İçeriğe Yönlendir

Metro Turizm...

Uğur Köker

Recommended Posts

Koray Demir
(düzenlendi)

Çek senet mayfa babasının sahibi olduğu turizm şirketinin şoförleri de böyle olur tabi..

Forumda adamları varsa yandınız [emoji4] tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Forumda adamları varsa yandınız [emoji4]

Ben demiyorum yargı söylüyor bu nedenle hapis yattı kendisi  ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar bu firma bu kadar kötüyse kimler biniyor bu otobüse ? Boş mu gidip geliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Evet ben de bu durumu anlamıyorum. Her yerde bas bas şikayetler var, binlerce insan bu firma tarafından öldürüldü. Sahiplerinin adı oldukça kirli işlerde, bir çoğu içeride yatıyor. Alavere dalavere ile otogar ı satın aldılar neredeyse ve hala tıka basa dolu, ve Türkiye nin her yerine Edirne den Kars a kadar gidiyorlar

Bunda sefer fazlalığı, uygun fiyat, ve gittikleri yerdeki her yere servis ağı olması etkili

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ben demiyorum yargı söylüyor bu nedenle hapis yattı kendisi ;)

Kesinleşmiş mahkumiyet kararı ile hırsızlık suçundan hapis cezası almış birine hırsız demek suçtur [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Sahibi hapisteydi bir ara. Rekabeti engelleyen bir suru mafyavari şikayetler var. Kicuk sirketleri yok etmeye calistilar. Az kalsin Varan'i aliyorlardi. Sonra satis iptal oldu, ulusoy'a satildi Varan. Karadenizde midibuslerle bile kucuk hatlarda hizmet verip kucuk esnafi harcadilar.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Karadeniz sahil yolunda çalışan arabaları için çok ürkütücü iddialar var. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emniyet şeridinde gitmek dışındaki yazılanlar, isnattır ve ıspat gerektirir. Ispat edemezseniz suçlu duruma düşersiniz.

Özellikle bazı mesajlar forum kurallarına da aykırıdır. Lütfen daha dikkatlı yazın arkadaşlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

98 sonlarıda dahil en az 5 yıl boyunca sürekli seyahat ettiğim ve aslında tercihte ettiğim firma idi fakat 2000 ortalarından sonra sanırım durumlar farklı boyutlara ulaşmıştı.

Seyahat sırasında hostes kalitesinin artmasına en fazla katkı sağlayan ve fiyat polikasında çok etkili olabilen bence tek firmadır.Ünlü firmalar hostes uygulamasında ciddi derecede bu firmadan dolayı kendilerine çeki düzen verdiler diyebilirim. ;)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

95 sonlarıda dahil en az 5 yıl boyunca sürekli seyahat ettiğim ve aslında tercihte ettiğim firma idi fakat 2000 ortalarından sonra sanırım durumlar farklı boyutlara ulaşmıştı.

Seyahat sırasında hostes kalitesinin artmasına en fazla katkı sağlayan ve fiyat polikasında çok etkili olabilen bence tek firmadır.Ünlü firmalar hostes uygulamasında ciddi derecede bu firmadan dolayı kendilerine çeki düzen verdiler diyebilirim. ;)

üniversite yıllarımda bende bu firmadan başkasını tercih etmezdim;otobüsleri lüks bilet fiyatları uygun servis ağı cazip gelirdi,lakin çok büyümenin verdiği olumsuzluktan olsa gerek şuan perişan durumda 

Yorum bağlantısı

Hostesler Ulusoy, Varan ve similerde olmayan iki firma Hola ve Boss ile geldi Oktay Bey. Metro'nun ozelligi eskiden bolge olarak hatlara belli firmalar calisirdi. Metro her bolgeye calisti. Ancak bu kadar otobusu bir anda almasi mumkun olmadigindan sofor araclarindan yararlandi. Oncesinde fiyat oncelikli bir firma oldugundan kalite cok onde degildi. Sonrasinda kurumsallasmak icin logo gelistirdiler. Tum araclarini ayni renk yapmaya calistilar ve calisanlarini standart giydirerek hareket ettiler. Boss firmasinin 2+1 koltuk duzenini seyahat hayatina katmasinin ardindan Metro ucuzcu imajindan kurtulmak icin bu otobusleri kendi ozsermayesiyle iyi hatlarda calistirmaya basladi. Ancak bu sirada adi sık sık kazalarla gundeme geldi. Kaza istatistiginin yuksek olmasi arac sayisina bagliydi tabi ama Kamil Koc, Ulusoy, Varan gibi firma calisani otobus soforlerinin de toplam personele oraninin dusuk olmasi eksik egitimi de dogal olarak beraberinde getiriyordu. Ucak rekabeti nedeniyle cok hatta calisan ya da yerel firmalarin ayakta kaldigi sektorde Metro eskiden gelen fiyat rekabeti ile yadirganmadan yoluna devam ediyor. Ancak sektorde otobusler her ne kadar ucak konforuna burunse de kalite giderek dusuyor. Bunun en buyuk bedeni firmalarin otobus sahibi soforleri bunyesinde calistirmalari.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...