İçeriğe Yönlendir

Astra Cdti

Mehmet Atlihan

Recommended Posts

Mehmet Atlihan

Arkadaslar astra j cdti arabamdan motor soguk iken gaza bastigimda metal vurma sesi geliyor. tamirci arkadas iticilerin ses yaptigini araba 130bin km de bu km de normal oldugunu söyledi.simdi bu sesi azaltmainin yollari varmidir daha ince yag vs hava sicakligina bagli ama ses ilk 5 km bariz dikis makinasi gibi ses cikariyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Yıldırım
(düzenlendi)

bende de astra h cdti var.ilk çalıştırmada 1-2 dakika bekliyorum.hiç gaz vermeden yeterli yağlama ısınma sağlansın diye.sonra devam ediyorum.

yağ olarak mobil ESP 5W-30 bizim araçlar için çok iyi diyorlar.fiyat biraz yüksek. deneyebilirsiniz.

yağ bu http://www.n11.com/mobil-1-esp-5w-30-4-litre-motor-yagi-full-sentetik-P11407787

tarihinde Mehmet Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Atlihan

Bende bekliyorum fakat yine sikirti geliyor.dedigim gibi subap iticilerinde sorun var. Yagi yeni degisti mobil kullanildi ama kac numara bilmiyorum.iticiler maliyetli bir ismidir

Yorum bağlantısı
Mehmet Yıldırım

bende aracı yeni aldım.başıma böyle bişi gelmedi.maliyetini bilemem.Ama triger zincirini 130 bin km kesinlikle değiştirin dediler.bu km den sonra zincir kopartan çokmuş.Fakat sizinkinde ses yapan subapmış.güvendiğiniz ustalara sorun,fiyat alın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlihan

150bin km de kayis degisiyor.simdilik biniyorum usta hepsini beraber yapalim dedi, triger deyil bu subab iticileri ses yaparak biniyoruz bakalim

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Yağ kalınlaşmış olabilir ve yağ pompası subap itecelerine soguk motorda zorlanıyor ısınınca yağ ineldiği için ses kesiliyor . yagınızı deiitirin 

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Yağ ne zaman değişmişti , o da önemli. 0-30 yağ deneyin , yanlız daha erken değiştirmeniz gerekecek. Sorun yağ ise , çözülür. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlihan

Yagi degistireli 1000km oldu.ve ses aynen devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Yagi degistireli 1000km oldu.ve ses aynen devam ediyor.

Motor ilk çalıştırmada ses 10 dakika sürüyorsa normal ama 10 dakikayı geciyorsa subab iticileri ve subablar vuruyor olabilir . 

arac dizel mi benzinmi ?

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

pardon cdti dizel heralde dizeller benzinliye göre ses yapar aşırı ise subab iticilerinin içi pislik dolmuştur temizleyin veya temizlettirin

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlihan

Video eklemistim.bayagi sikirdiyor.isindigi zaman da azaliyor fakat gaza yüklendigim zaman yine ses geliyor.birde motor sanki düzenli calismiyor.iticiler kompile degisiyormus sadece iticilerin fiyati 320euro

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...