İçeriğe Yönlendir

Muayenesiz Araç Satılıyor(Muş) !

Selim Kaya

Recommended Posts

Selim Kaya

Merhaba Arkadaşlar.

Ara sıra malum sitede şöyle alınıp toplanabilecek, kendimce uğraşmaya değer ucuz yollu araçlar ile ilgileniyorum. Geçtiğimiz günlerde de yine böyle bir aracı takibe aldım. Uzun zamandır muayenesi yoktu aracın. Fiyatı da buna göre uygun yazılmıştı tabi. Haliyle satılması da uzun sürmedi.

Plakasından satıldığına emin olmak için bir sorgulama yaptım e-devlette. Sahiplik belge tarihi değişince el değiştirmiş oluyor bildiğim kadarıyla. Kontrol sonucuna göre satıldığı kesin fakat TUV kayıtlarında muayene sorgusu hâlâ boş geliyor. Bu da muayenesiz araç satılabildiğini mi gösteriyor? Ben mi yanlış anlıyorum?

Kontrol etmek isteyen araç plakası 16K2409. Bir önceki sahiplik tarihi 90 'ların başına aitti.

Bu konuda yakın zamanda bu duruma paralel bir tecrübesi veya duyumu olan var mı?

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Muaynesiz aracın noter satışı verilemiyor diye biliyorum , belki henüz sisteme düşmemiştir muayne yapıldığı

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Geçtiğimiz 9 ay önce ocak ayında muaynesi geçik bipper aldık, aldıkdan sonra farkettik muaynesinın bitik olduğunu karşı taraftan ücretini alıp yaptırmıştık. 

Yani muaynesiz araç satılabiliyor :D

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Tüv'de muayeneyi kontrol etmek için rapor no'yu girmeniz gerekmez mi?

Rapor no olmadan, muayeneye girip girmediği belli oluyor. Sonuç çıkmıyor sadece.

Yorum bağlantısı

Muayenesiz değilde sigortasız aracın satışı sanırım olmuyor.Emin değilim bana öyle bilgi verilmişti.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Benim de gözümden kaçmış. Octavia yı aldığım gün muayenesi bitmiş.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Muayene si olmadığı için geçen ay Suzuki yi satamadım.

Yaptırıp noter satışı yapmıştık.Muhtemelen daha sisteme girmemişlerdir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Şubat ayında muayenesi olmayan aracın satışını yapamadık. Ki o zaman yeni devreye girmişti. Çıkarmış olamazlar..

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Artık muayenesiz satış yapılamıyor diye biliyorum arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

ağustos sonunda; bir c4 için pazarlık yaptım anlaştık notere gittik muanesi 10-12 gün geçtiği için satışı yapamadık... tecrübeyle sabit yapılmadığı...

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Arkadaşlar ben de sizinle aynı fikirdeyim. Ama elimde de böyle bir veri var. Biraz daha takip edip muayene sorgulamasını zaman zaman tekrarlayıp sonucu göreceğim inşallah.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Logar kapaklrının üzerinden geçmeyin içine düşersiniz  :shok:  satış verildikten sonra trafik borcu geliyorsa muaynesiz aracın satılmasıda inanırım  :yes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...