İçeriğe Yönlendir

Otomatik 1.5 Dci Çalışmama Sorunu

Hakan Uçan

Recommended Posts

Hakan Uçan

Merhaba arkadaşlar,

2008 Megane 2 dizel otomatik aracımda geçen hafta çalışmama sorunu yaşadım.

ilk olarak akü değişimi yaptım daha sonra kaçak olup olmadığını kontrol ettirdim fakat bu seferde şarj dinomasında şarj sorunu olduğu tespit edildi şarj dinomasının konjektör arızalı olduğu ve değişim yapıldı ve şarj sorunu ortadan kalktı.

Bu seferde sabahları otomatik olduğu için ilk çalıştırmada fren'e basmak gerektiği için fren pedalının çok sert olduğu için araba ilk seferde çalışmıyor 2 yada 3 defa frene çok sert basarak arabamı çalıştırabiliyorum.

Sabahları fren pedalının sertliği yeni başladı bu sorun nelerden acaba çıkabilir, benim anladığım fren pedalı çok sert olduğu için frene bastığımı beyin algılamıyor diye düşünüyorum.

Bu konuda daha önce problem yaşamış yada fikri olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hakan Uçan

Servet bey, bu kadar hızlı cevap için öncelikle teşekkür ederim. Fren müşürü sorunu haricinde başka bir problem varmıdır.? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olacağını sanmam. Frenin taş gibi olması normal araç çalışmaz iken. Müşürleri bozulur bunların, arada cruise kontrol çalışmaz bazende

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Pedal sertliğinin sebebi westinghouse arızası olabilir

İlk basışta sert olmamalı fren

Yorum bağlantısı
Hakan Uçan

Pedal sertliğinin sebebi westinghouse arızası olabilir

İlk basışta sert olmamalı fren

Pedalın sertliği arabayı park edip ertesi günü ilk çalıştırmada karşıma çıkıyor, yolda giderken yada park ettim 2 saat sonra ilk çalıştırmada frenin sertliği ile karşılaşmıyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Fren müşürü değişimi yapılmalı.

Dokunma bile kâfi normalde

Servet bey iki dakikada vermiş cevabı, tebrik ederim.  :bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Pedalın sertliği arabayı park edip ertesi günü ilk çalıştırmada karşıma çıkıyor, yolda giderken yada park ettim 2 saat sonra ilk çalıştırmada frenin sertliği ile karşılaşmıyor. 

Bir gün bekleyince  pedalın ilk basışta sertleşme sorunu önceki aracım c maxta olmuştu. Westinghouse kaçırdığı için bekleme süresi yeterince uzun olursa sertleşiyor pedal,değiştirdim düzelmişti bu durum..Arcın çalışmama durumu ile alakalımıdır bilemem

Yorum bağlantısı
Hakan Uçan

Bir gün bekleyince  pedalın ilk basışta sertleşme sorunu önceki aracım c maxta olmuştu. Westinghouse kaçırdığı için bekleme süresi yeterince uzun olursa sertleşiyor pedal,değiştirdim düzelmişti bu durum..Arcın çalışmama durumu ile alakalımıdır bilemem

Aracım otomatik olduğu için fren'e basmadan çalışmıyor, fren pedalı sert olduğu için pedala basılmadığını beyin algılayıp çalışmama sorunu yaşıyorum. En kısa sürede Servet bey'in söylediği gibi fren müşürünü değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...