İçeriğe Yönlendir

Eskişehir - Nevşehir Arası Görülmesi Gereken Yerler.

Ali Tatlısu

Recommended Posts

Ali Tatlısu

Nasip olursa ford clup yaz şenliği için bilecikten nevşehire doğru yola çıkacağım.  

güzergah bilecik, eskişehir, sivrihisar, polatlı, haymana, şereflikoçhisar, ortaköy ve nevşehir olacak.

buralarda ve buralara yakın görmeye değer, tarihi yer ve lezzet duraklarını şunu da görmelisin yada şunu yemeden geçme dediğiniz yerler için tavsiyenizi bekliyorum.

YbyGlA.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Aşağı Konya ya doğru sallanırsan yardımcı olurum :)

tarihinde Veli Uncu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Ustad haymana yolunu kullanma. Ankara cevreyolu ve golbasi tarafini kullan.

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Aşağı Konya ya doğru sallanırsan yardımcı olurum :)

dönüşte sallanırım inşallah.  :)

Ustad haymana yolunu kullanma. Ankara cevreyolu ve golbasi tarafini kullan.

polatlıdan sonra mı çevreyoluna gireyim. sonraki istikametim ne olacak.?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Hocam polatli ankara golbasi. Ankara cevreyolunu kullaniniz. Haymana yolunu 2 kez kullandim. Kisa olmasina ragmen haymana polatli arasi genis rahat ama haymana dan sonrasi tek ve neredeyse koy yolu.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Tuz gölüne gitme de ne yaparsan yap, araba batıyor valla, her yer tuz mineral vs olmuştu.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Hocam polatli ankara golbasi. Ankara cevreyolunu kullaniniz. Haymana yolunu 2 kez kullandim. Kisa olmasina ragmen haymana polatli arasi genis rahat ama haymana dan sonrasi tek ve neredeyse koy yolu.

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Tuz gölüne gitme de ne yaparsan yap, araba batıyor valla, her yer tuz mineral vs olmuştu.

Arabayı göle mi soktun ne yaptın ?

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
(düzenlendi)

Kütahya-Afyon-Konya-Aksaray-Nevşehir güzergahı yolu ne kadar uzatıyor? 

60-65 km uzuyor yol. afyona kadar biliyorum yol güzel. çift şerit afyon konya aksaray nevşehir arasını hiç kullanmadım. nasıldır ki?

kokmaz işte. iyi değil mi? :D

tarihinde Ali Tatlısu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Arabayı göle mi soktun ne yaptın ?

Tuz gölüne girdi bebe terlikleri çıkartıp ne meret bişeyse bir türlü arınmadı elimizden ayağımızdan her yer duz oldu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Bahsettiğin bütün güzergahları kullandım.

Konya üstü gitme, konya içerisinde çok fazla kamera radar uygulaması var, şehir trafiğine de gireceğinden bayıyor, özellikle konya ereğli arası dümdüz bir yol çok sıkılırsın.

Ankara üzeri gitmek mantıklı, Eskişehir-Sivrihisar-Polatlı-Ankara Çevre Yolundan Gölbaşı-Şereflikoçhisar-Aksaray güzergahı en rahat yoldur.

Gezilecek görülecek pek bir yer yok.

Sivrihisar-Ankara arasında ortalama hız uygulaması var 110 üstüne çıkma. 

Polatlı girişinde virajlı yerden geçerken camları kapatıp dışarıyla bağlantıyı kes (temiz hava için),

Gölbaşında moğan parkı ve eymir gölünü gezebilirsin.

Gölbaşında Hamlakit te mıhlama yemeni tavsiye ederim, 

Şereflikoçhisarda tuz gölü gezilebilir. 

Aksaray çıkışında da Yörükoğlunda koyun yoğurdu yiyerek yola devam,  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

konyaya uğrayacak olursan haberim olsun.

Haftasonuna denkgelirse sizi kelebekler vadisine götürürüm inşallah çoluk çocuk var ise 80 binde devri alem parkı var birde bilim merkezi dolanır gezeriz inşallah...

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Konya üstü gitme, konya içerisinde çok fazla kamera radar uygulaması var, şehir trafiğine de gireceğinden bayıyor, özellikle konya ereğli arası dümdüz bir yol çok sıkılırsın.

eyvallah kardeşim. çok açıklayıcı olmuş.

dim dik gidip, dim dik gelicez desene. :biggrin:

konyaya uğrayacak olursan haberim olsun.

Haftasonuna denkgelirse sizi kelebekler vadisine götürürüm inşallah çoluk çocuk var ise 80 binde devri alem parkı var birde bilim merkezi dolanır gezeriz inşallah...

sağol kardeşim. kısmet olursa dönüş te uğramayı düşünüyorum. ilgine teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Belki biliyorsunuzdur ama Bozüyük çıkışında dikkat edin, bölünmüş yol olmasına karşın hız limiti 110 değil 90km/s. Çanakkele-Gökçeada dönüşü eds'den patlayan flashla 199,00 TL hemen e-devlete düşmüş.

Bozüyük’te çevre yollarının giriş ve çıkışlarının tümüne EDS radarları yerleştirildi. Elektronik hız kontrol cihazlarının şu an test aşamasında olduğu, önümüzdeki günlerde devreye gireceği ve hız ihlali yapan araçlara ceza kesmeye başlayacağı öğrenildi. 
RADAR%20(1).png
EDS Kameraları; Bozüyük-Eskişehir, Bozüyük-Kütahya, Bozüyük-Bilecik ve Bozüyük-Bursa çevre yollarının tümünün giriş ve çıkışlarında bulunuyor.
RADAR%20(3).png

EDS radarları Bozüyük’e girişte, Bozüyük çevre yolu üzerinde (OPET karşısı) ve Bozüyük’ün çıkışında Toprak Seramik önünde duble yol arasında bulunan bankette bulunuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

evet.

bölünmüş ve çevre yolu olmasına rağmen hız sınırı 90 km/h

bozüyük e tüm giriş ve çıkışlar da var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Belki biliyorsunuzdur ama Bozüyük çıkışında dikkat edin, bölünmüş yol olmasına karşın hız limiti 110 değil 90km/s. 

bende şenliğe gideceğim için dikkat edeyim teşekkür ederim...

ama 110 la bile gidilmeyecekse neden böldüler o yolu. :nea:

Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Ankara üzeri gitmek mantıklı, Eskişehir-Sivrihisar-Polatlı-Ankara Çevre Yolundan Gölbaşı-Şereflikoçhisar-Aksaray güzergahı en rahat yoldur.

Gezilecek görülecek pek bir yer yok.

Sivrihisar-Ankara arasında ortalama hız uygulaması var 110 üstüne çıkma.

Polatlı girişinde virajlı yerden geçerken camları kapatıp dışarıyla bağlantıyı kes (temiz hava için),

Gölbaşında moğan parkı ve eymir gölünü gezebilirsin.

Gölbaşında Hamlakit te mıhlama yemeni tavsiye ederim,

Şereflikoçhisarda tuz gölü gezilebilir.

Aksaray çıkışında da Yörükoğlunda koyun yoğurdu yiyerek yola devam,

Bende yarın nasipse afyon emirdag nevsehir arasi yol yapıcam harita üzerinden gösterir misin dediğin güzergahı sanki bana çok km farkı oluyor gibi geldi.Bu arada kriter tuz golü gibi görülmesi gereken yerleri görmem gerek donus konya üzerinden olacağı için o yolu dönüşü bıraktım bu civardan bi daha geçiş şansım olmaz :)

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

bende şenliğe gideceğim için dikkat edeyim teşekkür ederim...

ama 110 la bile gidilmeyecekse neden böldüler o yolu. 

TEDES ait görsel uyarıları ve hız sınırlarını dikkate alırsanız. sıkıntı yaşamazsınız

DJ1p7o.jpg

mLbm28.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme
(düzenlendi)

Bende yarın nasipse afyon emirdag nevsehir arasi yol yapıcam harita üzerinden gösterir misin dediğin güzergahı sanki bana çok km farkı oluyor gibi geldi.Bu arada kriter tuz golü gibi görülmesi gereken yerleri görmem gerek donus konya üzerinden olacağı için o yolu dönüşü bıraktım bu civardan bi daha geçiş şansım olmaz :)

Emirdağ ile Akşehir arası yolun asvaltı iyi değil ve halen devam ediyordu çalışmalar. Bence sen de aynı şekilde Emirdağ-sivrihisar-polatlı-gölbaşı-ş.koçhisar-aksaray yönünü kullan. km olarak aralarında fark yok (30-40 km fazlası var sadece). 

Bir alternatif olarak yunak üstünden de gidebilirsin ama tavsiye etmiyorum hem yol kötü hemde kuş uçmaz kervan geçmez türünden bir yol.

tarihinde Mustafa Akçeşme tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Tuz gölüne girdi bebe terlikleri çıkartıp ne meret bişeyse bir türlü arınmadı elimizden ayağımızdan her yer duz oldu.

çıkşta lavabolar var,ayakları yıkasaydınız  :biggrin:

bence gitsin harika bir yer görülmesi gerekli :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Tuz gölünden belki 30 defa geçtim hiç birinde de durmadım. Yakınlardaki tesislerde "tuzlu ayak yıkamak yasaktır" yazıları gördüm bir kaç defa :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

çıkşta lavabolar var,ayakları yıkasaydınız  :biggrin:

bence gitsin harika bir yer görülmesi gerekli :)

adam eline gelip bişey sürüyor, bir türlü çıkmıyor çıkarmak için lavaboya para veriyorsun.   :biggrin:

Yorum bağlantısı

adam eline gelip bişey sürüyor, bir türlü çıkmıyor çıkarmak için lavaboya para veriyorsun.   :biggrin:

aynen,bizim hanım 3 tane tuz kremi aldı,acaip pahalı bişeydi,kaşla göz arası kandırdılar  :D  :D

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Belki biliyorsunuzdur ama Bozüyük çıkışında dikkat edin, bölünmüş yol olmasına karşın hız limiti 110 değil 90km/s. Çanakkele-Gökçeada dönüşü eds'den patlayan flashla 199,00 TL hemen e-devlete düşmüş.

Bozüyük’te çevre yollarının giriş ve çıkışlarının tümüne EDS radarları yerleştirildi. Elektronik hız kontrol cihazlarının şu an test aşamasında olduğu, önümüzdeki günlerde devreye gireceği ve hız ihlali yapan araçlara ceza kesmeye başlayacağı öğrenildi. RADAR%20(1).png

EDS Kameraları; Bozüyük-Eskişehir, Bozüyük-Kütahya, Bozüyük-Bilecik ve Bozüyük-Bursa çevre yollarının tümünün giriş ve çıkışlarında bulunuyor.RADAR%20(3).png

EDS radarları Bozüyük’e girişte, Bozüyük çevre yolu üzerinde (OPET karşısı) ve Bozüyük’ün çıkışında Toprak Seramik önünde duble yol arasında bulunan bankette bulunuyor.

Bayramda geçtim o yoldan. 4 adet kamera var (tedes) Birde eds var. Buda yetmezmiş gibi o kameraları bitirince radar var :) ordan her geçene ceza kesilecek gibi bir kanı var dikkatli olun derim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...