İçeriğe Yönlendir

Honda Yetkili Servisin Kötü İşçiliği

Süleyman Çetin
Çözüme git Süleyman Çetin tarafından,

Recommended Posts

• Çözüm
Süleyman Çetin

Abiler kusura bakmayın araya tatil girince sonucu yazmayı unutmuşum. Parça yurt dışından geldi. Ücretsiz olarak bütün işlemler yapıldı. Mutlu sona ulaştım yani.:D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abiler kusura bakmayın araya tatil girince sonucu yazmayı unutmuşum. Parça yurt dışından geldi. Ücretsiz olarak bütün işlemler yapıldı. Mutlu sona ulaştım yani.:D

Gözünüz Aydın. Çok sevindim.

Peki araç garantili mi garantisi bitmişmiydi. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Keşke kendiniz yapsaydınız. Daha güzel işçilik çıkarırdınız eminim. Honda, honda  honda...

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Gözünüz Aydın. Çok sevindim.

Peki araç garantili mi garantisi bitmişmiydi?

Abi aracın garantisi bitmişti. Fakat araca 10 ay önce su almayla ilgili işlem yaptıklarında araç garantiliymiş. İşlemi ozaman da garanti kapsamında yapmışlar.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi aracın garantisi bitmişti. Fakat araca 10 ay önce su almayla ilgili işlem yaptıklarında araç garantiliymiş. İşlemi ozaman da garanti kapsamında yapmışlar.

Ford hiç birşekilde yapmazdı.

Neyse geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abiler kusura bakmayın araya tatil girince sonucu yazmayı unutmuşum. Parça yurt dışından geldi. Ücretsiz olarak bütün işlemler yapıldı. Mutlu sona ulaştım yani. :D

Şikayet olunca,Hemen yazılır çizilir,yorumlar yapılır...

sonuç olunca,unutulur :)

Keşke kendiniz yapsaydınız. Daha güzel işçilik çıkarırdınız eminim. Honda, honda  honda...

Hocam,Sizin yada yakınınızın böyle bi şikayeti olursa,Siz yapın. (marka önemli değildir)

İşçiliğinizi merak ettim.

Sizin okulunuzda,bir öğretmen bir çocuğu dövse,Hakaret hatta küfr etse,Bütün öğretmenler böyle işte! Desek nasıl olur hocam?

Bir teknisyenin hatasını Komple isime yada kuruma mal etmek bence hatadır.

kaldıki o bayiide o teknisyende bunun cezasını ödeyecek. (prim ile)

Doğrudur.Aracın garantisi bitmiş,öncesinde (garanti süresince)yapılan işlemin geri dönüşüdür bu.

Gerçi bunu bile yapmayan markalar var :)

Peki klima şikayetinin doğrultusunda,klima gazının,klima yağı ve hatta kaçak sıvısınında ücretsiz olarak basılıp kontrollerinin yapılıp,teslim edildiğini niye yazmadın Süleyman ? ;) 

bunada ücret alınmadı ? ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Hakan Bey haklısınız genelleme kesinlikle yanlış olur. Aklımdan geçenler tamamen servis ile ilgili değildi. Sanırım öyle anlaşıldı doğal olarak. Arkadaşlardan özür diliyorum. Honda, honda , honda derken çocukluğumdan beri sevdiğim yakıt ekonomi araba anlamazken 100 km ye 5lt benzin sloganı hep aklımda olmuş bir markanın, takdiri fazlasıyla hakeden motor teknolojisi ve tasarımına rağmen yeterince reklam yapmaması, plazasına gittiğiniz zaman kimsenin ilgilenmemesi vs. aklıma geldi. İşçilik mi ? Gördüğümüz işçilik gerçekten kötü servise alınacak personelin problem çözümüne yaklaşımı sakat bir defa. Hiç birimizin beğenmediği bir işçiliği nasıl müşterisine sundu anlamadım. Devamında yapılan bir işin garantisi kapsamında yapılmış olması da ayrıca takdire şayan. Problemin çözülmüş olması da güzel bir şey.

Uyarı için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Şikayet olunca,Hemen yazılır çizilir,yorumlar yapılır...

sonuç olunca,unutulur :)

Hocam,Sizin yada yakınınızın böyle bi şikayeti olursa,Siz yapın. (marka önemli değildir)

İşçiliğinizi merak ettim.

Sizin okulunuzda,bir öğretmen bir çocuğu dövse,Hakaret hatta küfr etse,Bütün öğretmenler böyle işte! Desek nasıl olur hocam?

Bir teknisyenin hatasını Komple isime yada kuruma mal etmek bence hatadır.

kaldıki o bayiide o teknisyende bunun cezasını ödeyecek. (prim ile)

Doğrudur.Aracın garantisi bitmiş,öncesinde (garanti süresince)yapılan işlemin geri dönüşüdür bu.

Gerçi bunu bile yapmayan markalar var :)

Peki klima şikayetinin doğrultusunda,klima gazının,klima yağı ve hatta kaçak sıvısınında ücretsiz olarak basılıp kontrollerinin yapılıp,teslim edildiğini niye yazmadın Süleyman ? ;)

bunada ücret alınmadı ? ;)

Doğru söylüyorsun abi. Sonuca ulaşınca paylaşmayı unuttum. Ama klima ile ilgili yazdıklarında yanlışlık var. Sistemde ne yazıyor bilmiyorum ama. İşin gerçekleşme şekli şöyle; aracın sıkıntısı için bırakınca klima gazında kaçak olduğunu özel seviste baktırdığımı ve 1 günde gazın kaçtığını servisteki yetkiliye belirttim. Bir de yapılmadan önce bana şu kadar tutar diye söylemelerini de rica ettim. Aracı almaya gideceğim zaman parçanın değişmesi gerektiğini, klimanın ise sorununu çözdüklerini söylediler. Ben de gittim. Parçayı Sakarya da taktırmak istediğimi söyledim. Tamam dediler. Klima da kaçak olmadığını kaçak sıvısı ile kontrollerinin yapıldığını belirttiler. Zaten makinalarının son sistem olduğunu kaçak olsaydı gaz basmayacağını da vurguladılar. Çok sevindim. Bedel olarak da 108 TL ödedim. Önemli değil sorun çözüldü ya daha ne isterim. Aracı teslim aldım. Teşekkürümü ettim. Bastım marşa açtım klimayı. Ama klimada soğutma anlamında tık yok. Dedim ön yargılı olma motor soğuk ondandır. İzmit'te 2tur attım sonuç aynı. Döndüm servise klimaya bi bakar mısınız dedim. Usta geldi oo bunda gaz yok. Ee dedim siZ bana bu aracı sorun çözüldü diye teslim etmesiniz mi? Ettiniz. Biz bunun bu kadar çabuk kaçıracağını tahmin etmemiştik. Şimdi kontrollerinin yapılması için 2 gün kalması lazım. Ya siz bana araç haZır dediniz ben Sakarya'dan kalktım geldim. Yetmezmiş gibi kontroller yapıldı dediniz kaçak yok gaz baktık dediniz 108TL aldınız. Ben gaz basmayın kaçak var dememe rağmen bunu yaptınız. Ya beyfendi siz o 108TL nin peşine düşmüşsünüz demez mi? Bağırışlar tartışmalar hava da uçuştu. 108TL yi de iade ettiler. Bana göre hak etmedikleri bir paraydı. Bastım çıktım servisten ama sinirden elim ayağım boşaldı. Yolda çektim kenara aradim Türkiye Hondayı olan herşeyi anlattım. 2 gün sonra Kocaeli Honda dan aradılar. Özür dilediler. Gelin ücretsiz yapalım dediler. Fakat şikayet ederken belirtmiştim. Oradan gelecek hiçbir şeyi istemiyorum diye. Sonuç bu abi.

Bu kadar uzun diye de buraya yazmamıştım. Sakarya Honda dan mutlu ayrıldım. Kocaeli Honda'nın ise önünden geçmem!

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hakan'ı ziyarete gittiğimde servis kısmına geçme imaknım oldu sadece temizliğinden işlarini ne kadar ciddi yaptıklarının göstergesi. Servis konusunda japon firmalarını tek geçerim . Mutlaka aralarında çürük elmalar vardır ama bunu bütün markaya mal etmek yanlış olur. Keşke Ford ve fordun servis işletmeleri birazcık feyz alsa ...

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Klima sorununu özel de hallettim. Sorun siyah borudaymış. Metal bölüme sürterek aşınmış. Usta az gaz bastı. Gel dinle bak nasıl fıslıyor dedi. Bu kadar net duyacağımı düşünmemiştim. Borunun yenisi yaptırıldı. Hepsi 150TL tuttu. Benim bile az dikkat edince net duyduğum fısıltıyı ustalar(!) nasıl duyamaz anlam veremiyorum. Varın yorumunu siz yapın. Honda'ya mal etmiyorum. Kesinlikle Kocaeli Honda'ya mal ediyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Doğru söylüyorsun abi. Sonuca ulaşınca paylaşmayı unuttum. Ama klima ile ilgili yazdıklarında yanlışlık var. Sistemde ne yazıyor bilmiyorum ama. İşin gerçekleşme şekli şöyle; aracın sıkıntısı için bırakınca klima gazında kaçak olduğunu özel seviste baktırdığımı ve 1 günde gazın kaçtığını servisteki yetkiliye belirttim. Bir de yapılmadan önce bana şu kadar tutar diye söylemelerini de rica ettim. Aracı almaya gideceğim zaman parçanın değişmesi gerektiğini, klimanın ise sorununu çözdüklerini söylediler. Ben de gittim. Parçayı Sakarya da taktırmak istediğimi söyledim. Tamam dediler. Klima da kaçak olmadığını kaçak sıvısı ile kontrollerinin yapıldığını belirttiler. Zaten makinalarının son sistem olduğunu kaçak olsaydı gaz basmayacağını da vurguladılar. Çok sevindim. Bedel olarak da 108 TL ödedim. Önemli değil sorun çözüldü ya daha ne isterim. Aracı teslim aldım. Teşekkürümü ettim. Bastım marşa açtım klimayı. Ama klimada soğutma anlamında tık yok. Dedim ön yargılı olma motor soğuk ondandır. İzmit'te 2tur attım sonuç aynı. Döndüm servise klimaya bi bakar mısınız dedim. Usta geldi oo bunda gaz yok. Ee dedim siZ bana bu aracı sorun çözüldü diye teslim etmesiniz mi? Ettiniz. Biz bunun bu kadar çabuk kaçıracağını tahmin etmemiştik. Şimdi kontrollerinin yapılması için 2 gün kalması lazım. Ya siz bana araç haZır dediniz ben Sakarya'dan kalktım geldim. Yetmezmiş gibi kontroller yapıldı dediniz kaçak yok gaz baktık dediniz 108TL aldınız. Ben gaz basmayın kaçak var dememe rağmen bunu yaptınız. Ya beyfendi siz o 108TL nin peşine düşmüşsünüz demez mi? Bağırışlar tartışmalar hava da uçuştu. 108TL yi de iade ettiler. Bana göre hak etmedikleri bir paraydı. Bastım çıktım servisten ama sinirden elim ayağım boşaldı. Yolda çektim kenara aradim Türkiye Hondayı olan herşeyi anlattım. 2 gün sonra Kocaeli Honda dan aradılar. Özür dilediler. Gelin ücretsiz yapalım dediler. Fakat şikayet ederken belirtmiştim. Oradan gelecek hiçbir şeyi istemiyorum diye. Sonuç bu abi.

Bu kadar uzun diye de buraya yazmamıştım. Sakarya Honda dan mutlu ayrıldım. Kocaeli Honda'nın ise önünden geçmem!

3300tl tutarında işi garantiden yap,sonra başka servis, böyle bi işlemde (ac) yine aynı servis eline yüzüne bulastirsin :)

Dedigim gibi servis var servis var malesef.

Gerci yine arayip gelin, ücretsiz yapalım demeleri de güzel bir davranış (eli mahkum çok puan kaybetti) :D

Geçmiş olsun

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

3300tl tutarında işi garantiden yap,sonra başka servis, böyle bi işlemde (ac) yine aynı servis eline yüzüne bulastirsin :)

Dedigim gibi servis var servis var malesef.

Gerci yine arayip gelin, ücretsiz yapalım demeleri de güzel bir davranış (eli mahkum çok puan kaybetti) :D

Geçmiş olsun

Aynen abi servis var, servis var. Mutlu sonuca ulaştım ya gerisi önemli değil. Tecrübe olmuş oldu. :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...