İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 1.4 Fun Hakkında

Ömer YILDIRIM

Recommended Posts

Ömer YILDIRIM

Merhaba tekrardan, geçen gün açmış olduğum konudan hatırlar bazılarıniz, kendime uygun ekonomik ve orta halli bir araç arıyordum. Yaptığım araştırmalar sonucu IV. Nesil bir fiesta almaya karar verdim, merak ettiğim şey ise kullanıcı yorumları öncelikle tabii ki.

Ben yıllık ortalama 20.000 km yol yapan biriyim. Yani öyle yakıt konusunda çok büyük korkularım yok. Bakım konusunda da çok büyük sorunlar yaratacak ya da kesemi delecek bir araç değilmiş. Tabii ki bilenlere sormakta fayda var. :) Siz ne dersiniz sayın Ford severler, bu aracın artıları eksileri nelerdir? Çok kalabalık bir ailem olmadığı için aracın küçüklüğü pek bir sorun teşkil etmiyor bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

aynı araçların 1.25 olanlarıda var onlarıda düşünebilirsiniz.güzel araçlar

Yorum bağlantısı
Ömer YILDIRIM

aynı araçların 1.25 olanlarıda var onlarıda düşünebilirsiniz.güzel araçlar

1.25 ile 1.4 arasında öyle çok yakıt farkı olmaz deniyor, 1.4 daha seri bir aracmis, ayrıca 1.25'lerin çoğunda abs yoktu sanırım. Yine de yanlış biliyor da olabilirim.

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu
(düzenlendi)

Bende 2006 model 58binde 1.4 comfort benzinlisi var. Ortalama 8 - 8.5 litre civarı yakıyor benzinde.O da km de 33 krş falan yapıyor. Eğer 20.000 km bineceksenz  kesinlikle tüp taktırın ya da dizel alın derim. Konforlu , keyifli , yol tutuşu ciddi anlamda iyi. Tavsiye ederim. Severek bineceğiniz bir araç.

tarihinde Fatih Hanoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

1.25 ile 1.4 arasında öyle çok yakıt farkı olmaz deniyor, 1.4 daha seri bir aracmis, ayrıca 1.25'lerin çoğunda abs yoktu sanırım. Yine de yanlış biliyor da olabilirim.

1.,25 ghia var bende 1.4 aratmaz hiç size.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

1.4 efsanedir gerek yoltutuşu gerekse ergonomisi harikadır şiddetle tavsiye ederim kullanmış biri olarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Düzgün bir montaj ile Lpg takılırısa sizi kesinlikle üzmez. Atik, pratik ve pire gibi bir araçtır.

1,25'inin kullandım normal bakımlar harici hiç sıkıntım olmadı. Lpg'yi düzgün bir yere taktırmadığım için illallah edip sattım.

Yorum bağlantısı
Ömer YILDIRIM

1.4 efsanedir gerek yoltutuşu gerekse ergonomisi harikadır şiddetle tavsiye ederim kullanmış biri olarak

Peki hocam yıllık bakım maliyetleri ne durumda? Kronik sorunları var mıdır ya da alırken öncelikli olarak nelerine dikkat etmem gerekir?

Ek olarak krem rengi döşemeleri olan modeller çok hoş duruyor gerçekten.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Ben kronik bir sorunla karşılaşmadım 1 yıllık kullanımımda bakım ücreti derken yağ filtre vs diğer bilgiler için için alıcağınız kişi ile görüşeceksiniz geçmişini o bildiği için

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Kronik sorunları forumda bolca mevcut, arama yaparsanız gerekli bilgilere ulasacaginizi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Ömer YILDIRIM

Ömer selamlar, bu araçlarda biraz can sıkacak tek bir sorun var o da kalorifer olayı. Kalorifer musluğu galiba bozuluyor bir süre sonra ve sürekli en sıcak konumda üflüyor kışın azcık problem oluyor, biraz pişiyorsun çok açık kalınca kapatıyorsun bu sefer soğuyor aracın içi tekrar açıyorsun aç kapa aç kapa artema oluyor bir süre sonra :D çok basit çözüm yöntemleri bulmuş forumdan Serkan arkadaşımız;

http://i.imgur.com/c2g8XVO.jpg?1

http://i.imgur.com/SjcEyLc.jpg?1

Bu şekilde kolayca çözülüyormuş ama ben ihtiyaç duymadım valla.

Onun dışında ben 1200 TL'ye aracımın bütün bakımlarını yaptırdım baskı balata dahil, parçası oldukça ucuz şahin kadar olmasa da. LPG kesinlikle gerekmiyor, zaten az yakıyor araba çok hafif ve bagaj ufak bir de tank koyarak iyice bagajsız kalmanın lüzumu yok. Ben bu aralar aracımı satmayı düşünüyorum istemeden de olsa, işsiz kaldığımdan dolayı eğer ilgilenirim diyorsan detayları konuşabiliriz, bakımları ses sistemi lastikler vs. her şeyiyle ilgilendim aracımın ve çalışmayan tek bir aksamı yok şu anda.

Şahin'de kalorifer diye birşey de yok bende abi. :D Motor sıcak ise biraz ısınıyorsun, onun dışında çok soğuk havalarda bacaklarıma battaniye atıyorum gören tuhaf tuhaf bakıyor. :D

Yardımcı olduğun için çok teşekkürler aklımda bir soru işareti kalmadı en azindan. Ben 2001 kasalarına bakıyorum genel olarak ama takıntılı değilim, aracın durumunu fotoğraflarını ve donanım bilgisini paylaşır isen inceleyebilirim. Tekrar teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...