İçeriğe Yönlendir

Yüksek Km Dizel Araç Alınır Mı?

Fatih Aldemir

Recommended Posts

Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Arkadaşlar dizel araç almayı düşünüyorum. Ama malum 10 yaş civarı dizel araçlar en az 200 bin km civarında.

Dizel motorlar ile ilgili söylentiler yüzünden almaya cesaret edemiyorum.

2006 tdci focus. 195 bin km de.

Ghia modeli ve esp li.

Araca baktırdım fena değil. Galiba debriyaj balatası bitmek üzere gibi.

Siz yüksek km dizel araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

tarihinde Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Fiyat uygun ise alinir , aldiktan sonraki yakin zaman icinde motor revizyonu riksi göz önünde bulundurulmali. Misal piyasa değeri dusuk kmli araclarin degeri 30 ise 25 e alinir 5 lira motor masrafi olarak cepte kalir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Piyasada 200bin km üstü araba varmıki? km ile oynama olayı yaygınlaşınca 200bin km üstü araç görmek zorlaştı.

kmsi orjinalse ve bakım geçmişi düzenliyse alınır.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Fiyata göre alınır. Fakat sadece motor masrafı olarak düşünmemek gerekir.

Olası diğer masraflarda hesaplanmalıdır.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

248bin km yaptım halen devam etmekteyim. Saat gibi çalışmaya devam ediyor ve çok şükür hiçbir sorun çıkarmadı bana. Bakımları düzenli ve bilir kişiler tarafından yapıldıysa alınır sadece satarken sorun yaşayabilirsiniz. Hedef kullanmak ise temizini bulduysanız alabilirsiniz. Amortisörlerde şunlarda bunlarda tabiki yaşa ve km'ye bağlı aşınmalar olabilir ancak onlarda büyük bir maliyet değildir.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
(düzenlendi)

2006 ghia 31500 tl dedi son. Triger ve debriyaj balata değişimi isteyecek araç. Bir de klima çalışınca rolantide iken çok az ses geliyormuş. Metal sesi ya da uğultu sesi gibi. Araç esp li. Çok kararsız kaldım. Triger ve debriyaj balata nerden baksan 1000 tl civarı tutar galiba. Bir de aracı sanayide test eden usta motor yarım demiş. Test derken aracı kullanarak test etmiş, pc falan bağlamamış. Bütçem kısıtlı olduğu için ve araç başka şehirde olduğu için tereddüt ediyorum.

Aracın tüm alt takımı yeni değişmiş gibi. Araç sahibi açıkçası biraz masraf etmiş. Lastikler çok iyi durumda falan.

tarihinde Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

2006 ghia 31500 tl dedi son. Triger ve debriyaj balata değişimi isteyecek araç. Bir de klima çalışınca rolantide iken çok az ses geliyormuş. Metal sesi ya da uğultu sesi gibi. Araç esp li. Çok kararsız kaldım. Triger ve debriyaj balata nerden baksan 1000 tl civarı tutar galiba. Bir de aracı sanayide test eden usta motor yarım demiş. Test derken aracı kullanarak test etmiş, pc falan bağlamamış. Bütçem kısıtlı olduğu için ve araç başka şehirde olduğu için tereddüt ediyorum.

Aracın tüm alt takımı yeni değişmiş gibi. Araç sahibi açıkçası biraz masraf etmiş. Lastikler çok iyi durumda falan.

yazdıklarınıza bakarsak almak istediğiniz araç biraz yorgun gibi . triger debriyaj yanında illaki amortisör ön takım gibi yürüyen aksamda masraf olacaktır. Klima kompresöründe sorun varsa sıfır takmak isterseniz baya tuzludur fiyatı. 31500tl nin üzerine baya bi para yiyebilir araç . Böyle bir araç alıp masraf edilmektense daha düşük kmli bakımlı ve diri araç alıp masrafsız binmek daha mantıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Kullanarak motor yarım demek ne günlere kaldık

fatih abi usta aracı kullanarak silindirlere falan kompresyon testi yapmış heralde :D böyle 50 tane usta olsun ne kompresyon testine nede dyno metreye gerek kalır. 500 metre sürsün yeter :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Yüksek km'de araç alınır ama bakımlı olması şartı ile, bahsettiğiniz araç size biraz masraf açacak hissiyatı oluşturdu bende söylemlerinize göre. Biraz daha araştırın derim acele etmemek ikinci el araba alırken yapılması gereken en önemli harekettir.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Çok teşekkür ediyorum cevaplar için. Sonradan çıkacak masrafları da düşünerek biraz daha indirim yapmasını talep ettim ama arkadaş indirmedi fiyatı. Çok iyi bi insandı, dostça ayrıldık :) aramaya devam yani :)

Ustanın arabayı kullanarak motor yarım demesini ben debriyaj balatasının bitme aşamasına geldiğine yordum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bakımlıysa alınır tabi kuş serisi mi bu 150 binde motor bitsin.

Kuş serisi yüzbinleri göstermediği için kafamız rahattı. Her araba en fazla + yüzbin km. yapmış sayılıyordu iki kez sıfırladı diyen olmazdı. Ne olduysa km sayaçları 6 haneli olduktan sonra oldu. :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kuş serisi yüzbinleri göstermediği için kafamız rahattı. Her araba en fazla + yüzbin km. yapmış sayılıyordu iki kez sıfırladı diyen olmazdı. Ne olduysa km sayaçları 6 haneli olduktan sonra oldu. :)

Mertlik bozuldu. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...