İçeriğe Yönlendir

Lg V10 - İlk İzlenimler

Misafir

Recommended Posts

Rıdvan Ergün

Hayırlı olsun. Dün gece ben de merak edip tanıtım videosunu.izlemiştim. Ağırlığını eleştiriyordu.Sizin dediğiniz gibi parmak izi okuma performansını övüyor ve ses kalitesi ile fotoğraf çekimlerindeki keskinliği dikkaye değer buluyordu.

Videoda belirtilmeyen bir konuyu size sorayım. Lg qwerty klavyeyi tam Türkçe hale getirmiş mi, yoksa klavyeye hala ç, ş,i,ü,ğ karakterlerini eklememiş mi. Yani, örneğin "ç" için "c" nin üstüne basıp beklemek mi gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Zamzung babamın malı değil ki. Ben zamzung kullanırım hep ama sıfır almam. Politikası iyi değil. Sanırım arkadaş note4 den geçti. Multiwindow ile v10 daki özellik aynı bence hiç bi farkı yok. Bu özellikleri diğer telefonlar yeni icat gibi gösterip insanları kandırıyorlar. O kadar fark verip geçmek mantıksız demek istiyorum. Sataşma yok. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama biz bu ortamda birbirimizi yönlendirmeye çalışıyoruz. Asıl siz ordan araya girip sataşmış oldunuz bence. Ama seviyeli bi ortamda her türlü tartışırız, fctr ye yakışır şekilde...

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şunu da iddia ediyorum o ikinci ekran multi windows ile aynı. Hatta multiwindows ekranı ikiye bölme imkanı veriyor. V10 da var mı bilmiyorum. O kadar detaylı incelemedim. Belki de yanılıyorum, arkadaş yanıldığımı gösterirse saygı duyarım.

Cevap olarak konuyu baştan sona yeniden okumanızı tavsiye ediyor ve şahsım adına gereksiz uzamamasıiçin başka da birşey yazmıyorum bu hususta.

Yorum bağlantısı

Ikinci ekran bildirim ledinin detayli hali gibi. Telefon kapaliyken basit erisimler ordan saglaniyor. Mesela saate bakmak icin telefonun ekranini acmayip daha az pil tuketimine katkisi oluyor. Gelen bildirimi goruyorsun. Ikinci ekran kabul etmek istemesen de tum yorumcular ve kullanicilar tarafindan begenilen yenilik olarak kabul edilen bir ozellik. Islev kadar gorsellik onemli ve bu ilk defa bir telefonda uygulaniyor. Belki LG'ee multiwindow'da vardir ekstra olarak.

Saygilarimla.

Multiwindow olayı LG'de mevcut G2'den beri...

Ben bu özelliği bilmiyoruki tam, baktığımda uygulamayı açıyor gibiydi. Videolar da da vardı.

Ayrıca bu anlattıkların note2 de vardı bi ara ekranı açmadan, siyah ekran üzerinde arama mesaj saati gösteriyordu.

Lg v10 ne kadar satmış ki millet hemen beğenmiş. Ben de bi ataştırayım bakalım.

Note 2'de yok hocam, bahsettiğiniz özelliği anladım kilit ekranındaki uygulamalardan bahsediyorsunuz. Ama bu cihazda ana ekranı uyandırmadan yapılabilecek işlemler çok basit ve çok hızlı, bazıları şu şekilde;

Ekran kapalıyken;

-Ses profilleri arasında geçiş

-El feneri uygulaması

-Wifi aç-kapa

-Kamera

-Müzik çalar kontrolü

-Bildirim, tarih, saat ve pil durumu

Ekran açıkken;

-Bildirimler

-Uygulamalar arası geçiş. En güzel yanı herhangi bir uygulama açıkken diğerine zıplama olayı :)

Genel olarak şarj olayı şu şekilde; ben gün boyunca simcity oynuyorum o yüzden günde 2 kere şarj ediyorum. Ama oyun oynamadığım zamanlarda akşam eve geldiğimde %75 civarı oluyor. G3'te ise %45 civarı oluyordu. Kapasite olarak G3 ile aynı olmasına rağmen G3'e göre batarya performansı çok iyi. Kamerayı hala detaylı test edemedim ama müzik kalitesi muhteşem...

Yorum bağlantısı

Nasıl ki çift tıkla ekranı açmak olaysa bi o kadar bu gereksiz bence. Note serisinde mi ne böyle deniz temalı bişey vardı. Neyse almışsınız hayrını görün artık. Benim şahsi fikrim note4 kullanıcısı olarak gereksiz bi geçiş olmuş.

Note 4 ü satıp mı aldınız?

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun. Dün gece ben de merak edip tanıtım videosunu.izlemiştim. Ağırlığını eleştiriyordu.Sizin dediğiniz gibi parmak izi okuma performansını övüyor ve ses kalitesi ile fotoğraf çekimlerindeki keskinliği dikkaye değer buluyordu.

Videoda belirtilmeyen bir konuyu size sorayım. Lg qwerty klavyeyi tam Türkçe hale getirmiş mi, yoksa klavyeye hala ç, ş,i,ü,ğ karakterlerini eklememiş mi. Yani, örneğin "ç" için "c" nin üstüne basıp beklemek mi gerekiyor?

Klavyede tam Türkçe desteği mevcut. Eskiden bu yüzden swift klavye uygulamasını kullanıyordum,artık ihtiyaç kalmadı. Klavye için bir çok özelleştirmede mevcut.

Nasıl ki çift tıkla ekranı açmak olaysa bi o kadar bu gereksiz bence. Note serisinde mi ne böyle deniz temalı bişey vardı. Neyse almışsınız hayrını görün artık. Benim şahsi fikrim note4 kullanıcısı olarak gereksiz bi geçiş olmuş.

Note 4 ü satıp mı aldınız?

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet note 4'ten geçiş yaptım ve hiç pişman olmadım. Note 4 kullandığım son samsung olacak, eski bir note 2 fanı olarak beni hiç memnun etmedi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Cihaza fazlasıyla alıştım ve severek kullanıyorum. İş yerinden bir arkadaşım cihazımı isteyip duruyordu ikinci el almış olduğum cihazı ona verip üstüne para ekleyerek 0 beyaz rengini aldım. Belki alışamam vazgeçerim diye kenarda tuttuğum cihazları elden çıkarmaya başladım artık. Cihazın sevmediğim tek yanı biraz ağır oluşu :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...

Severek kullandığım cihazımı bugün servise teslim ettim. Değişim yapılarak 0 cihaz verilecekmiş. 

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Severek kullandığım cihazımı bugün servise teslim ettim. Değişim yapılarak 0 cihaz verilecekmiş. 

Yeni cihazda ne gibi bir sorunla karşılaştınız Murat abi?  V10 çok güzel görünüyor, acaba kamerasında LG G4 deki manuel ayarlar mevcut mu? 

G4de düşük iso da uzun süreli pozlama ile çok güzel fotoğraflar çekilebiliyor gece.  V10da da mevcut mu bu yetenek ?  :)

Yorum bağlantısı

Yeni cihazda ne gibi bir sorunla karşılaştınız Murat abi?  V10 çok güzel görünüyor, acaba kamerasında LG G4 deki manuel ayarlar mevcut mu? 

G4de düşük iso da uzun süreli pozlama ile çok güzel fotoğraflar çekilebiliyor gece.  V10da da mevcut mu bu yetenek ?  :)

Ekran yanması sorunu nedeniyle servise giden çok cihaz var. Belki bundandır.

Saygılarımla.

Parmak izi okuyucu çalışmıyor bende ve pil problemi var. Seviye %30 da iken kapanıyor ve şarja takmadan açılmıyordu.

Benim kamera ile pek işim olmaz ama gördüğüm kadarıyla G4'ten fazlası da var :) 

Cihazımdan gerçekten çok memnunum ver herkese tavsiye ettim bu zamana kadar. Hatta arıza yapan parmak izi okuyucu bence piyasanın en iyisiydi. Dün Olgu Bey'den aldığım 6S var şu an elimde, aldığımdan beri parmak izi okuyucusuyla cebelleşiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Parmak izi okuyucu çalışmıyor bende ve pil problemi var. Seviye %30 da iken kapanıyor ve şarja takmadan açılmıyordu.

Benim kamera ile pek işim olmaz ama gördüğüm kadarıyla G4'ten fazlası da var :)

Cihazımdan gerçekten çok memnunum ver herkese tavsiye ettim bu zamana kadar. Hatta arıza yapan parmak izi okuyucu bence piyasanın en iyisiydi. Dün Olgu Bey'den aldığım 6S var şu an elimde, aldığımdan beri parmak izi okuyucusuyla cebelleşiyorum :)

geçmiş olsun, bana yine marka övüyor diyecekler ama olsun, hTC dene kardeş,başka şeye bakmazsın, android =hTC saf Andro= Androdan daha iyi andro yine hTC,  parmak izi okuyucuda lg en yide değil ayponda değil bu arada, dene ve gör :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

geçmiş olsun, bana yine marka övüyor diyecekler ama olsun, hTC dene kardeş,başka şeye bakmazsın, android =hTC saf Andro= Androdan daha iyi andro yine hTC,  parmak izi okuyucuda lg en yide değil ayponda değil bu arada, dene ve gör :)

HTC beni cezbedecek cihaz üretirse denerim marka takıntım yoktur, ama şu an için bana hitap eden cihazı yok piyasada. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

HTC beni cezbedecek cihaz üretirse denerim marka takıntım yoktur, ama şu an için bana hitap eden cihazı yok piyasada. 

zevkler konusuna lafım yok, ama diğer konularda lg ninde beni donanım ve kalite özelliklede yazılım açısından tatmin eden modeli yok, tatmin derken şekil şemali kastediyorsan v10 un tipini beğenirim, v20 yide merakla bekliyorum ama diğer konularda v20 dışındakiler (oda kağıt üzerinde iyi henüz) htc yi yakalayamadı bile o yüzden sana androidi en iyi kullanan markayı önerdim zaten, neyse şu v20 gelsinde bakalım nasılmış :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Değişim onaylanmış. Servis şu an cihaz bekliyormuş. Ama 1 ay filan sürebilir diyorlar. Şeytan diyor git bir tane daha al, nasıl olsa o da bozulup değişime girecek. Değişimli olarak sırayla kullan  :D

tarihinde Murat Yılmaz. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...