İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Aracım Yolda Giderken Stop Ediyor

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Merhaba arakadaşlar üstadlar,

2. Kez başıma geldi önceden hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Geçen hafta bir kere dönmek için sinyal verdim aracı 2. Vitese aldım yavaşladım direksiyon sertleşti ve araç stop etti. (Stop edince direksiyon sertleşti) Bugün yine aynı bu şekilde olay oldu. Daha önce bp den benzin alıyordum lpg taktırdım daha 1000 km olmadı hep Shell'den aldım lpg yi de. Total den benzin aldım değişik olarak ilk defa kampanya dolayısıyla 150 tl yerine 100 tl verdim. Belki yakıt kaynaklı olabilir diye bu bilgileri verdim. Akü yeni bujiler yeni bu işlem neden yapabilir.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
Arif Aykın
(düzenlendi)

Aracım 138 bin küsür de aracı 134 bin küsürde aldım. Aldığımda Triger seti, direksiyon kayışı, v kayışı, yağını suyunu değiştirdim değiştirirken de Boğaz kelebeği temizlenmişti bez ile ama yine temizleteyim olmadı.

14 dakika önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

Ama araç boşta değildiki rölantide çalışmıyor du yani bu parça olabilir mi düşündürdü beni

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Dönüşte ayağınızı gazdan çektiğiniz anda yani rolanti düştüğünde araç stop etmiştir.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Anladım tamamdır yarın bir kontrol ettireyim teşekkür ederim

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Araçta Lpg varsa alınan kötü yakıttan mütevellit olabilir. Benim başıma gelen bir olaydan dolayı böyle yorumda bulundum.

Araç sürekli katkısız gaz aldıysa akabinde alınan katkılı gaz lpg filtrelerini tıkadığı için dengesiz gaz yemeler ve de stop etmeler söz konusu olabiliyor.

Eğer lpgli ise araç Benzine alın aracı bakın aynı problem devam ediyor mu?

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
15 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Merhaba arakadaşlar üstadlar,

2. Kez başıma geldi önceden hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Geçen hafta bir kere dönmek için sinyal verdim aracı 2. Vitese aldım yavaşladım direksiyon sertleşti ve araç stop etti. (Stop edince direksiyon sertleşti) Bugün yine aynı bu şekilde olay oldu. Daha önce bp den benzin alıyordum lpg taktırdım daha 1000 km olmadı hep Shell'den aldım lpg yi de. Total den benzin aldım değişik olarak ilk defa kampanya dolayısıyla 150 tl yerine 100 tl verdim. Belki yakıt kaynaklı olabilir diye bu bilgileri verdim. Akü yeni bujiler yeni bu işlem neden yapabilir.

Shell ile Total ( Güleç petrol ) Aynı şahsa ait ben 2 sinden baska yerden mümkün mertebe almam yakıt.  Yakıtla alakalı olmaz olsa araçda boğulma tekleme yaşarsın. Öncelikle ateşlemeye baktır sonra Rolanti valfine. Focus 1 lerde de çok oluyor bu durum. Forumda çok kez konuşuldu.  ayrıca Gaz kelebeği bezle silmekten öte balata sprayi ile temizlemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
5 saat önce, Samet Daz yazdı:

Shell ile Total ( Güleç petrol ) Aynı şahsa ait ben 2 sinden baska yerden mümkün mertebe almam yakıt.  Yakıtla alakalı olmaz olsa araçda boğulma tekleme yaşarsın. Öncelikle ateşlemeye baktır sonra Rolanti valfine. Focus 1 lerde de çok oluyor bu durum. Forumda çok kez konuşuldu.  ayrıca Gaz kelebeği bezle silmekten öte balata sprayi ile temizlemek lazım. 

Bu sefer öyle yaptıracağım ilk arabam olduğundan bilmiyordum motorcuda bir şey dememişti. Evet ikisinde güleç petrol e ait bende Shell'den alıyorum ama total den aldıktan sonra böyle olduğundan belki olabilir diye yazdım. Yarın iş çıkışı gideyim kontrole bakalım ne çıkacak

5 saat önce, Gencay Bengli yazdı:

Araçta Lpg varsa alınan kötü yakıttan mütevellit olabilir. Benim başıma gelen bir olaydan dolayı böyle yorumda bulundum.

Araç sürekli katkısız gaz aldıysa akabinde alınan katkılı gaz lpg filtrelerini tıkadığı için dengesiz gaz yemeler ve de stop etmeler söz konusu olabiliyor.

Eğer lpgli ise araç Benzine alın aracı bakın aynı problem devam ediyor mu?

Saygılarımla

Daha lpg taktıralı 1000 km olmadı bir depo Aygaz alındı sonraki 2 depo ise shell den alındı.

7 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Ateşleme sistemi kontrol edilecek öncelikle.

Bujileri 2000 km önce orjinali ile değişim yapmıştım ama kablolarını kontrol edeyim. 

10 saat önce, Fatih Hanoğlu yazdı:

Bujiler şüpheli.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Servet Özdemir

Aynı sorun bende de var lpg de olduğunda ışıklara doğru yaklaştığımda bazen direksiyonun sertleştiğinden arabanın stop ettiğini anlıyorum. Sorunu çözdüysen burdan paylaşırsan memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Şu anda işlem yapabilecek durumum yok o yüzden beklemede motoru bilgisayara bağlattım hata vs yok akü normal bujiler normal bakalım tekrarlarsa gideceğim göstermeye

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sefa Şenyurt
On 25.02.2017 at 16:39, Arif Aykın yazdı:

Şu anda işlem yapabilecek durumum yok o yüzden beklemede motoru bilgisayara bağlattım hata vs yok akü normal bujiler normal bakalım tekrarlarsa gideceğim göstermeye

Merhaba, seyir halinde stop etme sorununa çözüm bulabildiniz mi, aynı sorunu özellikle kış aylarında olmak üzere ben de yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Şu an için çok şükür sorun yok lpg ayarı yaptırdım daha sonra da Boğaz kelebeği ve maf sensör temizliği yaptıktan sonra hiç sorun yaşamadım.

5 saat önce, Sefa Şenyurt yazdı:

Merhaba, seyir halinde stop etme sorununa çözüm bulabildiniz mi, aynı sorunu özellikle kış aylarında olmak üzere ben de yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...