İçeriğe Yönlendir

Mitshubishi Lancer Ov

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

LPG uyumu nasıldır? Otomatik vites sıkıntı çıkarır mı? Kronik arıza durumu nasıldır bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

en nihayetinde japondur . :) pek arıza çıkarıcağını sanmam. çevremde hiç arıza yapanı duymadım . eski gittiğim ustada colt var deliler gibi memnun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Lpg uyumu problemli diye biliyorum ki zaten piyasada ki Mitshubishi'lerin çoğu benzinlidir.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Mert merhaba. Mitsubishi'nin ASX olsun, Lancer olsun, Colt olsun herhangi bir modelinde bir Lpg sorunu duymadım. Sadece adı hiç duyulmamış bir markanın Lancer'da (Şuan markayı bile hatırlamıyorum) arıza ışığı yaktığını 500 tl.lik bir kit ile söndürülebileceğini duymuştum. ASX'ime BRC Lpg takılalı 11500 km oldu. Kesinlikle çok memnunum. :good1:  En devirli, en sert kullanımımda bile 100 km verisi olarak 10 lt. tüketim ancak gördüm.  Ortalamam 8 - 8.5 lt. lpg dolayında. MIVEC motor atmosferik olmasına rağmen oldukça başarılı bir motor. Aşağıdaki linklerde Lancer ile ilgili Lpg konuları mevcut. Göz atarsan fikir edinebilirsin.Lancer'ı kendin için mi düşünüyorsun. ? Mitsubishi için bir çok kişinin uzaktan bakarak söylediği şu cümleyi sık duymama rağmen memnuniyetim uzun yıllar Mitsubishi'den vaz geçmeyeceğimi düşündürüyor bana. ''Bu arabalar çok güzel, çok sağlam ama piyasası yok işte...'' Varsın piyasası olmasın. Trafikte az olup, göründüğünde ilgi çekmek başka bir güzel.  :good1:

http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=48&t=920

http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=48&t=920&start=20

http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=12&t=10093

http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=12&t=10056

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bu arada 2005 Lancer Evo'nun motoru kaç CC. ? Kaç beygir ? Baya güçlü diye duymuştum. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Bu arada ben konudaki modeli normal Lancer sanmıştım. Lancer Evo'lar farklı . Sahibinden.com'da 24 Lancer Evo ilanı var ama hiç biri Lpg'li değil. Motor çok güçlü olduğu için farklı bir yapıya sahip olabilir mi? Bu yüzden mi takılamıyor acaba?  :unsure2:

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bu arada 2005 Lancer Evo'nun motoru kaç CC. ? Kaç beygir ? Baya güçlü diye duymuştum. 

Biraz araştırma sonucu kendi sorumu kendim cevaplayayım. 2000 CC. 295 Beygir. Hatta 900 beygir güce çıkarılanlar varmış. :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Biraz araştırma sonucu kendi sorumu kendim cevaplayayım. 2000 CC. 295 Beygir. Hatta 900 beygir güce çıkarılanlar varmış. :f1:

Ev nerden çıktı :) OV otomatik vites :)

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Japonlar sıkıntısız araçlardır param ona yetiyorsa durmaz alırdım sıkıntı çıkaracağını sanmam.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Japonlar sıkıntısız araçlardır param ona yetiyorsa durmaz alırdım sıkıntı çıkaracağını sanmam.

Senin paran benim paramdır mı demek istiyorsun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Evo apayrı bir dünya :) 4x4 ayrıca, wrx sti ile ciddi derecede zorlayabilen bir araç. 

Yorum bağlantısı

Carisma'lar halen daha saat gibi işliyor. Lancer daha bi 10 yıl yollarda gezer. Ben tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ev nerden çıktı :) OV otomatik vites :)

:D Konu iyice karıştı. Ev değil, Evo.  Sen OV yazınca dedim herhalde Lancer Evo demek istedi.  :D  Biraz uzun sürdü ama anlaşıyoruz yavaş yavaş.  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Nedense Türkiyede makul fiyatına rağmen beklenildiği kadar tutmadı , benim sevdiğim bir araç ama bu paralara alırmısın deseler pek yanaşmayabilirim

Yorum bağlantısı

LPG uyumu nasıldır? Otomatik vites sıkıntı çıkarır mı? Kronik arıza durumu nasıldır bilen var mı?

3 soru arka arkaya sorduğuna göre olumlu cevaplar bekliyorsun:) Konunun scenic'e dönmesinden korkuyorsun muhtemelen:).

Mitsubishi Colt bak. O seni daha çok mutlu eder. Mercedes ile aynı platformda, dijital klimadan hız sabitleyiciye kadar dolu modelleri mevcut. Sorunsuz otomatik ile uygun fiyata. Lancer'in estetiğini beğeniyorsan güzel ama elden çıkarmak çok kolay değil. Colt biraz daha kolay elden çıkar ama o da çok kolay değildir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

bir öğretmen arkadaşım 2 ay öce 2007 modelini aldı. almadan önce otomatik benzinli fluenci vardı. sattı bu araçtan aldı. otomatiki tüplü. kesinlikle flueance den daha seri ve daha az yakıyor dedi. aracı bende kullandım. kullanmadan önce benim de önyargılarım vardı. kullanınca bu araba alınır, binilir dedim.biraz yol sesi alma sorunu var. klasik japon arabası diyebiliriz. lpg ile bir sıkıntısı yok bildiğim kadarı ile. 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-orjinal-lancer-130000-km-de-207697757/detay

bu da arabası.ilana koymuş. değerlendirmek isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Beş altı boyalı dedikleri araç tavan dahil komple boyalı çıkınca anlaşamadık. Test sürüşü yaptım beğendim sürümünü.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Beş altı boyalı dedikleri araç tavan dahil komple boyalı çıkınca anlaşamadık. Test sürüşü yaptım beğendim sürümünü.

iki parça boya fazla çıktı diye mi almadın :p kesin gebze ekspertiz merkezinde baktırmışsındır bide :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

iki parça boya fazla çıktı diye mi almadın :p kesin gebze ekspertiz merkezinde baktırmışsındır bide :p

Yok la allaha çok şükür gözlerim seçiyor :p

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...