İçeriğe Yönlendir

Lpg Regülatörden Anlayan Arkadaşlar

Uğur Köker

Recommended Posts

Uğur Köker

arkadaşlar merhaba,brc sıralı sistemimde regülatör diyaframı arızalı;servisin dediğine göre bu contanın değişimi tamiri yok,sıfır regülatör takılmalıymış o da 350 tl civarı :shok: internette biraz araştırdım ve bazılarının değişik çözümlerine denk geldim;

1.paraya kıyıp sıfır brc regülatör takmak

2.contacıda regülatör içinden çıkan conta boyutunda conta kestirip regülatör içini temizledikten sonra eski regülatörü geri takmak

3.brc ye göre fiyat olarak daha uygun atiker gibi bir beyin takmak

4.internette ki servisin önermediği tamir kiti takımını(yaklaşık 60 tl) alıp taktırmak

siz olsanız hangisini yapardınız???bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

sorun kesinleştmi ? 

2gündür kokluyorum koku yok,muhtemelen dediğiniz gibi regülatör arızalı;eğer eski regülatörün bağlantılarında veya hortumlarında bir sıkıntı yoksa(regülatörü değiştirince kelepçeler hortumlarda değişti için tesadüfü düzelme olmadıysa)sizde arızayı nasıl tespit etmişlerdi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Tamir olur bence. Benim başıma 3-4 yıl önce bir olay gelmişti. Atiker regulatör su kaçırıyordu. Plastik dirsekleri var onların dibinden çatlamıştı. Belki 4-5 yere göstermiştim hepsi de yeni sıfır regulatör takılacak bunlar sökülmüyor.Söksekte tekrar toplayamıyoruz demişti. Tamamen regulatör bozuluyor falan demişlerdi. Sonra bir yere gittim adam hemen değişelim dedi dirsekleri söktü değiştirdi gözümün önünde.. :) Dedim böyle demişlerdi dedim gösterdiklerim işi bilmeyen elinde malzeme olmayan öyle der dedi. Sizde düzgün bir yere gösterin bence.. Mesela bölge bayilerine falan. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

2gündür kokluyorum koku yok,muhtemelen dediğiniz gibi regülatör arızalı;eğer eski regülatörün bağlantılarında veya hortumlarında bir sıkıntı yoksa(regülatörü değiştirince kelepçeler hortumlarda değişti için tesadüfü düzelme olmadıysa)sizde arızayı nasıl tespit etmişlerdi?

kendim :D tespit etmiştim o kokuyu iyi bilirim  :D

Tamir olur bence. Benim başıma 3-4 yıl önce bir olay gelmişti. Atiker regulatör su kaçırıyordu. Plastik dirsekleri var onların dibinden çatlamıştı. Belki 4-5 yere göstermiştim hepsi de yeni sıfır regulatör takılacak bunlar sökülmüyor.Söksekte tekrar toplayamıyoruz demişti. Tamamen regulatör bozuluyor falan demişlerdi. Sonra bir yere gittim adam hemen değişelim dedi dirsekleri söktü değiştirdi gözümün önünde.. :) Dedim böyle demişlerdi dedim gösterdiklerim işi bilmeyen elinde malzeme olmayan öyle der dedi. Sizde düzgün bir yere gösterin bence.. Mesela bölge bayilerine falan. 

hatırlıyorum abi bi konuda yazmıştın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

Ayhan Bey benim korkumda o;çoğu servis usta düşük maliyete halolacak sorunları gereksiz yere değişimlerle yüksek fiyatlara malediyorlar;ama istanbulda civardaki bütün brc servislerine gittim hepsi de değişim diyor;adamlar arızayı bile tespit edemiyorlar bunlara nasıl güvenecem ? Allah Uğur Çınar dan razı olsun da arızayı tespit ettik :good1:

kendim :D tespit etmiştim o kokuyu iyi bilirim   :D

hatırlıyorum abi bi konuda yazmıştın :D

Sizi tebrik ediyorum  :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...