İçeriğe Yönlendir

Toshiba Notebook Açılmıyor 11 Defa Işık Yanıp Sönüyor

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Merhaba Abilerim,
Evde ki eski bilgisayarlardan birini dedeme vereyim dedim. Toshiba Satellite A100-906 modeli. Nvidia ekran kartı harman kardon ses sistemi felan var iyi birşeymiş zamanında.  Power tuşuna bastığım zaman pil ışığı 11 defa yarım sanıyelik yanıp sönüyor. Fişe takılı, Batarya takılı halde ve olmadan denedim bir fark yok. 
İnternette bu ışıkların bir arıza tespit alfabesi gibi birşey olduğu gördüm ama çözemedim fena ingilizce terimler vardı. 
30 saniye basılı tuttum o da bir işe yaramadı. Yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum. :)
Teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

%99 anakart arızalı. RAM'lerin yerini değiştirirerek ve tek tek halinde farklı slot kombinasyonu ile denedin mi?

Bulduğun linki bi yollasana, bakayım?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

12 yada 13 defa yanıp sönseydi bişey söyleyebilirdim ama 11 sakat biraz  :crazy: 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yuh, hexadecimal falan demişler. Teknik ingilizce bekliyordum ben, nefretim olan matematik çıktı karşıma :D

Ben hala anakart diyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

11 defa... Saydın mı? :=)

Evet saydım. Çünkü toshibalarda bu ışığın yanıp sönme sıklığı ve sayısında göre arıza tespiti yapılıyormuş. Başka işlemciyi takınca da başka bir sinyal vermeye başladı böyle kısa uzun kısa uzun kesik tarzında. :)

Yuh, hexadecimal falan demişler. Teknik ingilizce bekliyordum ben, nefretim olan matematik çıktı karşıma :D

Uğraşmaya değmez abi o zaman. Satayım yedek parça niyetine. :)

12 yada 13 defa yanıp sönseydi bişey söyleyebilirdim ama 11 sakat biraz  :crazy: 

Aynen öyle 11 sanırım anakart arızasını simgeliyormuş abi. :)

bataryayı cıkarıp dene bende sorun çözülmüştü

Yukarıda yazmıştım kardeşim denedim diye. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yahu bu kadar bilgili bir insan matematikten nasıl nefret eder.  :shok:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yahu bu kadar bilgili bir insan matematikten nasıl nefret eder.  :shok:

Estağfurullah. Siz hocalarımın yanında bizim bilgimizin esamesi okunmaz. Anladığımız alanlar farklı diyelim :)

Hoca bana takık :p

Hocam, daha hala hayatımda üslü sayılar ile faktoriyel ve kosinus ile sinus'ün yerini arıyorum :)

Uğraşmaya değmez abi o zaman. Satayım yedek parça niyetine. :)

Önce tamir imkanını dene derim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Estağfurullah. Siz hocalarımın yanında bizim bilgimizin esamesi okunmaz. Anladığımız alanlar farklı diyelim :)

Hoca bana takık :p

Hocam, daha hala hayatımda üslü sayılar ile faktoriyel ve kosinus ile sinus'ün yerini arıyorum :)

Önce tamir imkanını dene derim.

Abi nasıl oluyor ki bunun tamiri?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi nasıl oluyor ki bunun tamiri?

Voltaj yükselmiştir ilk seferde, belki bi kapasitör hayata veda etmiştir? Kim bilir. En azından bi baksınlar, 30-40tl arıza tespite verirsin en fazla.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Geçenlerde benim başıma geldi;bilgisayar ne bir arıza sesi,ne bir arıza ışığı vermeden açılıyor fanı-harddiski stabil durumda fakat ekrana görüntü gelmiyordu. Bilgisayarı açtım,anakartla ekran bağlantı soketi çıkmış nasıl olduysa,taktım düzeldi. Boşu boşuna ekran kartı alıyordum  :) .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...