İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 - Oksijen Sensörlerinin Yeri

Ozer Oz

Recommended Posts

(düzenlendi)

Aracımın emme manifoldu ve egzoz daki oksijen sensörlerini söküp temizlemek istiyorum . ancak aracın altına egılıp baksamda goremedım bu oksıjen sensorunu egzoz boruları uzerınde yada daha detaylı bakmak gerekıyor zor bır yerde... emme manıfoldununkıde goremedım galıba cok ıcerde bır yerde 

tam olarak bu iki sensörün yerini bilen varmı acaba ... ve sökmek için hangi anahtar gerekiyor kaç numaralı 

tarihinde Ozer Oz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Temizlik pek işe yaramaz. Katalizör öncesi ve sonrası egsoz manifoltunun sonrasında

Yorum bağlantısı
1 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Temizlik pek işe yaramaz. Katalizör öncesi ve sonrası egsoz manifoltunun sonrasında

eğer arızalıysa zaten değişimi göze aldım ... ama denemekten zarar gelmez dıye dusunuyorum delphi marka obd cıhazında oksıjen sensoru olarak verıyordu hatayı 

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
Bir saat önce, Ozer Oz yazdı:

eğer arızalıysa zaten değişimi göze aldım ... ama denemekten zarar gelmez dıye dusunuyorum delphi marka obd cıhazında oksıjen sensoru olarak verıyordu hatayı 

Ariza kodu neydi?

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Ariza kodu neydi?

tam olarak kodunu hatırlamıyorum ama  oksijen sensörü yazıyordu yazı ile..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Katalizörden dolayı da verebilir hata ki 100 bini geçen arabada zaten oksijen sensörü olsun katalizör olsun randımanlı çalışmaz

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Katalizörden dolayı da verebilir hata ki 100 bini geçen arabada zaten oksijen sensörü olsun katalizör olsun randımanlı çalışmaz

Kat, iptali yaptırdım ben  dediğiniz gibi saglıklı calısmıyordu omrunu doldurmuştu yani....  

emme manıfolduna bakmama ragmen oradakı sensoru bulamadım ya çok içerilerde sanırım... egzozdakınıde egılıp bakltım bulamadım lıfte kaldırtacagım uygun bır zamanda yada servise götürüp  baktıracağım yetkili ford servisine araç çokta yakıyor 20lt ... ş içi 18 lt şehir dısı... düşmüyor defalarca olctum bakım yaptırdım vs 

aklıma o sensorler gelıyor arıtk 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Emme değil egsozda sensör, katalizör yoksa zaten lamba yakar

Kat iptali varsa alt devirlerde egsoz geri basıncı düşünce çekiş düşer çekiş artsın diye gaza abanirsaniz yakıt artar mı araç otomatik olsa gerek

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Emme değil egsozda sensör, katalizör yoksa zaten lamba yakar

Kat iptali varsa alt devirlerde egsoz geri basıncı düşünce çekiş düşer çekiş artsın diye gaza abanirsaniz yakıt artar mı araç otomatik olsa gerek

bizim araçlar turbolu olmadıgı ıcın gerı basıncı etkilemez... ve etkılemıyorda söyle bir durum var ben katı, iptal ettirmeden önce aracın alt devirlenmesı zayıfken  yani devirlenme cok yavaşken iptal ettikten sonra alt devırler canlandı yanı haza bastıgım an devır yukselıyor karsılıgını alıyorum ,  katı ıptal ettıkten sonra lamba yanmadı,  

araç düz vites. gazada abanmıyorum hiç şehir içinde 3000 deviri bile geçmeden oldukça sakin kullanıyorum yani araçta çekiş düşüklüğü yok  sakin kullanmama rağmen araç 20lt altına düşmüyor ... yani servisten randevu aldım orayada goturecegım ama yınede aklıma o ıkı oksıjen sensorunu bı temızlemek gelıyor ... ama yerlerını bulamadım sanırım sanayıde sokturup temızleyıp sonra takacagım yerıne ... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...