İçeriğe Yönlendir

Fabrikaya Ozel Arac Siparisi

Sabri Akgül

Recommended Posts

Sabri Akgül

Merhaba arkadaslar

Ford a ozel arac siparisi verilebilir mi?

Yani bir ford modelinde bazi ozellikleri bizim istedigimiz gibi yaparlar mi?

Ne gibi mesela

Mazot pompasi ve enjektorler manuel olacak elektronik olmayacak

Abs olmayacak

Cogu elktronik ozellik olmayacak yani beyin olmayacak

Egr olmayacak sensorler olmayacak

Elektrikle calisan aksamlar sunlar olacak

Kontak

Farlar sinyaller

Camlar

Klima

Bir de sarj dinamosu akuyu dolduracak

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Güvenlik önlemlerinin olmadığı bir araçla yaşanabilecek bir olumsuzluğun sorumluluğunu alamazlar bence. Siz en boş modeli alıp daha da boşaltabilirsiniz. Nasıl olsa yaptığınız işlem aracı garanti kapsamı dışına çıkarıp, fabrikanın sorumluluğunu ortadan kaldırır diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Akgül

Aractan beyni komple sokup manuele cevirecek babayigit elektrikci biliyo musunuz ben bilmiyorum acikcasi

Aractan beyni komple sokup manuele cevirecek babayigit elektrikci biliyo musunuz ben bilmiyorum acikcasi

Yorum bağlantısı
ümit türüt

O bahsettiğiniz donanımların tamamına yakını uluslararası kurallarla emisyonu düşürmek ve güvenliği sağlamaya yönelik icatlar olduğu için böyle bir aracı trilyon dolar da teklif etseniz hiçbir üretici standart üretim bandında üretmez, üretilmiş olsa bile ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülke ithalatına izin vermez.

Çok yakında Avrupada Abs siz motosiklet satışının bile yasaklanacağı düşünüldüğünde,böyle bir otomobil ürettirmek hayalden öteye geçmeyecektir.

Bu gibi bir araca sahip olmak ancak A dan Z ye çok kapsamlı bir restorasyon projesiyle mümkün olabilir diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Fred Çakmataş ın arabasını tarif etmişsiniz sanki. Bu kadar elektronik kontrolün sağlandığı bir motordan bunları alırsanız ne performans kalır ne konfor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Anlamsız istekler olmuş.Amaç nedir anlayamadım.Adamlar kendi kendine giden araba yapmaya çalışıyor siz bizim çocukken bindiğimiz bilyalı araçlardan istiyorsunuz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Sizin istediğiniz şey dört teker üzerinde yürüyen sadece motoru ve şanzımanı olan bir alet. 80 model sıfır araba mümkün değil :)

Yorum bağlantısı
Sabri Akgül

Sanzuman uzerinde hiz sensoru yerinden cikmayinca sanzumani indirip iscilik + parcaya 600 tl verdiginizde bunlar geliyo bazen insanin aklina :)

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

nasıl bir projenin içindesiniz. elektrikli araba falan mı yapacaksınız. 

gerçi king'e sormak lazım  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

başlığı görünce extra donanım talep edeceksiniz sandım. yeni nesil motorlarda beyin olmadan motora emri kim verecek ayrıca? ilginç bir istek.

e beyin olmayınca abs,esp gibi donanımlarda olmayacak. motorda verimsiz bir motor olacak. reno 9/12, şahin (doğan olmaz camlar elektrikli) gibi araçların temizini bulabilirsiniz.

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...