İçeriğe Yönlendir

Lpg Sorunu...

Serhat Musluoğlu

Recommended Posts

Serhat Musluoğlu

2000 Model Fiesta Ghia aracıma 29.09.2015 tarihinde Zavoli marka Lpg kiti taktırdım araç giderken irkilme yapıyordu usta elektrik aksamında sıkıntı var dedi fakat 1000 km bakımına gittiğimde normal bakımını yaptı bilgisayara bağladı ve yine elektrik aksamının değişmesini söyledi usta aracın teklemeyi kesmeyeceğini söyledi  aracım teklemeyi kesdi çok şükür fakat dik yokuşlarda lpgdeyken yokuşları çıkamıyorum ve lpg taktırdığım yere elektrik aksamını değiştirdim diye gidicem ustaya değiştirmicem ama ustaya orada sorunun kendinden kaynaklı olduğunu da söylücem yokuşları çıkamama sebebim nedir ve ne yapmamı önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Misafir

2000 Model Fiesta Ghia aracıma 29.09.2015 tarihinde Zavoli marka Lpg kiti taktırdım araç giderken irkilme yapıyordu usta elektrik aksamında sıkıntı var dedi fakat 1000 km bakımına gittiğimde normal bakımını yaptı bilgisayara bağladı ve yine elektrik aksamının değişmesini söyledi usta aracın teklemeyi kesmeyeceğini söyledi  aracım teklemeyi kesdi çok şükür fakat dik yokuşlarda lpgdeyken yokuşları çıkamıyorum ve lpg taktırdığım yere elektrik aksamını değiştirdim diye gidicem ustaya değiştirmicem ama ustaya orada sorunun kendinden kaynaklı olduğunu da söylücem yokuşları çıkamama sebebim nedir ve ne yapmamı önerirsiniz?

Serhat Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

lpg'den önce böyle bi sorun varmıydı . Lpg takıldıktan sonra olduysa lpg montajında sorun olabilirmi ? genelde ustalar yaptığı işe çamur sürdürmez başka yerlere sürerler

Yorum bağlantısı
Misafir

Eğer benzinde yapmıyor sadece lpg de yapıyorsa hatalı kalibrasyondan kaynaklanıyor olabilir, yol ayarına çıkılması gerekir, rolantide ayardan pek hayır gelmiyor. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Musluoğlu

Ustaya gösterdim elektrik aksamında herhangi bi problem görünmüyor dedi  yasin bey sizin tavsiye ettiğiniz ustayı bi söyleyin  ona da bi göstereyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...