İçeriğe Yönlendir

2004 - 2006 Arası Fiesta Ilk Arabam Olacak

Eyüp Yılmaz

Recommended Posts

Eyüp Yılmaz

Tüm abilerime kardeşlerime selamlar ilk yazımı buraya yazıyorum ilk arabamı 2004 yada 2006 fiesta olarak alacağım kısmetse varmıdır tavsiyeleriniz bu aracı tercih etmemdeki neden yakıt ve ford komforu. Nelere dikkat etmeliyim alırken kronik problemler varmı hangi modelini almalıyım bütçem 25.000 ₺

Yorum bağlantısı

Tüm abilerime kardeşlerime selamlar ilk yazımı buraya yazıyorum ilk arabamı 2004 yada 2006 fiesta olarak alacağım kısmetse varmıdır tavsiyeleriniz bu aracı tercih etmemdeki neden yakıt ve ford komforu. Nelere dikkat etmeliyim alırken kronik problemler varmı hangi modelini almalıyım bütçem 25.000 ₺

Merhabalar,

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)

Şehir içi yakıyor. Fabrika verisi neyse o. Fazlası var eksiği yok. 8.1 katalog değeri. LPG ile 10 litre standart.

Şehir dışı 3000 - 3200 devir arası sabit gidersen, klima açık kapalı fark etmiyor. LPG 'de 6,5 lt / 100 km yaklaştığım oldu. (30-31 litre LPG ile 450 km.)

Sol ayak dayama yeri yok. En çok bunu arıyorum. Çanakkale - Trabzon gittim geldim. Bir daha gitmem herhalde. Ya da kültür gezisi yaparak geze geze belki.

Onun haricinde daha kısa mesafe (İstanbul - Tekirdağ, İstanbul - Kocaeli, gibi) yapılacaksa üzmez. Ama şehir içi yakıt konusunda üzüyor.

Dizel alacaksanız bilemem tabi.

Yola tutunması iyi. Korkmadan virajlara girebiliyorum. Ama ses yalıtımı kötü. Ancak sıcak asfaltta tatmin eder.

İçi emsallerine göre (Clio, Corsa vb) geniş. Jazz 'a bindim yakın zamanda o daha geniş.

Kronik olmamakla beraber, kapı fitilleri yalıtım için yenilenebilir. Forumda aratırsanız çift kat fitil uygulaması yapıp, yalıtımı arttıran arkadaş vardı.

İlk arabanız olacağını belirtmişsiniz. Şoförlük deneyiminiz nedir bilemem. Kısa olduğu için rahat kullanılır. Ancak şimdiki aklım olsa sedan Focus tercih ederdim. Bagaj lazım olacak.

Yine de seviyorum Fiesta 'yı.

Ekleme: Bu arada illaki Fiesta olacaksa, makyajlı kasayı tercih edin derim. Yol bilgisayarı seçenekleri vs. mevcut.

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2006 yerine 2007 2008 makyajlı kasalarına bakının. Makyajlı göğüs ve ön kısım ile daha çekici ve sportif bence.

Zaten 2007'den itibaren ABS standartlaştı diye hatırlıyorum. Dizel olarak 1.4'leri ekonomik, 1.6'ları ise inanılmaz ekonomik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...