahat yazıyorum. Allah cezalarını versin.

Elbirlik ve Prestij hakkında kötü bir yoruma denk gelmedim ama tanımıyorum. Hiç çalışmadım.
Ustaellerle tanışmadan önce çiğli ata sanayide girişte 200m ileride solda Castrol levhalı bir yerde yaptırıyordum bakımlarımı, onarım yaptırmadım ama bakımlardan memnundum. Ustaellerle tanıştıktan sonra bakım da onarım da yaptırdım. İçinize sinmeyen bir yer olduğunda mutlaka sonrasında da ilgileniyorlar. Şu an bütün onarım ve bakımlarım ustaellerde yapılıyor. Dışarıda daha uygun fiyatlar alabildiğim halde gerekirse bir ay daha bekliyorum. Size de ustaeller öneririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Kip

teşekkür ederim arkadaşlar ustaeller yolu gözüktü :)

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

100,000 Km bakımında mazot filtresi değişti ise bu bakımda değişmenize gerek yok çünkü servis te değişen filtreler artık 45,000 Km'lik bilginiz olsun. Benim geçenlerde yaptırdığım 105,000 bakımında Mersin Ford yetkili servisi Ergin otomotivde söylediler ve değişmediler bilginiz olsun.....

Not : Tabiki aldığınız mazot kaliteli ise.....

Serhan Abi anılarımı depreştirmeye devam ediyorsun. Bilgine.. :)  Babama 2004'te sıfır Focusu Ergin'den almıştık. Benim Mersin'e gitme zamanım gelmiş. Mersin'sedim bu aralar... :(  Saygılar...

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Serhan Abi anılarımı depreştirmeye devam ediyorsun. Bilgine.. :)  Babama 2004'te sıfır Focusu Ergin'den almıştık. Benim Mersin'e gitme zamanım gelmiş. Mersin'sedim bu aralar... :(  Saygılar...

Mesafe kısa kardeşim, bekleriz her zaman  :)  :good1:

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Mesafe kısa kardeşim, bekleriz her zaman  :)  :good1:

Kısmet olursa görüşelim Abi. Tanışmak isterim. Saygılar...

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kısmet olursa görüşelim Abi. Tanışmak isterim. Saygılar...

Eyvallah ne zaman dilersen kardeşim, saygı bizden....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sertaç Kip

Sonunda bakımını ustaellerde yaptırdım.tavsiyede bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.Polen,mazot yağ hava filtreleri değişti.Cam krikosuna baktılar bide ön teker rulmanları değiştirdiler.Memnun kaldım açıkçası söyledikleri zamanda işi bitirdiler.Bundan sonra arabam ustaellere emanet. :good1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...