İçeriğe Yönlendir

Lastikleri Degerlendirir Misiniz?

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Kaç senedir takılı araca? Kaç km yapmış? Kışın kışlık kullanılmış mi? Bunlar etkiler durumu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İkinci fotoğrafta kılcal çatlaklar görülüyor.  İyice yıkanıp kontrol edilmeli, çatlak sertlik işaretidir.

Yorum bağlantısı
Erol Çakır

orada yazan cff 2112 yazisi yanlis bilmiyorsam uretim haftasi ve yili buda demek oluyorki yaklasik 4 yillik lastik bunlar...eger yanlis bilmiyorsam km sine bakilmaksizin takilan lastigin omru 4 yil raf omru 10 yil diye biliyorum ....sizin lastiklerde yaklasik 4 yillik ....hic riske etmeden degistirmekte fayda var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Şimdi araç 2011 model hiç kışlık kullanılmadı. hep üzerindeydi. ben aracı alalı 6 ay oldu ama aldığım adam lastikleri yeni aldım abi dedi. yani lastikler 1,5 yıl önce takılmış araca. asıl problem şu ki lastiğin üzerinde yazan yıl 2012. bizim aracın lastik ebadı özel olduğu için şu an üzerindeki lastiğin tanesi 300 küsür lira. benden önceki sahibi galiba ikinci el takmış ama bu benim tahminim zira 1,5 yıl önce yeni alsa neden 2012 üretimi alsın. 

Ayrıca markadan kaynaklı da olsa gerek lastikler sert gerçekten ses yapıyor çukurlarda v.s

orada yazan cff 2112 yazisi yanlis bilmiyorsam uretim haftasi ve yili buda demek oluyorki yaklasik 4 yillik lastik bunlar...eger yanlis bilmiyorsam km sine bakilmaksizin takilan lastigin omru 4 yil raf omru 10 yil diye biliyorum ....sizin lastiklerde yaklasik 4 yillik ....hic riske etmeden degistirmekte fayda var

doğru haklısınız

Yorum bağlantısı
Erol Çakır
(düzenlendi)

lastik olculeriniz neler ??? nasil bir lastikmis oyle 300 lira ???

tarihinde Erol Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

185/55/16 330 tl falan tanesi  :shok:

Falken var sadece tanesi 160 tl civarı olan. Ondan taktıracağım. Allahtan olumlu şeyler duyuyorum hep kullananlar memnun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)

Eğer aracınıza biniyorsanız bence  de hiç riske girmeyin değiştirin. Yakın ölçülerde daha ekonomik olabilir. Mesela focuslarda 215 55 16 ölçüleri orjinal olanlar. Bu ebat lastikler 300 civarı, ancak 205 55 16 ölçüleri en az 100 tl daha ucuz. Tolare edilebilecek kadar ölçü faklılıkları yapılabilir. 

Bu arada Falken demişsiniz. Kesinlikle alın bence. Gayet yeterli bir lastik. 

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Eğer aracınıza biniyorsanız bence  de hiç riske girmeyin değiştirin. Yakın ölçülerde daha ekonomik olabilir. Mesela focuslarda 215 55 16 ölçüleri orjinal olanlar. Bu ebat lastikler 300 civarı, ancak 205 55 16 ölçüleri en az 100 tl daha ucuz. Tolare edilebilecek kadar ölçü faklılıkları yapılabilir. 

Bu arada Falken demişsiniz. Kesinlikle alın bence. Gayet yeterli bir lastik. 

evet falken alıyorum ya çok olumlu şeyler duydum zaten jazz kullananların %80 i falken takıyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Falken iyidir, yol tutuş, ses vs. Ancak dayanıklı olduğunu söyleyemem. Kullandım Dunlop a göre epey once bitmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

4 yılı doldurdu ise,

40.000 km yol yaptı ise

diş derinliği 4mm nin altına düştü ise

bu 3 ünden herhangi biri gerçekleşti ise değiştirilmesi gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Erol Çakır

hakliymissiniz eger avatarinizda yazan aracin lastikleri ise 300 liradan fazla hatta bazi markalarda 400 liraya yakin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Falken iyidir, yol tutuş, ses vs. Ancak dayanıklı olduğunu söyleyemem. Kullandım Dunlop a göre epey once bitmişti.

evet diğer lastiklere göre daha çabuk aşındığını söylüyorlar. 

4 yılı doldurdu ise,

40.000 km yol yaptı ise

diş derinliği 4mm nin altına düştü ise

bu 3 ünden herhangi biri gerçekleşti ise değiştirilmesi gerekmektedir.

4 yıl oldu km bilgisi yok ama aşmış olmalı. diş derinliği 5,5 civarı

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Alim, hemen hemen 4 yıllık lastikler. kullanılan km'sini geçtik, imalat itibariyle kauçuk sertleşmiş ve tutunma özelliğini nispeten kaybetmiştir. bridgestone kauçuk yapısı itibariyle sert bir lastik olmasının ötesinde, ben göremedim ama varsa çatlaklar bu da sertleşmenin belirtilerinden sadece biridir.

kısacası bu lastikler bayatlamıştır. 

diş yapısı değişmesede kauçuk bayatlaması olma ihtimali var. 

çok haklısın abi.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Zaten sert yapılı bi lastik iyice sertleşmiştir.

40-50 km hızlarla sert fren yaptığınızda kayıp gidecektir.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

İkinci fotoğrafta kılcal çatlaklar görülüyor.  İyice yıkanıp kontrol edilmeli, çatlak sertlik işaretidir.

:good1:  :good1:  :good1:

Yorum bağlantısı
Tamer Ataç

Hayırlı olsun. Falken doğru seçim.Japon devi Sumitomo üretiyor.Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Haftasonu 215/55/16 Falken taktım.200 km lık izlenim tam bir fiyat performans lastiği benim ölçülerde etiket değerleri sizinkinden birazdaha iyi sanirim.Islak zemin A,yakıt C .Üzerinden çıkan continentaller gayet yumaşaktı buna rağmen çatlak fazla olduğundan her hafta hava basmak zorunda kalıyordum ayrıca uğultu artmaya başlamıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...