İçeriğe Yönlendir

2009 Titanyum Fiesta Lastik Tavsiye (195-45-16)

Şakir Koplay

Recommended Posts

Şakir Koplay

Herkese merhaba, forumda hergün dolaşıyorum okuyorum yazıyorum fakat bir türlü aracıma alacağım lastik konusunda net bilgi sahibi olamadım. 

Aracın jant lastik ebatlarını yazdım. Yaşadığım yer İzmir. Aracı kullandığım yol genellikle Urla-İzmir otobanı. Yani bozuk yol değil. İzmir'in kış şartları da herkesin bildiği gibi çok sert geçmiyor. Lastiği 4 mevsim almayı düşünüyorum. 

Kullananlar bilir bu ebatlarda jant takılı olan fiestalar biraz konfordan yoksun. Benim istediğim lastik dayanıklı olmalı ve konforu biraz olsun arttırmalı. Fiyat önemli değil benim için. En iyisi hangisiyse onu alabilirim. Özellikle bu ebatlar için uygun olan marka ve modeli arıyorum. Yeterki fiyatının hakkını versin.

Aracın üzerinde şuan Hankook marka lastik var araç 67 bin kmde benzinli model. 

Yorum bağlantısı
Misafir

4 mevsim lastik yoktur. Olan birkaç model de tanesi 400-500 Tl den pahalıdır. Gerek yok. Kış ve yaz lastikleri vardır. Siz yumuşak hamurlu yaz lasitği alarak, hem İzmir ortamına uyum sağlayabilir, hemde konforu bir nebze arttırabilirsiniz. Yol sürekli düzgünse GoodYear, Michaelin gibi markaları tercih edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Toyo proxes t1 inceleyin derim

Vesile ile konfor odakli bakan 4mevsime yanasmasin

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Bende şuan lassa mevcut ne bi balon ne bi sıkıntı var yanak koruma da var şahsen memnunum ben fiyatı da uygun sayılır

Yorum bağlantısı
Misafir

Pirelli Pzero Nero GT ilaç bu  :good1:

GT olmasına muhakkak dikkat edin. pzero nero'lar da var ancak çok iyi değil.

Bu yaz doğuya doğru 3500 km yaptım. Aldığımdan beri de 5000km oldu. 

Öncelikle bu yanaktan konfor beklemeyin,hele hem sağlam hem konfor çok zor. İnce yanak olduğundan hepsi destekli içeriden ve haliyle sert.

Pirelli ile kaç defa çok ciddi çukurlara düştüm,bir defa babam yerden en az 3-4 cm yüksekte kalmış logara 50-60 km/h ile vurdu araba resmen şerit kaydı ancak lastikte yine bir şey yok (maşallah diyelim  :nazar: )

Yol tutuşundan,ıslak direnajından memnunum. Kolay kolay patinaja da düşmez.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pzero nero ile gt takisi olan birebir ayni desen. Ancak istanbulpark pistinde yaşadık gorduk ki. Gt takisi olan misli guzel yol tutuyor. Tur zamaninda en az 5 saniye avantaji vardir

Yorum bağlantısı
Misafir

Pzero nero ile gt takisi olan birebir ayni desen. Ancak istanbulpark pistinde yaşadık gorduk ki. Gt takisi olan misli guzel yol tutuyor. Tur zamaninda en az 5 saniye avantaji vardir

Aynı görüntünün altında yatan farklı şeyler varmış demekki  :blush:

Aynı lastik üzerinde ki farklı genişlikteki blokların sıralanmasında yapılan ufak bir değişiklik bile yol tutuş, ses gibi verilerde inanılmaz değişikliklere neden oluyor abi.

Yorum bağlantısı
Misafir

desen aynı gibi görünse de farklıymış bir çok kauçuğunda vs fark var abi. Süha abiden aldığımda arabada fren yoktu resmen. Gt lerin maşallahı var

Yorum bağlantısı
Şakir Koplay

Pirelli Pzero Nero GT ilaç bu :good1:

GT olmasına muhakkak dikkat edin. pzero nero'lar da var ancak çok iyi değil.

Bu yaz doğuya doğru 3500 km yaptım. Aldığımdan beri de 5000km oldu.

Öncelikle bu yanaktan konfor beklemeyin,hele hem sağlam hem konfor çok zor. İnce yanak olduğundan hepsi destekli içeriden ve haliyle sert.

Pirelli ile kaç defa çok ciddi çukurlara düştüm,bir defa babam yerden en az 3-4 cm yüksekte kalmış logara 50-60 km/h ile vurdu araba resmen şerit kaydı ancak lastikte yine bir şey yok (maşallah diyelim :nazar: )

Yol tutuşundan,ıslak direnajından memnunum. Kolay kolay patinaja da düşmez.

Hocam bu kadar memnunsan yarın gidip fiyat alayım. Teşekkürler önerin için.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam bu kadar memnunsan yarın gidip fiyat alayım. Teşekkürler önerin için.

Rica ederim fiyatları biraz yüksek ben çok kelepir ikinci el aldım hala lastik bıyıkları üstünde :) benden sonra Alper Aksakal abi de pirelli aldı 16lara o da çok memnun
Yorum bağlantısı
Şakir Koplay

Rica ederim fiyatları biraz yüksek ben çok kelepir ikinci el aldım hala lastik bıyıkları üstünde :) benden sonra Alper Aksakal abi de pirelli aldı 16lara o da çok memnun

200 lira fiyat verdi tekine nasıl hocam?

Yorum bağlantısı
Misafir

200 lira fiyat verdi tekine nasıl hocam?

Normal fiyat su an çoğu bayiide oyle. Taksit takma çıkarma balans da varsa uygun
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...