İçeriğe Yönlendir

Notebook Tamiri Hakkında

Misafir

Recommended Posts

Merhabalar,

Annemin kullandıgı Toshiba Satellite A200-1cr marka lap top kendı kendıne kapanmıs. Sarjdayken bıle hıc bır ısık yanmıyor, cıhaz acılmıyor. Sarj cıhazını olctum calısıyor, cıhazın acıp anakartı soktum, anakartın sarj kısmından cıt cıt cıt cıt dıye cok zor duyulan bır ses gelıyor.

Ankara veya Istanbul' nerede yaptırabılırım? Cihazı toplayıp oylemı gondermek gerekır, yoksa sadece anakartı gondersem yeterlı mı?

Cok acıl yardım beklıyorum, valıde sultan benım notebook'a cöktü [emoji15] [emoji5]

Sımdıdem tesekkur ederım

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Eray büyük bir ihtimalle kısa devre var ya da besleme entegreleri gitmiş olabilir.Bence cihazı komple gönder..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Klasik chipset arızasına benziyor. Fazla ısınma ve dolayısıyla bileşenleri eritme. Tamirinden sonra chipset arızası tekrarlama olasığı çok yüksektir. Bu tamiri kolay kolay garantili yer yapan bulamazsınız. İnşallah en kısa sürede kurtulursunuz, komple göndermeniz daha sağlıklı olur.. 

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Merhabalar,

Annemin kullandıgı Toshiba Satellite A200-1cr marka lap top kendı kendıne kapanmıs. Sarjdayken bıle hıc bır ısık yanmıyor, cıhaz acılmıyor. Sarj cıhazını olctum calısıyor, cıhazın acıp anakartı soktum, anakartın sarj kısmından cıt cıt cıt cıt dıye cok zor duyulan bır ses gelıyor.

Ankara veya Istanbul' nerede yaptırabılırım? Cihazı toplayıp oylemı gondermek gerekır, yoksa sadece anakartı gondersem yeterlı mı?

Cok acıl yardım beklıyorum, valıde sultan benım notebook'a cöktü [emoji15] [emoji5]

Sımdıdem tesekkur ederım

bataryayı çıkartıp fişe takıp açmayı denediniz eray bey? daha önce yakın bir modelini kullanıyordum pili tamamen boşaldığında fiştende elektrik alamıyor. pili çıkartıp direk fişe bağladığınızda çalışabilir. fikir vermesi açısından.

Yorum bağlantısı

Kardeşim eğer ihtiyacın çözülmezse pazartesi günü haberleselim benim arkadasa yönlendireyim seni ;)

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Model numarasına bakılırsa cihaz en az 4-5 yasında olmalı.

Eğer öyleyse anakart bozuk olan bu yaştaki bir cihazı tamir ettirmeye değmez diye düşünüyorum.

Astarı yüzünden pahalıya gelir.

Tabii en iyisini siz bileceksiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

200-300tl muhtemelen anakart onarımı olacak.

800TL'ye sıfır notebook'lar var. Annelere yeter muhtemelen ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Klasik chipset arızasına benziyor. Fazla ısınma ve dolayısıyla bileşenleri eritme. Tamirinden sonra chipset arızası tekrarlama olasığı çok yüksektir. Bu tamiri kolay kolay garantili yer yapan bulamazsınız. İnşallah en kısa sürede kurtulursunuz, komple göndermeniz daha sağlıklı olur..

Chıpset ıse ugrasmaya degmez bıle

bataryayı çıkartıp fişe takıp açmayı denediniz eray bey? daha önce yakın bir modelini kullanıyordum pili tamamen boşaldığında fiştende elektrik alamıyor. pili çıkartıp direk fişe bağladığınızda çalışabilir. fikir vermesi açısından.

Butun kombınasyonları denedım :)

Kardeşim eğer ihtiyacın çözülmezse pazartesi günü haberleselim benim arkadasa yönlendireyim seni ;)

Valla super olur kardesım, toplayayım mı? Yoksa sadece anakartımı gonderırız?

200-300tl muhtemelen anakart onarımı olacak.

800TL'ye sıfır notebook'lar var. Annelere yeter muhtemelen ;)

Ufak bır sarj problemı olabılır mı sızce :(

Eğer benim tahmin ettiğim arızalardansa tamiratı en fazla 100 tl civarında olur.

Umarım oyledır abı
Yorum bağlantısı

Chıpset ıse ugrasmaya degmez bıle

Butun kombınasyonları denedım :)

Valla super olur kardesım, toplayayım mı? Yoksa sadece anakartımı gonderırız?

Ufak bır sarj problemı olabılır mı sızce :(

Umarım oyledır abı

Kardeşim zaten yakın. Önce bir görüşme yapalım isterse toplarız ;) yok anakart derse direk onu göndeririz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...