İçeriğe Yönlendir

Tesla'nın Otomatik Pilot Özelliği, Bir Kazanın Yaşanmasını Önledi

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Ayarlanan şeritte, belirli bir hızla hareket eden aracı, ön tarafta hedeflenmiş olan bir diğer araçtan istediğiniz uzaklıkta tutabilen bu otomatik pilot sistemi, Tesla'nın kullanıcılar için yapmış olduğu uyarıya rağmen ne kadar güvenilir olduğunu kanıtladı. Jon Hall isimli bir araç kullanıcısı, Tesla marka aracıyla Seattle yolunda giderken otomatik pilot özelliğini devreye sokmaya karar vermiş. Otomatik pilot tarafından kontrol edilen araç, yolda yaklaşık 75 km/saat hızla ilerlerken karşısına aniden bir araç çıkmış ve Tesla'nın otomatik pilot özelliği, marifetlerini bu kısacık zaman diliminde göstermiş.

devamı ve video için

http://www.webtekno.com/otomobil/tesla-nin-otomatik-pilot-ozelligi-bir-kazanin-yasanmasini-onledi-h11946.html

acaba adam kendi hiç mi kontrol etmiyordu ? orasını anlatmamış..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Tam ülkemize göre, hele de İstanbul'a

Metropol da yaşayan arkadaşlar ,Cruise kontrolu en son ne zaman kullandınız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Tam ülkemize göre, hele de İstanbul'a

Metropol da yaşayan arkadaşlar ,Cruise kontrolu en son ne zaman kullandınız ?

29 Ekim gece saat 03:10'da E5'te bağladım 110 kmh'a, Sefaköy'a kadar  :nargile:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hadi bu araç durdu da o hızla arkadan gelen biri bu arabaya yazık eder :) Gayet başarılı olmuş ama :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bir de saat 07 den sonra denesene. Mesela salı 3 Kasım da. :D

29 Ekim gece saat 03:10'da E5'te bağladım 110 kmh'a, Sefaköy'a kadar  :nargile:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

valla benim araçtaki çarpışma önleyici sistem, adaptif cruse, kör nokta uyarı, şerit takip asistanını da devreye alınca (adaptif cruseyi açınca hepsi otomatikman devreye giriyor zaten ) benzer bir sonuç çıkıyor. Güvenlik açısından kesinlikle tavsiye ediyorum. Bir kez benden önce frene basmıştı o zaman sistemin gerekliliğini anlamıştm...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

wuuu harika. tam da vw emisyon skandalı üstüne güzel video olmuş bu. adaptif cc li mondeo da olsa aynısı olurdu yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

bizim fiestalarda şu adaptif cc olmaması çok kötü

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şuan bizde çalışmaz bu, bizde 1 araba değil 3 araba öne atlar, şerit takibe bakarsak daha önce yapılan yönü değişik yoldan kalan çizgileremi baksam diğerinemi diye düşürken bir anda kaybolan çizgilerde peşi sıra gelince oto pilot error verir, her taraf yanlış dolu ve bu oto pilotun hızı bizim ani hareket çeken şoförlerden çok daha yavaş  :D

vahşi batının en hızlı olması ancak kızılderililere işler, bizde hacamat olur bu araba  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...